от4аях се от бьлгарските институции

  • 1 095
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
От много време 4ета форума,но нямах сили да ви разкажа моята история.Преди 11 останах вдовица,с едно дете(тогава на 4години).Направих голяма грешка и се омъжих отново.отна4ало вси4ко беше наред,докато не се роди нашето дете.За него и родители те му първото ми дете ве4е не съЩествуваше,но аз имам 2 деца,не мое и негово.Запо4наха проблеми.Той запо4на да играе хазарт и даваше вси4ките си пари по казината.Запо4нах работа въпреки,4е дъЩеря ни беше оЩе на няколко месеца.През 2003 година отидох да работя за 3 месеца в Германия,като той трябваше да гледа децата,но оЩе със заминаването ми,синът ми беше изпратен при майка ми,а неговата майка се пренесе у нас(жилиЩето е на сина ми)за да гледа дъЩеря ни.Аз праЩам пари,а той ме лъже,4е връЩал бор4овете които имахме и иска оЩе и оЩе.Обадих се тук там и неЩата ми светнаха.Казах му,4е това беше,да си взима неЩата и да се маха.Омръзнало ми беше от обеЩания и лъжи.Разбрах,4е няма смисъл да лъжа себе си(по4ти 2 години),4е вси4ко Ще се оправи.В Германия срешнах един прекрасен 4овек,не мислех,4е неЩо Ще се полу4и,но ето ве4е 4 години иполовина сме заедно.Да се върна на темата.Върнах се в България и подадах молба за развод.Голям панаир беше.Адвоката ми по4ина по време на делото,нов адвокат,смениха ни съдията(незнам заЩо).Накрая изгубих.Нямах сили за нови дела и оставих неЩата така.За мен беше най важно,4е родителските права бяха отсъдени на мен.При първото гостуване на приятеля ми от Германия,бившия се обади на вси4ките ми приятели и роднини,за да ги информира,4е този е крадец и мошенник.Бели кахъри.Постоянно ми звъни по телефона да ме заплашва,по улиците съЩо.Кошмар.Подавам жалба в полицията,и втора,и трета.Нямам нито минута спокойствие.Второ гостуване:След поредната жалба за постоянен тормоз,бившия казва на полицая,4е приятеля ми бие детето.Полицая поговори с дъЩеря ми и разбра,4е няма ниЩо такова.Трето гостуване:При връЩане от свиждане бившия ми заявява,4е дъЩеря ми му казала,4е приятеля ми(той беше пристигнал докато тя беше при баЩа си)я пипа отдолу.Изпаднах в ужас,ами ако е вярно.В главата ми е пълен хаус.Възможно ли е?Кога?В продължение на три дни държа детето настрана от приятеля ми,гледам все да сам сама с нея,да я предразположа да ми каже.Оказа се,4е на едно събиране,"приятелите" на бившия,решили да си направят шега с него,като я накарат да каже на баЩа си,4е приятелят ми я пипа отдолу.Стахотна шега.Тогава ве4е сядам да го обсъдя с приятеля ми.Той естественно полудя и тъй като има Щастието да не е роден в България,обади се на адвоката си,който го посъветва,да заведем дело за клевета,но по време на делото той трябва да остане в България или ако искаме да помогнем на дъЩеря ми да отида в закрила на детето и да потърся помоЩ от тях.Така и направих.Жената която ме прие беше много лубезна,изслуша ме,състави ми план за работа с тях и ме посъветва веднага да запо4на дело за промяна на режима на свиждане.Бившият отказа категори4но да работи с тях,но идваше на вси4ки среЩи с психолога(явно по съвет на адвоката си).И така ходехме редовно на психолог в продължение на три месеца,имахме редовни посеЩения в къЩи от агенцията.Аз исках само да помогна на детето си,но той явно такъв театър е играл пред психолога,4е в крайна сметка психолога без да успее да проведе и един разговор с детето,установи,4е детето няма никакъв проблем(забравих да кажа,4е дъЩеря ми пиЩи безпри4инно,реве постоянно и в градината и в къЩи,държи се лошо с вси4ки,удря,хапе.След всяко свиждане се връЩа изнервена,казва 4е не иска да умирам,4е иска да живее при мен и т.н.)Психолога де предписва промяна на режима.В агенцията бяха много у4удени,делото ве4е влизаше в съда,и те ме увериха,4е промяна Ще има.Нямаше.ПАК ИЗГУБИХ.Ето така работят институциите в България.Ако се питате как е по света :При сигнал за насилие над дете се провежда разследване от страна на полицията и на агенцията за закрила на детето и в крайна сметка накой сиполу4ава заслуженото,дали този който го е извършил или този които го е казал.При сигнал за сексуално насилие над дете закона е оЩе по строг,но винаги има наказан.В България,след като подадах сигнал,4е е възможно над дъЩеря ми да е извършено насилие,не беше информирана нито полиция,нито прокурор.Вие кажете има ли закони в България?

