Събира си очичките да си гледа носа

  • 1 155
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тая Мая, от няколко дни си събира очичките навътре, сякаш си гледа нослето, обаче се плаша аз. Crazy
На игра е, сбръчква нослето и прави гримаси, после събира очите, завива й се свят и се киска, ама мен хич не ми става забавно, щото не съм наясно може ли да има последици за зрението, за правогледството по-скоро.
И без това не сме отишли още на профилактичния ортопед, орнитолог, какво "о" беше?? newsm78 Очен доктор. Нали на годинката тряба се заведе. Тоя месец ще ходим, ама търся успокоение у вас, дали е притеснително това събиране на очетата?
Аз не я поощрявам и й прекъсвам играта. Пусто невежество! Как се получава кривогледство??

П.П Аз много съ извинявам, ама не знам защо темата ми за очото отишла в Клюкарника?!  Crazy Ъ, прощавайте ме ,шемет небесен. Благодаря на който тряба, че ще ме премести където тряба. Много се извинявам! Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 086
Не знам дали ще ти бъда от полза, но ето нашия опит. Като бебе (3-4 м) Марина също си събираше очите и на мен ми се струваше кривогледа. Ходих на преглед при офталмолог (аз нося очила) и питах за нея. Лекарката ми каза, че е нормално при бебетата и ако продължи към годинката да я заведа на преглед. Скоро след това тя престана да ги криви.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Офталмолог Laughing Laughing
Дано няма проблем, знам, че на тия възрасти мускулчетата на очичките са по-слаби и много неща се коригират без излишен стрес за детето. Дано просто да е наследила чувството за хумор на майка си, късмет Heart Eyes Hug
В очна поликлиника, има ли я още незнам, има много добри специалисти.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Яни много си въртеше очите, освен, че си ги събираше към носа, ги качваше нагоре или настрани и оставаше само бялото, бях изпаднала в див ужас  Crazy. И мен ме успокоиха, че е временно и няма опасност от изкривяване. Важното е да не се обръща прекалено внимание на бебчето (като нас, щото аз почвах да подскачам от нерви  Embarassed), защото усетили ли се, че привлича вниманието на околните по този начин, ще започне да го прави по-често. на тях им е забавно, ама ние...

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ  Naughty би трябвало да се плашиш излишно, но все пак отидете на офталмолог, час по-скоро! Снахата я искам 'убавица лична да е  Grinning

Според мен се касае за детски страбизъм! Ако е това - поправимо е  Nerd

# 5
  • Мнения: 35 891
няма страшно, само не показвай на дечко, че се шашкаш! тогава ще ги криви още повече Simple Smile

# 6
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
 Grinning само не се притеснявай!Дъщеря ми имаше същия проблем. попитах докторката и тя ми обясни, че зрението при деца под 1 годинка е некоординирано но след това се оправя само. Ако все още си притеснена заведи бебката на лекар, но според мен всичко ще е ОК. Стискам палци и  Peace
А на бебка-много целувки!

Общи условия

Активация на акаунт