Отказахме пюретата....какво да правя?

  • 1 313
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Мили мами имам нужда от съвет! Моето дете го захраних на 5 месеца ,започнах със зелен4укови пюрета, после въведох каши и плодови пюрета.Някои му харесваха - други не.Това е нормално.Последните няколко хранения дори заместихме - на обед- зелен4уково а след обед- каша.И така няколко дни.Да , ама от 1 седмица отказва да яде пюрета без зна4ение плод или зеленчук, даже пробвах и едно местно...но безуспешно.Кашата си яде всеки ден - редувам оризова, ориз и царавица, бананова ...., но се притеснявам за пюретата.Неиска дори тези които преди много му харесваха.Като му дам 1-та лъжи4ка започва да му се гади и прави едни физиономии да повръща...Какво да правя , дали няколко дни изобщо да не му поднасям пюрета или нещо друго....Благодаря за съветите предварително! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Знам за какво говориш!  Tired 8 и 9 месец кара само на АМ. И каша не искаше. Пюретата и разредени с биберон пробвах да давам (само плодовите, де), и нищо... 10 месец започна пак. Беше период - отмина. За бебчо АМ е най-важен и категорично единствено незаменим до 2 годинки!

Успех и не се отчайвай!   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 790
Период е, вероятно. И Виктория мина през него. Започнах да й готвя вкъщи и да й го правя на пюре. Изяждаше си всичко без проблем, но продължи категорично да отказва пюретата. Опитай ти да приготвиш нещо на детенце, може да се получи! Успех!

# 3
  • Мнения: 308
   Не съм спец, но и ние минахме такъв период. Беше кратък, за около седмица. Не искаше зеленчуковите пюрета и кашите. Плодовите ги ядеше, но не в големи количества. Спрях всичко (каши, плодови и зеленчукови пюрета) за два дни. Караше я само на АМ. След това започнах с пак с тиква, която тя обожаваше и прояде. Пробвай няколко дни да даваш само АМ, а после предложи нещо, което на детето му е харесвало. Ако не стане, пробвай с домашно приготвени пюрета.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен направи почивка няколко дни-само на АМ и после опитай пак Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Според мен направи почивка няколко дни-само на АМ и после опитай пак Peace
Да,пробвай така.А другия вариант е,да сготвиш нещ домашно за бебко.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
Можеш да опиташ няколко варианта и да прецениш какъв е проблема:
1. Да добавиш АМ в пюретата /така ще станат по-вкусни/
2. Да промениш консистенцията - може да му е много гъсто или рядко.
3. Да даваш първо да пие АМ и после след около 1 час да даваш пюре. Може детето  да не е готово да замести млечно хранене и да се изнервя.
Не става ясно колко е голямо детето ти, но според мен третия вариант е най - добър. Не е необходимо да се замества хранене до една годишна възраст, млякото трябва да е основно, а останалата храна като допълнение.

# 7
  • Мнения: 5 183
Започни да му готвиш.

# 8
  • Мнения: 1 062
Изчакай няколко дни и после сготви домашна храна на бебето си. Няколко дни без пюре не са проблем.

# 9
  • Мнения: 103
Благодаря за отговорите! Hug Ето малко допълнителна информация за ситуацията:В момента сме на 6 месеца и 7 дни.От самото начало смме на АМ - Лактана БИО.Започнах да го захранвам от 5 месец,т.е от 1 месец.Започнахме със зеленчукови пюрета ,после зеленук + плод-тях най-много ги харесваше, и накрая и каша.Още на 2-та седмица заместихме обедното хранене със зел.пюре- но само ако му харесваше пюрето/не съм го насилвала/.Същото беше и с кашата.Само дето кашата винаги му харесваше.Досега съм му давала оризова каша;Млечна каша ориз- царавица; и бананова каша.И така до преди няколко дни.Спряхме пюретата, неиска дори и тези които много оби4аше и ядем само АМ и каша.Днес реших да опитам следният вариянт.Направих 50 гр каша и в нея сложих 100 грама пюре- и го изяде. PraynigНо дали е правилно.....Сигурно няма проблем да му смесвам пюретата с малко каша.Може би пюретата са му много гъсти...незнам. ThinkingДали след обед да му дам пак така каша с зелен4ук.А и по принцип нали всеки ден си се дават пюре и каша.Незнам....

# 10
  • Мнения: X
Такива са, не се ядосвай В момента малкото диване е същото, само че отказва и каша. Растат и зъби и е ад. И аз се ядосвам, но не, защото не яде, а защото трябва изобщо да отварям, да предлагам и да стане ясно, че не ще. Ако можеше просто да си каже.....така все едно насила и давам. Кака и пък винаги ядеше, каквото дадеш, но сега е някакъв кошмар - всяко ядене с уговорки. Crazy
Ами, най-добре остави детето само на АМ за известно време.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 833
ДиянаГ, а имаш ли някаква причина да искаш да заместиш толкова рано хранене с АМ?

Иначе смесването  на каша с пюре е като вариант да хапне нещо -каквото и да е. Може да ги смесваш, за да  "пробуташ" въвеждането на някой друг зеленчук, който не харесва, но постоянно да смесваш кашата с пюретата, не мисля, че е удачно. Все пак захранването в първите 2-3 месеца има за цел да предложи на бебето различни вкусове и текстури, с които постепенно да свикне, а не непременно да изяде набелязаното от теб количество.

# 12
  • Мнения: 2 231
Такива са, не се ядосвай. Ами, най-добре остави детето само на АМ за известно време.
ПОДКРЕПЯМ Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Заместила си хранене за 2 седмици!?

Нищо чудно, че реагира така. Ошашавила си детето. Нормално това е процес, който отнема близо 3 месеца.

# 14
  • Мнения: 431
Ние сме в същата ситуация,обаче не само пюрета отказва,но и готвена от мен храна,както и детска кухня  Cry .
От 1 седмица на обяд давам само АМ,вчера пробвах 1 лъж. пюре и пак му се гади и си върти главата с отвращение-НИКАКВО подобрение ! ooooh!Не знам докога ще продължи това !Чудя се и аз какво да измисля   Thinking ?!

Общи условия

Активация на акаунт