Молба

  • 1 957
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте всички от форума.Казвам се Рени Цвяткова и освен това съм и една разтревожена и тъжна майка.Имам дъщеричка Едита Ивайлова Цвяткова на 5год. с ЕГН-0341061470. От ноември 2007 година дъщеря ми е със силни болки и кризи в шийната област на ниво С3-С4. Лекувана за какво ли не,всеки лекар изпробваше неговия си метод на лечение,а диагноза на дето ми не беше поставена.Аз съм мед.сестра във В.Търново във интензивна кардиология имам доста познати във тази гилдия и се почна едно разкатаване къде ли не,Г.Оряховица,В.Търново,Плевен,Габрово и София безброй пъти.Нищо.Едита пие какво ли не,резултат и диагноза още няма,а състоянието и става все по-зле.На поредния магнитен резонанс на дата 15,08,08г след 10м разигравания се откри Туморна формация във същия шиен отдел където дете си показваше от самото начало.Още на първия скенер януари месец тумора се вижда,но уви...няма лекар който да го види.Между другото бях посъветвана да заведа детето си на психиатър,защото симулирало болка.Но да го оставим това.Благодарение на това,че от 4 те скенера и магнитни резонанси който съм и правила никой не забеляза Ту маса,а тя си се вижда много ясно от самото начало, вече е обхваната и вертебралната артерия от тумора.Спешно Еди се оперира от Проф.Габровски във Пирогов.Тумора е отстранен частично,диагнозата е страшна Остиосарком-злакачествен тумор.Аз не се спрях до тук.Взех си стакалцата от натривките на тумора и се консултирах със още пет патоанатома във София.Парадокса е този,че всички те имат различно становеще относно диагнозата т.е историята се повтаря.16 дни вече от операцията на Еди всички патоанатоми все още спорят относто произхода на туморната маса.А остатъка от тумора във нея расте и кризите се завърнаха пак.Лекарите ми казаха ,че са до тук.На БГ ниво това може да се свърши,няма апаратура а освен проф.Габровски никой не пое риска да я отвори.Да се оперира във непосредстева близос до вертебралната артерия е мн.рисковано,а тумора който е останал се е вкопчил именно във нея.Поради това деликатно място на което е разположен,ни препоръчват повторната операция да се извърши във чужбина и по точно във Франция.Разказах Ви моята мъка и сега се обръщам към Вас за помощ и съдействие.Парите който ми трябват са непосилни за мен и за семейството ми.Моля,за вашето финансово подпомагане за лечението на детенцето ми във чужбина и за разпространяването на случея за набиране на средства.Знам,че Ви е писнало от такива като мен,но аз съм майка и съм длъжна да опитам.Благодаря предварително,че отделихте време и за мен.
Мобилния ми тел-н е 0887/698528
Е-мейл reni_dr@abv.bg
Ако проявите интерес и Ви е трогнало всичко това,което споделих ще ви приложа и всички необходими документи и епикризи относто заболявето и лечението на Едита тук.
Хубав и усмихнат ден желая.

# 1
Здравейте и от мен.Аз сам Катя а по горе е публикувано писмото на моята приателка-Рени.Благодаря на всички за отделеното.Бихме искали да дадем гласност на проблема с което се надяваме да помогнем да Еди да се излекува

# 2
# 3
  • Мнения: 3

Защо само там? Тук не може ли? В един друг форум http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11317 инициативата вече набира скорост.

# 4
  • Мнения: 3
Това са банковите сметки:

Банка: СОСИЕТЕ ЖЕНЕРАЛ ЕКСПРЕСБАНК

Сметка в BGN:
IBAN: BG50 TTBB 9400 5523 8076 58
BIC: TTBB9400

Сметка в EUR:
IBAN: BG39 TTBB 9400 5523 8076 62
BIC: TTBB9400

Едита Ивайлова Цвяткова

# 5
Привет на всички будни момичета и момчета във този сайт и на всички интелигентни посетители във него.Аз съм майката на Едита и съм тук за да ви отправя една покана.На 07,10,2008 г в 17,30ч в читалище"Напредък" Г.Оряховица ще има благотворителен концерт в полза на Едка.Нека направим невъзможното възможно и дъщеричката ми час по скоро да забрави какво е болка

# 6
Здравейте.Имам една молба.Във връзка с предстоящото лечение на Едита в Париж ми е нужен човек с добър френски език, които да ми помага с превода при контакта с лекарите. За съжаление никой от нас не владее френски. Разчитах на мой роднина в чужбина, които винаги ми е помагал досега, но този път се оказва възпрепятстван и неможе да помогне. Най-подходящ ще е човек, които живее в Париж.Говорим за периода от 11,02 до към 20,02,2009 година. Ако Вие или Ваш близък можете и желаете да ми помогне с превода - ще се радвам да се свържете с мен, ще дам и точни кординати на клиниката където ще се проведе лечението на Едита,помощта ви ще е неоценима в този труден момент! Благодарим на всички Хора, в чиито сърца имаше място и за Еди. Вярвам, че заедно ще намерим решение и този път.

http://www.editka.net

# 7
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 reni1977 , пиши в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358766.0   на майчетата във Франция.

# 8
Привет от Париж. Минахме консултациите. Мудната административна система не е само в БГ. Ходене насам-натам, но....всичко свършено. 30 минутна среща с проф.Лот. Типичен французин на около 50 години. Цитирам: ”Ще отстраня тумора, но не мога да Ви гарантирам, че няма да се появи пак”. Разреза ще е преден, а не като в Пирогов дясно-страничен. Ще има обилно кървене, това което са искали да избегнат в БГ. Утре в 9 ч е ЯМР и то с упойка, а на 11.02. е ден за молитви. Дай Боже.......

# 9
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
стискам палци всичко да мине благополучно
 Praynig Бог да закриля детенце!

# 10
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
как е детенцето? някой има ли информация?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 409
http://www.editka.net/

"Еди е изписана
Написано от Свилен Ангелов      
Неделя, 15 Февруари 2009 17:34
Днес френските лекари изписаха Еди от болницата. Малкото ни момиченце се чувства добре, играе си, хапва. В квартирата е доста по-спокойно за детското сърчице, няма вече лекари и манипулации. Там ще остане поне до края на месеца, когато е контролният преглед при проф. Лот"

"Еди се чувства добре
Написано от Свилен Ангелов      
Събота, 14 Февруари 2009 11:17
Еди е изписана от интензивното отделение и е настанена в обикновена стая. Няма вече системи и електроди на монитори по малкото телце. Смелото ни момиченце може вече да се разхожда, макар и да е още малко слабичко. Но казва, че като изяде един спортен бонбон, силичките му веднага ще се върнат. Чувства слабост в дясната ръчичка, но я движи и се подобрява. Забавлява се в специалната стая за игри, и весело разказва как лепи стикери с животни в албумче.
Проф. Лот посети Едка няколко пъти. Заявява, че операцията е протекла добре, туморът е изрязан радикално, за артерията не е можело да се направи нищо освен да се изреже поразената част, но това ще се компенсира от организма на Еди. Казва още, че всички нежелани неврологични признаци ще изчезнат до няколко месеца. Взет е материал от тумора за хистологично изследване, резултатите от което ще излезнат в края на месеца. За тогава е насрочен и следващият преглед на Едита при професора"

# 12
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Слава Богу, че операцията е минала добре и Едита се чувства по добре!
Желая и пълно оздравяване и безброй щастливи, усмихнати дни занапред!
 Hug

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега виждам темата и искам да се присъединя към това пожелание:
Слава Богу, че операцията е минала добре и Едита се чувства по добре!
Желая и пълно оздравяване и безброй щастливи, усмихнати дни занапред!
 Hug
Hug

Общи условия

Активация на акаунт