# 1
  • Мнения: 65
А ето и продължението:Тормозите не спираха,даже ставаше все по лошо.Спрях си телефона, избягвах всякакви контакти с бившия,само и само да имам малко спокойствие,но не.Той виждайки 4е никой не се и опитва да ми помогне по някакъв на4ин,продължаваше все пове4е и пове4е.Един ден синът ми,на когото съЩо му беше писнало от вси4ко това,казал на моя приятелка,4е Ще вземе да го убие,та аз и сестра му да имаме спокойствие.Ами сега.Синът ми ве4е беше на 14,омръзнало му беше от вси4ките тези проблеми които имах.Приятелят ми съЩо запо4на да му писва.Аз в България,той ни 4ака в Испания,среЩи на три месеца,а моите проблеми не свършват,даже по лошо става.Събрах си куфара и заминах,сама за 5 месеца.Когато видях,4е тук вси4ко е наред,се върнах и забрах сина си.ДъЩеря ми оставих на майка ми,заЩото баЩа й не я пуЩа с мен.Знаете какъв е закона.Сега живея в Испания със сина си и с приятеля ми.На майка ми оба4е и омръзна да се разправя с бившия ми,и му даде детето той да я гледа,да види лесно ли е(по неините приказки).Сега тя живее при него,не ми е приятно,но това е,не мога да задължа майка ми да я гледа след като тя не иска.А аз избягах от проблемите,от беззаконието,от вси4ко.Сега живея добре,а синът ми се 4увства страхотно,но аз постоянно мисля само за нея.Добре ли е?Гладна ли е?Обли4а ли я добре?Утре тръгва за първи път на у4илиЩе,а аз няма да съм с нея.Тя иска да дойде при мен,иска да живее с мен и със брат си,но това е,законът не ми позволява да я изведа от страната без съгласието на баЩата.Ааз ве4е не мога да се върна.Синът ми тук е по Щастлив от всякога,иска да живее тук,не иска и да 4уе за България.Мога ли да му при4иня това,да се върнем при проблемите и беззаконието които царят в България?Вие какво мислите?Знам,4е много от вас Ще ме оплуват,други(надявам се)Ще ми съ4устват,но това е,това си надробих и това Ще сърбам.

# 2
  • Мнения: 588
Майкоу!
Латиносериал...Ма как се вкарвате в такива филми бе хора?!

# 3
  • Мнения: 65
Да не би да съм го искала.така се разви живота ми.Дори в най лошите си кошмари не съм си представяла 4е може да ми се слу4и неЩо подобно.Но ето,такъв е живота.

# 4
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Търпение му е майката, нещата ще се оправят, все ще ти се отвори някакъв вариант за благоприятен изход. Ама дотогава ...  Sad
Надали някой ще те оплюе, направила си необходимото и възможното, все пак имаш и още едно дете, поне то е щастливо.

# 5
  • Мнения: 2 655
Аз изчетох всичко.
Първо, ако е вярно мисля, че не сте случили на един качествен адвокат. При така описаната обстановка е абсурдно да загубите делото за развод и да загубите и второто дело. И да живеете в Испания сама без дъщеря си.
Мнението на един психолог се оспорва в съда в тройна експертиза, обжалват се решениета и т.н. Доказахте ли в съда, че той играе хазарт?
Какво стана сделото за клевета?
А искате ли да ми копирате целите дела и да ми ги изпратите на адрес за да ги прегледам защо са загубени?
От малък град ли сте?

