ПВЦ дограма -чуденка?

  • 19 567
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Простете ако се повтарям ,но нямам време да чета из форума и ми се искаше ако може да помогнете . Rolling EyesПредстои ми смяна на дограма у дома ,обаче имаме  толкова много прозорци ,че ще ми се завие свят като ми връчат офертата ,която и фирма да избера да свърши тази работа.
Затова ,тъй или иначе финансовото "изпадане " ще е голямо ,поне да сложим нещо ,което си струва и ,което да ни кара дълги годинки.
Чувам за дограма Саламандър ,но все още нямам представа дали е ок ,а и ми се иска да посабера повечко мнения.
Ще се радвам ако обменим опит или ако ми дадете линк към съществуваща вече такава тема..  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341




От личен опит един съвет - не оставяй стационарни прозорци.
Аз имам 2 такива и не ме питай как ги мия!
Какви ли не системи за миене купувах - като влезнем с мъжът ми в магазин 
и той знае  към кой щанд ще се отправя .Станах за смях.Той и  синът ми ми помагат,но не винаги са на мое разположение.Така ,че си помисли.
Аз от 5-6 г. съм с Rehau.
Още един съвет - търси фирма,която дава гаранция 5 год.

# 2
  • Мнения: 8 999
Все още не познавам човек, който да си е сменил дограмата преди 15-20 г. С една дума - едва ли ще намериш някой, който да ти гарантира в дългосрочен план качеството на една или друга марка.
Нашата дограма е Рехау, имаме я от 1.5 г. и забележки нямам. Въпреки, че я купихме от най-оплюваната по форумите фирми, и въпреки че имахме някои ядове с монтажа, други оплаквания нямам. Дадоха ни много добра отстъпка и изпълниха всичко в срок.

# 3
  • Мнения: 606
Немска. Примерно Века. Вайс Профил - никога. Подробности не ми се пишат пак.

# 4
  • Мнения: 1 783
РЕХАУ, която я предлагаше навремето РОЛПЛАСТ бе много добра, и сегашната ТРОКАЛ засега няма забележки в нас ама внимаваи с монтажниците.
ВАИС ПРОФИЛ -КАТЕГОРИЧНО НЕ.

# 5
  • Мнения: 779
благодаря ви за включването по темата. Simple SmileИ ние сме на мнение да е немска ,но още не съм решила каква точно да бъде ,защото  не сме достатъчно запознати с това ,което се предалага на пазара... Rolling EyesИска ми се да е хубава ,но пък и да не е нещо безбожно като цена.Иначе на мой роднина преди 2.5 год си сменяше неговата (Шоко мисля ,че беше-много хубава дограма),но за 75кв.м. му е апратамента му земаха 8000 лв. Shocked ShockedВерно ,че имаше една не много малка тераса остъклена ,но все пак ми се вижда на мен доста  тая цифра за 3 стаи.Дано не се окажа неподготвена .. Laughing

# 6
  • Мнения: 172
Аз съм доволна от Рехау-то на фирма Стойинвест.
И аз да кажа да не слагаш неотваряеми прозорци, ако отпед нямаш тераса, че миенето си е цяло приключение. На мен ми се наложи да сменя едно ПВЦ с друго само да да са ми отваряеми всички прозорци.
Ако не разполагате с много средства може да ги правите на части. Мисля ,че в зимният сезон дават отстъпки / стига да не живеете в апартаманта, на който ще сменяте дограмата /.

# 7
  • Мнения: 218
за мен повече от 4 камерна дограма няма нужда... не е без значение обкова - препоръчвам Мако и Сегиня /не знам как се пише на латински но така се произнася/ не се насочвай към някоя голяма фирма, щото едно че им са големи режийните, друго че си оставят ръцете при монтажа...

гледай да е някой познат на познат или комшия...

апропо за кой град става дума...

# 8
  • Мнения: 1 120
5 камерна Века , обков Мако.
Защо Века?
- здрава и надеждна, с много добри изолационни свойства на профилите
- създава уют и приятен комфорт с оптимална звукоизолация
- от материал с абсолютна устойчивост на атмосферни условия и стареене, не изисква никога боядисване
- гладка хигиенична и лесна за поддръжка повърхност
- оптимална стабилност и сигурност благодарение на стоманени армиращи профили

# 9
  • Мнения: 218
Цитат
Защо Века?
- здрава и надеждна, с много добри изолационни свойства на профилите
- създава уют и приятен комфорт с оптимална звукоизолация
- от материал с абсолютна устойчивост на атмосферни условия и стареене, не изисква никога боядисване
- гладка хигиенична и лесна за поддръжка повърхност
- оптимална стабилност и сигурност благодарение на стоманени армиращи профили

ако вместо Века напишеш Блик - се си е същото...

п.п. аз не съм чул още някой да си боядисва ПВС дограмата, или пък да е без стоманен армиращ профхил, ама нейсе....

# 10
  • Мнения: 1 120
Цитат
Защо Века?
- здрава и надеждна, с много добри изолационни свойства на профилите
- създава уют и приятен комфорт с оптимална звукоизолация
- от материал с абсолютна устойчивост на атмосферни условия и стареене, не изисква никога боядисване
- гладка хигиенична и лесна за поддръжка повърхност
- оптимална стабилност и сигурност благодарение на стоманени армиращи профили

ако вместо Века напишеш Блик - се си е същото...

п.п. аз не съм чул още някой да си боядисва ПВС дограмата, или пък да е без стоманен армиращ профхил, ама нейсе....
Веката е една от малкото, която притежава  2 такива подсилващи профила.
И е просто не сравнимо да се пишат едни и същи неща за българска и немска дограма.
Явно си без опит.
П.П.  на никого не бих препоръчала да си сложи Блик Wink

# 11
  • Мнения: 852
Има много изписано по темата за ПВЦ дограмите,виж чрез търсачката.

# 12
  • Мнения: 852
успех!

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 16:49 от malinka84

# 13
  • Мнения: 779


гледай да е някой познат на познат или комшия...

апропо за кой град става дума...

За Пловдив става дума,за Пловдив.. Party
Peace..
бе и аз търся познати ,но на моя приятелка и сложиха от Ролпласт (при монтажа им я насраха тотално),на роднината дето казах по-горе 8 бона му смъкнаха ( аз нямам толкова за дограма)..
с Две думи незнам за 100кв м апратмент пълен с прозорци Laughing дали изобщо ще се класирам да се вмъкна в 5000 хил.лв(като дограмата да е със механизми ,които се отварят и така и онака и всичките му там подробности,комарници и т н )+ една терска на спалнята остъклена...,а и да е цветна дограмата..
незнам  newsm78
да не ми направят от фирмите така- hahaha,за това питам ..

# 14
  • Мнения: 183
На нас  вчера ни монтираха дограмата. От Ролпласт. Нямам оплаквания относно демонтажа на старите прозорци-направиха го доста прецизно и почти няма за доизмазване от страни на прозорците, от монтажа на новата дограма-също съм доволна. Явно си е до самите монтажисти. Става въпрос за прозорците на 100кв.м на етаж от къща и голяма балконска врата, която е с извивка от горе-общата височина на вратата с извивката е 2,80м. Със комарниците, които са 6 бр. и с отстъпките сумата е 4000 лв. Има 5 год. гаранция. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт