Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте,
Имаме двумесечно бебе, което е на кърма.
Бебето яде на поискване, на около 2 часа, без нощна пауза.
Притеснявам се дали това се дължи на недостатъчно кърма, макар че за два месеца е наддало около 2 кг.

# 1
  • Мнения: 925
Аз ще се включа, макар и да нямам познанията на повечето майки тук. Да кажа само, че и моят син е само на кърма, през деня яде понякога и на по-малки от 2 часа интервали, а през нощта се събужда често, защото има колики. Та като се събуди, аз всеки път си го слагам на гърда, каквото сукне, сукне и после си заспива.
Та за твоя случай - наддаването ми изглежда чудесно, дневните хранения явно са му достатъчни на бебчето, така че радвай се, че през нощта те оставя да поспиш. Аз много бих искала да поспя повече от 2 часа наведнъж нощем, ама засега няма  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 464
Моят син е на 3 месеца вече и все още яде през 2-3 часа и през деня и през ноща.Въпреки че ми се карат че е 8кг вече по никакъв начин не мога да го откажа. Tired

# 3
  • Мнения: 2 132
На 2 месеца и Ива ядеше доста често. Като стана по-голяма почна да прави по-големи паузи.
Иначе наддаването ми се струва много добре. И ние 1 и 2 месец качихме по 1кг, а вече 3 и 4 по-малко, защото детето стана по-активно. Не се притеснявай Peace

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние бяхме така-на час,час и половина.Сега сме на 4 часа. Mr. GreenДо първи клас сигурно ще се разредят.

# 5
  • Мнения: 10 983
На тази крехка възраст нищо чудно да прави малки паузи. С времето ще ги разреди.
2 кг за 2 месеца си е съвсем нормално наддаване.

# 6
  • Мнения: 2 751
И ние бяхме така. Детето само ще си напасне режима  Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Съвсем нормално е Hug

# 8
  • Мнения: 4 433
И ние бяхме така на 2 часа до като не ми спря кърмата.След това на АМ започна да спи по цяла нощ без да яде

# 9
  • Мнения: 4 915
Голямата ми щерка сучеше през 2 часа нощем до годинка и нещо.  Crazy  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 26
Здравейте,
Благодаря ви за успокоителните думи. Бях много притеснена, че нашето бебе яде толкова често. Педиатърката ме посъветва да и давам вода и да я храня по час, т.к. коремчето трябва да почива. Мислех, че моята бебка не може да издържа, т.к. нямам достатъчно кърма.  Аз, обаче, съм чела друго и храня на поискване. Много голяма помощ ми оказа д-р Ружа Панчева (Варна). Често и звъня и винаги съм получавала подкрепа. Сега съм спокойна и не се притеснявам. Кърмя я често и тя е щастливо бебе. Споделете вашия опит.

# 11
  • Мнения: 112
Моята мишоранка, макар да е на  5,5 месеца все още през деня суче на интервали около 2 часа, а когато нещо й привлече вниманието (като клаксон, някой звънне по телефона...) и тя спира да суче и започва игра. Та огладнява по-рано от тези 2 часа. а когато пък е по-сънлива, суче по-дълго и изтрайва и по 3-4 часа. Нощем също още си хапва минимум два пъти, а през големите жеги  през деня почти не можеше да яде и нощите бяха времето за хапване-понякога и по 5 пъти на нощ #Crazy. А наддава по кило на месец, последния 800 гр, а откъм см- с по 5 на месец.

Думата ми е,че не сте единствените, спокойно! Hug

# 12
  • Мнения: 873
Здравейте,
Благодаря ви за успокоителните думи. Бях много притеснена, че нашето бебе яде толкова често. Педиатърката ме посъветва да и давам вода и да я храня по час, т.к. коремчето трябва да почива. Мислех, че моята бебка не може да издържа, т.к. нямам достатъчно кърма.  Аз, обаче, съм чела друго и храня на поискване. Много голяма помощ ми оказа д-р Ружа Панчева (Варна). Често и звъня и винаги съм получавала подкрепа. Сега съм спокойна и не се притеснявам. Кърмя я често и тя е щастливо бебе. Споделете вашия опит.
справяш се чудесно-щом бебето наддаваи е доволно- и явно си много по компетентна по въпросите,свързани с кърменето,от твоя педиатър! Hug

# 13
  • Мнения: 405
Нашата беба до 4, 5 месеца цокаше на час, час и половина денонощно.
После поразреди, ама като сме си в къщи пак често си изка.

# 14
  • Мнения: 149
Беба е вече над 1.3г. а още се храни нощем - като ни никнат зъбките и тя на 2 часа #Crazy...

Оказва се че нашите педиатри знаят доста малко за естественото кърмене и нужди на бебоците.
Аз мисля че на 2 месеца бебчовците знаят най-добре от какво имат нужда.
А ето и линк към една статия която прекрати съмненията ми и много ми помогна

http://www.biberonbg.com/info/psihologia_na_karmeneto.htm

Общи условия

Активация на акаунт