Просто е нямало кой да защитава правата Ви.
Всичко може да се оправи, не са Ви виновни институциите , а Вие че сте се предали.
Борба му е майката! Целият ни живот е борба и аз се отчайвам, но лягам и се наспивам и на дригият ден отново започвам да мисля и да градя стратегии.
Пишете ми на л.с., ако тук Ви е неудобно.

# 6
  • Мнения: 2 655
... беззаконието които царят в България?
Ето такива изказвания мразя. Има закони и то перфектни. А Вашият казус е прозрачен и лесно разрешим.
Просто малко по прилежна борба и с по добър адвокат. Още повече детето като стане на 8 години само може да отиде в съда и да каже, но до тогава няма да спирате да се борите, а не да се гърмите. Имате две деца, навярно са прекрасни. Те заслужават най-доброто, а не помията!
Я се стегнете, намерете си един борбен адвокат и ако трябва ще работите за да му плащате, докато успее да Ви изведе детето зад граница.
Ооооооооооооо как ме вкиснахте рано сутринтта.
Мразя пораженческото мисдлене и нкой като не му стиска като на Вас гледа да намери друг виновник: институциите.
Ами едното делот като свърши защо не заведохте ново?
Аз мога да Ви измисля няколко дела на бърза рака. Просто трябва хъс, постоянство и пари.

Начертавате си план. Точка 1 къде съм сега крайна цел какво искам: детето ми да живее при мен.
Средства: на война всяко средство е оправдано.
Стратегия: ще я начертае адвоката Ви, ако трябва ще наемете двама трима, колкото е необходимо (понкога и един мотивиран е добре).
Деиствия: 1, 2, 3, и т.н. докато достигнете до крайната цел.
Забрана по време на действията: всякакви отрицателни мисли и хленчене за неуспехи до момента. На всяки час през деня и ноща когато сте будна ще си повтаряте:Този път ще успея, вложих всичко, Тя ще е при мен!

Пък да видим после дали ще четем такива депресарски и пораженчески теми.

В БГ има закони и то добри, от ден на ден стават по добри и се променят. Вече 10 години се убеждавам в това.

# 7
  • Мнения: 65
Благодаря Ви много,4е се опитвате да повдигнете духа ми.Не съм се от4аяла напълно.Разбира се 4е е вярно,няма да седна да лъжа за такива сериозни неЩа.Не живея в много малък град.При първото дело наех най добрия адвокат в града,но както казах,той по4ина то4но преди предпоследното дело,в петък,а в понеделник беше делото.Неможах да докажа,4е играе хазарт.По време на делото дойде приятелят ми,моят адвокат беше казал,4е няма проблем да дойде,но впоследствие неговият използва това за изневяра. Когато потърсих помоЩ от полицията за тормоз,не само 4е не ми беше оказана,а дори полицаят ми каза,4е той има право да си 4уе детето и да знае къде се намира във всеки един момент.НиЩо 4е пове4ето обажданията бяха през ноЩа.Винаги съм го информирала кагато пътувам с детето извън града и за колко време,но той пуЩаше жалби среЩу мен,4е няма информация.Когато полу4их няколко sms (бях на по4ивка и си изклу4их телефона)със заплахи,отидох в полицията,а кварталния даже не ми прие жалбата,заЩото му омръзнало от нашите глупости.Попитах го ако аз изпратя съЩия sms на президента пак ли така Ще реагира,а той"естествено 4е не",а нали уж по конституция вси4ки сме с равни права.За второто дело адвокатката която наех се занимава то4но с такива дела,даже работи към агенцията за закрила на детето.Влезнахме за промяна на режима на свиждане,като смятахме да променим на отнемане на родителски права.Но след доклада на агенцията,който не беше категори4ен в наша полза,загубихме.В делото не сме споменавали,4е аз сам потърсила помоЩ в закрила на детето и по какъв повод.В града ми самото споменаване за връзка с 4ужденец и си губеЩ(ако не си плаЩаш естествено).

Общи условия

Активация на акаунт