!!! ВНИМАНИЕ - Дизентерия !!!

  • 13 842
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 136
Вече четвърти ден дъщеря ми е болна! Само който има опит с тази болест може да си представи за какъв кошмар става въпрос. Поствам темата, защото е важно да се знае дали в момента има бум на дизентерия и от къде идва. Доста дни преди да се разболее Весела не е била в контакт с никакви хора, тъй като бяха адски жеги и не излизахме през деня, само по 1 час вечер в парка, през който заедно разхождахме бебето. Не ходи на ясла и не е била в контакт с други деца. Цитирам: "Източник на инфекцията е само човек – болен или бактерионосител. Заразяването става по фекално-орален механизъм чрез хранителни продукти, вода, замърсени ръце и предмети, контаминирани с фекалии от болен или бактерионосител." Без да искам да обвинявам никой, но ще споделя, че пие розова Девин и яде детска кухня Ози, която ни я доставят до вратата, тъй като ми е трудно с нея и бебето да ходя всеки ден да взимам храна или да пазарувам и готвя. Човекът, който я доставя, като му казах за следващия ден да не носи храната, защото се е разболяла ми каза, че в момента и на доста други майки се е случило. Възможно ли е да е от кухнята, някой от готвачите да не си е измил ръцете след като е ходил до тоалетна или е просто някакъв бум идващ от друго място?!? Сега се сетих, че наскоро си игра и в пясъчника (нямаше други деца), но той е с ограда, която уж предпазва от кучетата да влизат вътре... Дали е възможно да е от кучешки изпражнения?!? Моля ви, ако има други болни в момента или скоро изкарали болестта - ПИШЕТЕ! Как мислите сте се заразили, как се справяте, как се лекувате, какво да правя, вече се отчайвам, че никога няма да свърши! Температурата е постоянна - 38.5 до 40, нищо неможе да приема през устата, повръща дори водата, повръща лекарствата против температура, непрекъснато разстройство, а от днес (4-ти ден) през 5 минути е на гърнето и ака вода със слуз и ярко червена кръв (на всяко изхождане без изключение). За сега правим всичко възможно да не ни приемат в инфекциозна, ходим до частна клиника да ни включват системи заради обезводняването, или ни ги правят у дома.
Преди малко доктора ни изписа Суметролим заради кръвта, дадох и веднъж и за сега още не го е повърнала... Някой давал ли е това лекарство и след колко време е имало подобрение? Има ли алтернатива пред инфекциозна болница в някоя частна клиника?

# 1
  • София
  • Мнения: 431
...Има ли алтернатива пред инфекциозна болница в някоя частна клиника?

Здравей, yolk!
Най-искрено ти пожелавам възможно най-бързо да свърши това, което преживявате! Аз мога да ти отговоря само на последния въпрос. Макси преди една седмица беше с някакъв вирус, който протича с температура, повръщане и разстройство (за щастие се оказа, че не е дизентерия) и докторът (частен педиатър) ни каза, че заради разстройството няма да ни приемат в никоя друга болница (дори частна) освен Инфекциозна.
Стоскам палци детето да се оправи бързо, въпреки че това, което пишеш, звучи ужасно.
 Praynig

# 2
  • Мнения: 257
Не се притесняваи мила ще се оправите моето бебе беше тъка не точно дизентерия но беше с разстройство  почти 10 дни водих ме го всеки ден при лекари и никой не можа да ни обясни от къде идва проблема стигна до там че в изпражненията му имаше слуз  побърках се накрая личната изписа Суметролим един розов миришещ на гадно антибиотик давахме го на 12 часа не знам дали от него или от компота от дреннки но разстройството изведнъж спря а между другото бяхме пили всичко за което се сетиш че става за разстройство при бебе ако можеш да намериш от някъде компот от дреннки без захар обаче даи на детето ако не помогне няма и да навреди  

# 3
  • Мнения: 136
bubolita, миналата година бяхме със същите симптоми, без кръвта обаче и тогава се наложи да се запознаем с инфекциозна. Това е най-кошмарното място на света, което напуснахме на втория час, след като никой не ни погледна, системата беше изтекла отдавна, а Весела лежеше потънала в разстройство и повръщано. Тогава не намерих частна клиника, която да ни приеме, но мъжа ми успя да измоли персонала на втора градска срещу централна гара да ни вземат уж със съмнение за друго заболяване, та лежахме там в изолатора. Иначе и те имат нареждане да изпращат такива деца в инфекциозна и са залепили дори бележка на детското. Поклон пред тези хора, които положиха огромни грижи за детето.
yordanka, успокоявам се малко, че при вас Суметролим е подействал така бързо (на мен ми мирише на мастика), а преди малко изпратих мъжа да обикаля по пазарите да търси и дренки... не се бях сетила, благодаря!

# 4
  • Мнения: 112
yolk , стискам палци дренките и/или Суметролим-а да помогнат на твоята красавица да се оправи, Hug а и само мога да предпологам какво ти е.
Моята кукла беше една седмица с разтройство и само първите дни с температура. Още ака доста често, но не е като разтройство и понеже е на кърма смятат, че е нормално, но дупенцето й се разранява и зараства и пак, и пак,... ooooh!

Така, че стискам палци и пиши как сте Hug

# 5
  • Мнения: 2 663
Здравей!
Много неприятен момент преживявате, стискам силно палци бързо да премине и да не се налага да търсите болница  newsm17
Миналата година сина ми изкара някакъв летен вирус и 15 дни не спря нито разстройството нито повръщането, беше много тежко едвам отървахме болницата.След като нито едно то лекарствата, които му бяха предписали, нито дренките не помогнаха и вече се бях отчаяла, се разтърсих из бабините лекове и намерих инфо за билката камшик - Боготворя я!!!!!!!!!След първата отвара нещата започнаха да се нормализират, на следващия ден детето се оправи!Потърси по билковите аптеки, сигурна съм, че ще помогне!

