Съхранение на кърма

  • 1 824
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Моля, дайте ми идея от личният ви опит как да съхранявам кърмата. Държа да го правя в стъклени съдове, вие какво ползвате?

# 1
  • Мнения: 296
За първото дете и аз доста се чудих в какво да я съхранявам, и много кърма изхвърлих докато измисля. Но сега я съхранявах в бурканчетата от детските пюрета, в стъклени малки шишенца от сокове. Изварявах стъклото в стерилизатора, капачките ги измивах добре. Свършиха ми чудесна работа бурканчетата, те за друго  не стават с тези капачки. Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 4 555
Ако ще я замразяваш - стъкло. Ако само ще я държиш в хладилник известно време - пластмаса. Белите кръвни телца се полепват по стъклото и затова не е подходщо за кратко съхранение. При замразяването това така или иначе няма значение, а стъклото е по-безопасно от пластмасата.

# 3
  • Мнения: 12
и аз много мислих дали да не си купувам конейнерчета, защото ние все още не ползваме пюрета и нямам бурканчета
и накрая започнах да ползвам обикновенни бурканчета от лютеница примерно.
понеже след Едо бебо остава неповече от 100 тина гр. замразявам веднага след изцеждане и доливам още 1-2 пъти да се напълни.

не мисля че е трагедия ако не ползваш специално контейнери.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съхранявах и във бурканчета от пюрета и в контейнерчета - няма разлика

# 5
  • Мнения: 698
Има специални пластмасови контейнерчета на "Авент", на които отбелязваш с маркер датата на замразяване. Ползвах ги много дълго.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз съхранявах в най-обикновени бурканчета......

# 7
  • Мнения: 492
Аз съхранявах в стъклени бурканчета от пюрета.

# 8
  • Мнения: 384
Съхранявам в контейнери на "Авент".

# 9
  • Мнения: 4 433
Съхранявам в контейнери на "Авент".
и аз така съхранявах

# 10
  • Мнения: 225
и аз много мислих дали да не си купувам конейнерчета, защото ние все още не ползваме пюрета и нямам бурканчета
и накрая започнах да ползвам обикновенни бурканчета от лютеница примерно.
понеже след Едо бебо остава неповече от 100 тина гр. замразявам веднага след изцеждане и доливам още 1-2 пъти да се напълни.

не мисля че е трагедия ако не ползваш специално контейнери.

И аз си мислех да замразявам в бурканчета ама не знаех дали може.
Искам да попитам като замразиш 100 гр. например и при следващото хранене останат още  100 ги доливаш в същото бурканче така ли?
А след това като решиш да я използваш кърмата как размразяваме?  и затопляме ли ...?

# 11
  • Мнения: 148
Съхранявам в контейнери на "Авент".
И аз така Peace И смея да кажа,че са много удачен вариант за фризера,защото не се пукат от студа.

# 12
  • Мнения: 689
И като замразиш кърма, колко време след това може да я ползваш. За следващото хранене ли? Простете невежеството, но с каката почти нямах кърма и не ми се е налагало да съхранявам.

# 13
  • Мнения: 80
Може и в стерилни чашки за урина

# 14
  • София
  • Мнения: 3 524
Моля, дайте ми идея от личният ви опит как да съхранявам кърмата. Държа да го правя в стъклени съдове, вие какво ползвате?

стерилни контейнери на авент, чашки за урина, стъклени бурканчета- всичко което имаш. аз лично ползвах контейнерите на авент Peace

dida_p аз ги надписвах върху хартиено тиксо, съхранявах в камерата на хладилник до 3 месеца, навътре сложена. копирам ти от библиотеката по-точни срокове:

"•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана в камера със самостоятелно отделение в хладилника за над 3-6 месеца, в зависимост от това колко често се отваря вратата. Съхранявайте млякото в дъното на камерата. Ако млякото е било съхранявано на стайна температура, в охладител или в хладилник преди да бъде поставено в камерата, времето за безопасно замразяване може да бъде намалено.
•   Прясна кърма може да се остави в отделение за дълбоко замразяване (фризер тип „сандък”) за 6-12 месеца. Ако преди замразяването му е било съхранявано на стайна температура или в охладител или хладилник, времето на съхранение може да варира.
•   Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилник за над 24 часа след пълното му размразяване."

За размразяване- аз размразявах първо в хладилника и след това претоплях или на течаща вода или за кратко на водна баня Peace

rumqnka може да се добави прясна кърма към  вече замразена, ако е охладена за кратко (половин час) и ако е в по-малко количество от тази, към която я прибавяш Peace

Общи условия

Активация на акаунт