Колко време са адските болки при нормално раждане?

  • 40 426
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 131
Няма да ми е за първи път,но все пак това беше преди 10 години.Болеше ме ужасно около 8 часа.Незнам как ще е сега и затова пускам темата.Умирам си от страх само като си помисля,че живот и здраве декември ще съм мама за втори път.
Моля ви разкажете малко повече за това как протече нормалнто ви раждане и как вие реагирахте на болките.Знам,че после се забравя,но дотогава пък ние  мамите на ккоито им предстои раждане какъв страх берем,само ние си знаем.

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И през двете ми раждания не съм имала чак такива болки като твоите. Дано второто ти раждане бъде много по-леко от първото. Успех!

# 2
  • Мнения: 5 277
Не го мисли,като се настроиш много да те боли така и ще стане. Аз влязох абсолютно неподготвена,мислех че ще имам поне още седмица,а то не. Аз не съм се мъчила много,може би 2 часа,но честно казано ме болеше повече при самото раждане,а то е десетина минути.Така че кураж и мисли позитивно  Peace

# 3
  • Мнения: 2 111
Адските ми болки продължиха 5 часа,след което ми направиха секцио,защото бебето се беше запречило.Не искам да си спомням този момент.
Но всеки има различен праг на болката и нещата са индивидуални.Не го мисли,каквото стане. Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами... аз докато ги чаках тези адски болки, родих и забравих Mr. Green
Второто раждане обикновено е значително по-бързо (независимо колко време е минало между двете), а и позицията на бебето вероятно ще е различна, така че не се настройвай непременно за някакъв ужас - напълно възможно е да мине чудесно и много по-леко от първия път Grinning

# 5
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  При мен контракциите не бяха толкова болезнени.Раждането ми се "удължи",защото  синът ми беше едро бебе и много трудно се появи на бял свят.Сумарно "адската" болка продължи около 3 часа.От началото на първата контракция до раждането минаха 8 часа. Бях нетърпелива да видя бебето и като цяло мислите ми не бяха съсредоточени върху болката.Предполагам ,че и това е помогнало.
Дишах,както се бях подготвила предварително,почивах си между контракциите.Не ме беше страх от раждането.
  Леко раждане на всички,на които им предстои! Hug

# 6
  • Мнения: 583
По- малко от 2 часа. Но не разбрах, кога минаха. Хватката е да не се плашиш предварително, защото всичко е индивидуално и относително. Бебето трябва да се роди, другото е на заден план. Не съм мислила за болка и никой не ми е говорил по темата. Най-важното е, че не се страхувах, казвах си бебето трябва да се роди, другото не ме интересува.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз не бих описала болките като адски,съвсем търпими са си.При мен бяха около 2 часа

# 8
  • Мнения: 1 372
Аз пък адски болки така и не усетих. Уточнявам, че не съм ползвала обезболяващи или някакъв вид анестезия. Просто не ми се стори чак непоносимо болезнено, а и очаквах с нетърпение да се появи на бял свят дъщеря ми. Както е казала дет и аз си помагах с дишането, което бях упражнявала предварително.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Ще получиш толкова различни отговори, че само ще се объркаш. Всеки има различен праг на болката, няма база за сравнение изобщо.

# 10
  • Мнения: 750
При всека жена е индивидуално а и всяко раждане е разли4но само по себе си PeaceПредния път си се мъ4ила 8 4аса сега може за половин 4ас да си родила и забравила.Така,4е се настрой позитивно и не му мисли много  и ще полу4иш хубав подарък от Дядо Коледа Grinning

# 11
  • Мнения: 654
първия път беше не леко.втория мина като по учебник.
казват че втория път е по леко.така беше и при мен.
моя приятелка има три деца:
1-то се роди след около 6 ч.
2-то се роди след около 3 ч.
3-то то милото щеше да се роди в колата.

# 12
  • Мнения: 1 428
За това,че се забравя не съм съгласна Naughty.Мен ме болеше адски много .Мъчих се 8 часа и накрая ми направиха секцио.Но при всеки е различно.

# 13
  • Мнения: 1 763
Аз раждах с епидурална упойка. Сложиха ми я при 7см разкритие, нетърпими болки имах два часа преди това. Родих 3 часа, след като ми сложиха първата доза упойка, значи щяха да ми се съберат 5 часа със силни болки. Мен повече ме тормозеше повръщането по време на най-силните контракции и тресенето, направо си умирах от студ, преди да ми сложат упойка, а хич не обичам да ми е студено.

# 14
  • Мнения: 1 062
Толкова е различно при всеки. Първото ми раждане беше кошмар, който и след почти 7 години не искам да помня. Второто - един прекрасен спомен. Първото - около 16 часа, като 8 от тях беше кошмар. Второто, около 4 часа, като наистина силни болки, имах не повече от час. Не се тревожи излишно, макар, че те разбирам, преди да родя втория път, последните дни не можех дори да спя от страх и само плачех. А то какво се оказа - прекрасен спомен след това. Hug

Общи условия

Активация на акаунт