# 6
  • Мнения: 276
yolk - страшно съжалявам за това което изживявате в момента и се надявам бързичко да отшуми! И ние ядем кухня Ози и за сега няма проблем и дай боже да няма! но това което описваш иначе преживяха много мои познати майки с техните деца!В момента има бум на такова заболяване и не смятам че причината е в кухнята!  ние изкарахме подобно но без кръв веднага след като се прибрахме от морето и отшумя бързичко за около 3-4дни!Кръв във акото се явява след като се раздразни достатъчно нежната лигавица - слава богу не е толкоз опасно но не значи че не е притеснително за родителите!
Сега да те питам - потвърдена ли е диагнозата  дизентерия? И знам че много кофти е да се наложи да попаднеш в инфекциозна но са добри специалисти и само те помогнаха на мойта племенничка началото на годината  след сериозно обезводняване в следствие на същото проклето заболяване!И снаха ми тогава каза че всичко е след ремонт и са доволни  Rolling Eyes
пожелава ви да се разминете с болница от сърце! Praynig Praynig Praynig

# 7
  • Мнения: 136
Диагнозата я потвърди днес само доктора, но не и изследвания от секрет, защото сега няма кой да ги направи, ще ги пуснем чак в понеделник, а отнема 48 часа. Доколкото знам, е рядко заболяване, но познат боледувал от това сподели, че тази бактерия умира бързо извън преносител, но остава жива в храната. Ще пробваме и камшик (дренки не намерихме днес)... Притеснявам се и как ще опазим бебето... Благодаря ви за отговорите и се пазете!  Hug

# 8
  • Мнения: 298
Yolk,пожелавам ви да оздравеете бързо. Незнам дали ще съм ти от полза,но прочетох за една напитка на Хип. Незнам,ако искаш пробвайте и с нея-може и да не помогне,но мисля,че няма да навреди. Ето какво пише за нея: Рехидратиращ разтвор-напитка от моркови и ориз.Хипп ORS 200 дава възможност да се лекува разстройството по естествен начин Загубата на минерали и течности при разстройство незабавно са възстановени и скоро се нормализира храненето. По този начин обезводняването и проблемите схраносмилането са избегнати. Късмет  Praynig

# 9
  • Мнения: 2
Дъщеря ми изкара този вирус в началото на месец юли.Симптомите бяха същите-температура,повръщане и разстройство.Продължи 10 дни,от които 5-в инфекциозна клиника,където я лекуваха с Нистатин.В резултат на повръщането цялото небце се покри с афти,заради които не можеше да се храни в продължение на 1 седмица и живееше от кърма.И при нас имаше слуз в акото.Пуснаха й всякакви изследвания-салмонела,дезинтерия-всички бяха отрицателни. За  запичане помага чай от шипки и гюзум.От ORS 2000 на Хипп повръщаше и в болницата ми казаха да не го давам,въпреки че ни бе препоръчан от джипито.

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пожелавам бързо оздравяване на дъщеричката ти!
Дано бебчето не се разболее!

# 11
  • Мнения: 353
здравей
ние вси4ки в ка6ти изкарахме гадният вирус но за 6тастие не бе6е дезинтерия, вапреки 4е проте4е по са6тият на4ин
ле4ението-  наистина на малките, Суметролим, които не е антибиотик, глад, много те4ности и компот от дренки,  капсули за по лесно захранване
сиропа ги оправи барзо, след 1 прием спря вси4ко, а след това 3 дни запек
дано скоро се оправи

# 12
  • Мнения: 1 251
Желая ви бързо оздравяване, но да кажа, че и тук в Пловдив има такъв вирус, две дечица около нас го хванаха, направо е било кошмарно, но изследванията, които са им направили не са показали дизентерия! Явно е някакъв гаден вирус, съпроводен със стомашно разстройство!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 659
Пробвай лечебно мляко на Милупа/Хумана за диария, помага, и по-добре спри всичко освен него като храна, поне моята педиатърка препоръчва само кърма/леч. мляко до ден-два, след като се стабилизират нещата. Давай Хидрасек, Хидратин-Алфа и Ентерол, дъщеря ми досега е изкарвал 2 сериозни разстройства, само това й помага, дори не стигнахме до Суметролим. Вероятно е вирус, много бебета/деца са с него. Успех!

# 14
  • Мнения: 136
Ентерол = 100% повръщане на същата секунда, Хидрасек = 100% повръщане до 1 минута, а Хидратин-алфа немога да я накарам по никакъв начин и една глътка да изпие.  Като е толкова популярен и помага Суметролим (пише, че убива всякакви бактерии) се чудя защо не го изписват веднага, а чак като стане крайно критично за детето?!? Сигурно ще ни каже доктора да пием лечебно мляко, като започнем захранването, а какви са тези капсули за захранване, за първи път чувам? nataly111, как изглежда в момента инфекциозна болница? Миналата година беше трагедия - по стената по плочките, които са плътно до кошарката мазани кървища и лайна, а в тоалетната на етажа без да преувеличавам газиш до кокалчета... За отношението няма смисъл да коментирам, защото не е толкова важно в момент, в който искаш само детето ти да оживее. Но съм чувала, че там отиват хора с едно нещо и могат да се разболеят допълнително и от вирусен менингит и незнам какво още. Дано да са направени някакви подобрения, защото при такива условия е учудващо даже как има персонал навит да работи там.

Общи условия

Активация на акаунт