Алергии по време на бременност

  • 4 541
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте бъдещи и настоящи майчета!
Бременна съм в третия месец. От около година имам алергия към полени, домашен прах и т.н. Преди да забременея пих лекарства и нещата отшумяха. Но сега алергията се завърна. Бих и ще попитам лекарката, която ме наблюдава, но още две седмици е в отпуска и затова се обръщам към вас - ако сте имали подобен проблем, да споделите как сте го решили. Моята алергия се изразява в ужасна хрема...от която не мога да спя...нито минутка вечер...а през дня съм изнервена и ... тъй като не усещам никакви аромати тези дни не мога да преценя какво ми се яде и какво ми е противно...и си хапвам от това, от което има наоколо, а ефекта е поразяващ Sick Sick Sick
Момичета, помагайте!!! Полудявам вече!!!

# 1
  • Мнения: 583
Задължително лекар, защото повечето лекарства за алергия са кортикостероиди, за да облекчиш носа пробвай да сложиш на горещ котлон захар и докато се топи да вдишваш пушека. Капки лимон в носа също помагат. Иначе след като отидеш на преглед съм убедена , че има лекарства, които няма да навредят на бебето. На мен  ми разрешиха да използвам инхалатор, за да дишам по-лесно, ако направя криза, причинена от алергия, Praynig но не ми се наложи. Потърпи още малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 285
Аз имам много силна алергия към полени, която се обостря от средата на Май до към края на Юни. Отдавна не пия класичските лекарства ( от сорта на Кларитин) и двете бременности си кихах и се задушавах. Едва тази пролет (докато кърмех) моята GP ми предписа редица хомеопатични лекарства ( на Боарон ), написа ми схема и положението доста се облекчи. Доволна съм, догодина мисля пак да ги пия, жалко само, че лекарката ми прекрати практиката си.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз имам алергия, която не откриха от какво е.Прилича на ухапване от комар или ужулване от коприва по скоро.Като забременях се активизира с пълна сила и аз откачах.За жалост нищо освен за мазане не ми препоръчваха да пия.Влудяваше ме почти до 4 месец и организма май прие бебчето и промяната и отшумя.Знам че по време на бременност се активизират такъв тип алергии, защото година преди това ме беше оставила на мира.Консултирай се все пак с доктор , но освен с хомеопатия , се съмнявам ,че нещо друго ще ти препоръчат да пиеш  Peace

# 4
  • Мнения: 172
 Всъщност на мен хремата ми се появи за първи път преди ... около 11 месеца, до този момент никога не съм имала и намек, че съм алелгична към нещо- живеех с куче в стая пълна с цветя...но тогава бях бременна също. Наложи се да направя аборт ... алергията остана - беше зима и първоначално свързвах хремата и всички други екстри със зимата и спад на имунитета. След пет месеца и дистигане на едно флаконче капки за нос на ден отидох на лекар...и още много лекари... #2gunfire докато накрая не ми предписаха Ксизал  и едни капки за нос и нещата отшумяха. Забременях отново и ... на хапчетат пише, че не е препоръчително да се пият по време на бременност, а спрейчето е изрично забранено , а аз  Cry Не свързвах до сега нещата, но явно по време на бременността се проявяват странни неща. А след като родя ще отшуми ли тази алергия? Спомняте ли си какви бяха тези хомеопатични лекарства - името им, че докато се върне лекарката ми съвсем ще откача. Или ще се наложи да си чакам търпеливо  newsm78

# 5
  • Мнения: 172
Отидох на хомеопат с такава надежда, а сега съм безкрайно разочарована. Ефект няма- никакъв- кихам, сополивя се, не мога да спя, сълзят ми очите, отпаднало ми е. Ще си чакам лекарката ми да се върне, за да потърсим друг вариант. Може би хомеопатията не действа на всеки  Sad
А има и още нещо, което не ми е много ясно. Кой казва, че хомеопатичните лекарства не вредят при бременност? Защото повечето нямат упътване и като въведа името им в нета също не излиза никаква информация за тях. Много ме притесни също, че когато отидох на хомеопат ми дадоха да подпиша, че съм съгласна да ме лекуват с хомеопатия и , че поемам на своя отговорност риска от нежелани ефекти. И още нещо- преди да ми изпишат въпросните хапчета аз си купих други- без рецепта, пак хомеопатия - Ринитал се казват, и като подробно изчетох упътването бях шокирана, защото въпреки, че са хомеопатия пише : "Като при всички останали лекарства, по време на бременност или кърмене, Ринитал трябва да се приема само след консултация с лекар." Това предупреждение защо е. Отнася ли се съощото и до другите хомеопатични лекарства, защото реално погледнато хората , които ни ги предписват не са лекари...поне не всички. Има ли лекар във Варна, който да може да придписва и хомеопатия?

# 6
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Здравейте момичета,
При мен след 25-тата  ми година се появи някаква алергия ... Изразява се с това, че при смяна на сезони зима - пролет и лято - есен, първо започва да ми тече носа (или се запушва), после слиза към гърлото и от там в гърдите. Преди по това време си знаех хапченцата, но сега съм бременна.
Мислех, че тази есен ще ми се размине - надявах се, но не. Вдигнах и температура. Отидох при личната и тя ми изписа хомеопатични лекарства - два вида таблети за смучене и два вида капки (спрейчета) за нос. Доволна съм и затова ще ви ги напиша и на вас, макар да казват, че при хомеопатията всичко е индивидуално. Тааа, така:
Хапченцата са: apis mellifica и ledum palustre, а спрейчетата - Tetrisal и Euphorbium

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз съм така и алерголожката ми изписа през цялата бременност Фликсоназе шпрей за носа и инхалер Фликсотид за дишането. Понеже са с локално действие, ми обясни, че са съвсем безопасни за бебето, и много важни всъщност, защото ако аз не дишам добре, това се отразявало на бебето лошо. Даже ми каза като отида да раждам, да увелича малко дозата, защото от стреса можело да се влоша.

Общи условия

Активация на акаунт