Предпазване на наранени зърна?

  • 2 690
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Мамчета, как предпазвате зърната си, от дрехите, ако те са раздразнени и наранени? Вече 3 месец не мога да се оправя напълно с кърменето и когато зърната ми докосват дрехите е доста болезнено. Когато съм в къщи ходя с голи гърди, но за навън ми е много неприятно, когато се допират до дрехите и по тази причина даже не мога да нося сутиен.
Благодаря!

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Пробвала ли си с подплънки за кърмачки? Може би не е много практично, но пък са меки и не дразнят.
Все пак трябва да се пребориш с тези разранени зърна - те най-често са свързани с неправилно поставяне на детето на гърда.

# 2
  • Мнения: 690
Авент имат специални накрайници за гърди - http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1270  Peace

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Единият вариант са обилно намазани с кремче за зърна подплънки за сутиена, така че да не се залепват за зърната. Другият вариант са breast shells, като показаните в линкчето в предния пост.
Никак ли не минава Confused А нещо ново около ситуацията при вас има ли?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мазане с крем за зърна или слагане на силиконови зърна Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Аз си слагах сутиен и подплънки за кърмачки и така не ме дразнеха дрехите. Много е неприятно, за съжаление. Мен дори ме болеше и от водата като се къпех, но това неприятно усещане спря от самосебе си.

# 6
  • Мнения: X
Ох и аз това се питах няколко месеца...май повече от 3 бяха. Със сутиен и подплънки ходех, че иначе течеше кърмата, пък и за по комфортно. Без сутиен издивявах, защото зърната ми бяха адски чуствителни. По някое време се поуспокоиха сякаш, защото вече не усещах този дискомфорт. Мажи ги с някакво кремче, може би ще се успокоят. А аз И кърмех със силиконови накрайници. А тези колектори на Авент, са доста издути, за краен вариант става обаче...

# 7
  • Мнения: 3 638
Мажех с кърма след кърмене и оставях да засъхне. Само това ми спасяваше разранените зърна - вълшебен ефект имаше!  От кремчетата имах чувство, че само повече се влошаваше положението, а пък на мен ми трябваха постоянно и двете гърди   Wink
А силиконови зърна евентуално за предпазване? newsm78

# 8
  • Мнения: 272
Хедра, за съжаление няма промяна. Погледнаха пак езичето, клипнаха леко и това е. От сега нататък борба и стискане на зъби.
Оказа, че се голяма част от проблема е че тя суче за минута, дръпне се, пак суче, пак се дръпне. Ако не е зверски гладна така преминават 90% от нашите хранения.
Сега пък има настинка- запушен нос и кашлица и кърменето е още по-трудно.Sad Някакви идеи?????


За силиконовите зърна. Не знам защо но не мога да свикна с тях. Имам чувството, че не изсмуква добре.
Как си закрепяте за под дрехите? Всичко ме дразни...Sad

Общи условия

Активация на акаунт