Какво да подготвя за ИСТАНБУЛ?

  • 2 229
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Моля, ходилите до Истанбул да споделят какво е необходимо за четиридневна екскурзия до там! За какво трябва човек да е подготвен, какъв е вашия личен опит? Подробности, но необходими за новаци без опит. Благодаря на всички, които ще помогнат със съвет!

# 1
  • Мнения: 4 916
Пътеводител (има и такива с карта в тях), удобни за дълго ходене дрехи и обувки, батерии за фотоапарата.
Всичко останало - храна, чадър и пр. можеш да намериш на място на доста прилични цени.

# 2
  • Мнения: 4 784
niqol и ние плануваме да ходим до там идната седмица. Мъжът ми е поръчал някакъв пътеводител, препоръчан му от съфорумка, много бил полезен и доколкото разбрах около 15лв му е цената. Иначе аз прочетох темите от този форум за Истанбул и си направих доста изводи и планове.
Освен това много ми се иска да се снабдим с навигация за Истанбул, за да не се лутаме и да губим ценно време, че ще сме там само 3 дни.
 

# 3
аз също ще ходя през почивните дни и ще следя темата. Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Моля, ходилите до Истанбул да споделят какво е необходимо за четиридневна екскурзия до там! За какво трябва човек да е подготвен, какъв е вашия личен опит? Подробности, но необходими за новаци без опит. Благодаря на всички, които ще помогнат със съвет!
След като отиваш организирано,пътеводител или карта ще са ти нужни при условие,че искаш да видиш нещо извън програмата.Относно това,какво ще ти е нужно бъди по-конкретна,защото освен обичайният багаж както за екскурзия и в БГ,не се сещам да ти трябва нещо извънредно.Както казват и другите-удобни дрехи,обувки,шапка,сл. очила,някое друго лекарство за всеки случай/за да не търсиш там/.Блазе ти,че отиваш,на мен много ми хареса там. Peace

# 5
моля, който е бил скоро да каже как са цените на екскурзийките, къде да се хапва вкусно, какво да се види и др. предваретилно благодаря. Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
моля, който е бил скоро да каже как са цените на екскурзийките, къде да се хапва вкусно, какво да се види и др. предваретилно благодаря. Simple Smile
Предполагам,че отиваш неорганизирано,със собствен транспорт,щом не си запозната с цените на доп. екскурзии.В такъв случай можете да разгледате обзорно града с открит автобус,както и корабче по Босфора можете да вземете от кея както за дневна,така и за вечерна разходка-не го пропускай.Посетете Синята джамия,водохранилището/еребатан/,музеят Св София и двореца Топ капъ-всички тези са на един плащад,освен това не пропускайте двореца Долмабахче.Предполагам,че от всеки хотел могат да ви предложат доп. екскурзии с гид на български език за всички тези обекти,питайте на рецепция.Аз обаче ходих организирано и не съм съвсем сигурна хотелите какви цени ще ви предложат за тези екскурзии като не сте група към туристическа агенция.Тук могат да помогнат мами,които вече са ходили без туроператор.

# 7
  • Мнения: 2 199
Можеш да посетиш и Джамията СултанАхмет(грандиозна, разкошна!  )
В Момента е месец рамадан и вечерно време има доста спектакли и развлекателни програми(безплатно). Джамия Сюлеймание е в ремонт(поне преди 2 седмици беше)...
Сигурна съм, че ще посетиш Капалъ чаршъ(закрит пазар)  за шопинг Wink и Мъсър чаршъ(египетски пазар) за шопинг но хранителен - локум, подправки, чай, сушени зеленчуци(каквито се сетиш...)
Можете да си направите разходка с кораб из Босфора (но доста духа трябва да сте на закрито - пак ще видите красотите по брега..)
Хапнете си сандвич с риба на еминоню(на изхода на капалъ чаршъ, до големия площад с гълъбите на златния рог)

# 8
благодаря ти, надявам се да изкараме добре. искам само да попитам, понеже всичко ни е организирано, но ни посъветваха някои неща да видим сами/за по евтино/, тази разходка по босфора може ли сами да си я намерим или е по добре с групата?

# 9
  • Мнения: X
благодаря ти, надявам се да изкараме добре. искам само да попитам, понеже всичко ни е организирано, но ни посъветваха някои неща да видим сами/за по евтино/, тази разходка по босфора може ли сами да си я намерим или е по добре с групата?
В нашата програма точно посещението на църквата Св.Стефан,египетския пазар/купихме си срахотен локум от там eat/ и разходката по Босфора беше най-евтина-14 евро на човек.На всички места можеш да отидеш и с градския транспорт/стига да те упътят правилно или да се справяш добре с картата/,но  ще пропуснеш разказите на гида ви,а на мен те ми бяха  много интересни.Корабчетата за обиколката по Босфора тръгваха близо до египетския пазар.

# 10
  • Мнения: 2 199
благодаря ти, надявам се да изкараме добре. искам само да попитам, понеже всичко ни е организирано, но ни посъветваха някои неща да видим сами/за по евтино/, тази разходка по босфора може ли сами да си я намерим или е по добре с групата?
В нашата програма точно посещението на църквата Св.Стефан,египетския пазар/купихме си срахотен локум от там eat/ и разходката по Босфора беше най-евтина-14 евро на човек.На всички места можеш да отидеш и с градския транспорт/стига да те упътят правилно или да се справяш добре с картата/,но  ще пропуснеш разказите на гида ви,а на мен те ми бяха  много интересни.Корабчетата за обиколката по Босфора тръгваха близо до египетския пазар.

Разходка с кораб из босфора струва 17.50 турски лири Simple Smile двупосочен билет.
10 турски лири е еднопосочния билет;
Като корабът спира на един полуостров и почивката там е около 2 часа и 30 минути(Anadolu kavagi);
Да на кораб се качих пред площада вблизост до египетския пазар на златния рог;
 Hug
Но може и да има и други корабчета пътуващи за други места незнам

# 11
  • Мнения: 4 784
А какво ще кажете за ресторанта Ориент Хаус? Някой посещавал ли го е? Една позната много ми го хвали, но тя беше там с групова екскурзия и изрази опасение, че без предварителни резервации надали ще успее човек да се вреди с място.

# 12
  • Мнения: X

Разходка с кораб из босфора струва 17.50 турски лири Simple Smile двупосочен билет.
В такъв случай се получава разлика от 10 лева,за която получихме и посещение на църквата Св.Стефан,както и трансфер от хотела до кея и обратно,и беседа от гидовете/бълг. и турския/както по времето на обиколката по Босфора,така и докато обикаляме града с автобуса.Така че,ако тръгнеш да ги обиколиш сам тези места/зависи къде ти е хотела/едва ли ще излезе по-на сметка.

За Ориент хаус тук във форума имаше много негативни мнения,ние го пропуснахме.

# 13
  • Мнения: 418
Благодаря, на всички включили се! Екскурзията ни е организирана и заминаваме довечера. С нетърпение очаквам да видя всичко, което описвате...

# 14
  • Мнения: 3 094
Ох, имаше едни теми (не мога да ги открия) за Истамбул - пишеха и мами, живеещи там........много ми трябват, че ми се очертава командировка за около 4 дни.

Общи условия

Активация на акаунт