Най-странните фамилни имена които сте чували

  • 57 816
  • 334
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Скоро четох из форума на ДиС как една жена обясняваше защо не била взела фамилното име на съпруга си. Според нея то било толкова гадно и отвратително че тя не можела да си представи да има такава фамилия.
Кои са най-странните фамилни имена които вие сте чували.
Аз например скоро видях адвокат с фамилия "Обесников". Представям си кой клиент ще има доверие на такъв адвокат с такава фамилия. И изобщо ми се струва че специално при адвокатите нарочно сами си измислят някакви завъртени и странни фамилии. Нямате ли такова наблюдение. Никой адвокат не се казва просто "Петров" да кажем. Все някакви дъъълги и странни фамилии. Да кажем адвокат "Кършибрадова" звучи някак си по-тежко отколкото само адвокат "Иванова"
И при докторите май е същото. Имам чувството че сами си променят фамилиите на по-завъртени и странни.

# 1
  • Мнения: 5 370
Ъъъъъъ......в нашия вход има точно мноооого интересно фамилно име, ама ще се въздържа да го цитирам. Mr. Green Не знам дали майката, примерно, не пише тук.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
По съпруг съм Чемширова Mr. GreenМилото е съдия.Не знам колко е странно,но други с такава фамилия не познавам Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 15 453
Виждала съм на пощенска кутия Семейство Газуркови.И други  шантави съм виждала, но не ги помня. То за всеки  са странни най-различни имена.Дъщерята например не пожела внука да носи фамилията на баща си Йорданов,защото не и харесва, а взе за фамилия името на дядо му - Владимиров.

# 4
  • Мнения: X
Едно момче от класа ни се казваше Цветан Первазов.
Един познат с фамилията Къдрев винаги предизвикваше смях, понеже беше по-скоро плешив.

# 5
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Аз съм Карабаджакова по баща, така си и останах, може да е странно или пък смешно, но аз си го харесвам и ми носи само хубави неща това име.

P.S. По мъж сам Иванова, е нема такава скука  Laughing

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 830
Кукуринкови и Кукови

# 7
  • Мнения: 27 524
Златнотенджерова и Хуев познавам  Simple Smile

По мъж съм Ушева  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 176
Чалъбашиева, фамилията на моя съученичка.

# 9
  • Мнения: 2 005
Имам колега , който е Постомпиров , а съм чувала и Страшимирова  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 101
Една от учителките ми, отдавна, отдавна, беше Колипаткова. И една друга имаше Гюлеметова.

# 11
  • Мнения: 919
Златнотенджерова и Хуев познавам  Simple Smile

Хе хе hahaha

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Безгъзови  Joy

# 13
  • Мнения: 3 423
Мъжът ми имаше един клиент Herr Fick
и всяко негово обаждане по телефона
предизвиквало смях у половинката ми.
Казвала съм ви за чистачката ни Fr. Hui.
Едно доста разпространено име в Китай.

# 14
  • Мнения: 4 892
Моя бивша колежка - Духарска. Беше ми колежка много отдавна и за кратко, ама я помня.  Simple Smile Има брат, коафьор - Духарски. Ходих да ме подстригва /случайно попаднах на него/ и по фамилията и като му видях малкото име и го свързах с колежката. Питах го за сестра му и той се зачуди как пък съм го запомнила, като съм го виждала само веднъж, когато дойде в службата да я види. Беше ми на устата да му кажа, че с тая фамилия няма как да не ги запомня, ама разгеле се въздържах. Щях да умра от срам ако се бях изпуснала, все пак не сме близки.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 15:40 от NinoTino

Общи условия

Активация на акаунт