Спиране на кърмата след дълго кърмене

  • 464
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 313
Здравейте момичета!
Имам нужда от съвет, ако някой от вас е имал сходният проблем.
Кърмех дъщеричката си до 1г.8м. и.....през цялото време на поискване.
Преди около 1 седмица реших да се отбиваме, че нещата нещо илязоха извън контрол, но както и да е решението е взето и се действа по въпроса...
Купих си Достинекс пих го 2 дни 2*1/2 табл. като с първата и второта доза се наложи да се изцедя, че имах  много кърма.След последният прием и два дни по-късно всичко си беше ок, меки гърди, без никакви други проблеми, но вечерта отново ми се препълниха и втвърдиха.Не знаех какво да правя и звъннах на личният ми гинеколог-каза да повторя курса като взема 1 табл. на момента и другата ако се наложи, но да не изцеждам.Да, но се образуваха бучки и в двете, изцедих се сега едната е ок, но в другата имам много болезнена бучка.Мисля, че имам запушен канал и за да се изцеди и той трябва много добре да изцедя-тотално Rolling Eyes
Дали да го направя и да взема втората доза или да чакам да се случи нещо-какво и аз незнам?!?!
Дайте идеи моля Praynig
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изцеди проблемното място - еднократно цедене няма да стимулира кърмата, а Достинекса по принцип я спира много успешно.
Ти си едва втората майка, която съм срещала да сподели за възобновяване на кърмата след първите 2 хапчета достинекс - с това лекарство това се случва много, много рядко. Не че кърмата в момента е много - тя със сигурност е намаляла значително, но просто е учудващо, че въобще е тръгнала пак.
Нали знаеш, че можеш да си помогнеш за спиране на млякото и със зелевите компреси, салвия и лецитин? Достинексът не пречи да използваш и тези методи в добавка, за да стане по-леко и успешно.

# 2
  • Мнения: 1 313
Хедра, безкрайни благодарности  bouquet
Толкова очаквах да се включи някоя от Вас с Бу Hug
Благодаря още веднъж отивам да действам и ако няма ефект ще действам и с другите неща Peace
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт