кокосово мляко и ядка

  • 6 085
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 062
Това ми е въпросът. Имам кокосов орех, млякото му голямата ми дъщеря много го хареса. Искам да дам и на бебето - почти на 1г.2м. е. Искам да смеля от ядката и да добавя малко в банана или кашата и. А от кокосовото мляко, да и дам да опита и ако и хареса да си пийне. От кога може? Някой предлагал ли е на бебето си?
П.П. Забравих да кажа, че вече съм давала орехи ( смлени) и сусам. Няма алергия към нищо, за сега, и не е проявявала непоносимост към някаква храна.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 21:13 от Пълнолуние

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Ето една подобна тема, която може да ти е полезна: кокосов орех

# 2
  • Мнения: 1 062
Благодаря Vivi , пуснах търсачка, но не ми излезе тази тема. Всъщност не е много обсъждано. А за самата ядка, предполагам също след около годинка може...

# 3
  • Мнения: 1 449

Препоръчително е кокосовият орех да се въведе след 1 год., теоретично и в зависимост от местните традиции може и по-рано:
- кокосовата сърцевина (фино настъргана или смляна) е трудна за дъвкане, преглъщане и храносмилане преди 12 м.
- кокосовото мляко (отцедено и обработено от смляната сърцевина) съдържа висок процент наситени мазнини и ценната лауринова киселина т.е. калорично и полезно за детското хранене, но се предлага малко количество
- кокосовият сок (отделен преди счупването на ореха) има богат минерален състав, но също лек диуретичен и тонизиращ ефект
- като съставка на храна може да се включи преди 1 год. (каши, йогурти, сладкиши и подобни)

Не е типичен алерген - хранителната алергия към кокосовия орех се среща много рядко. Въпреки че има спорна информация по въпроса, главната причина за включването му след 1 год. не е свързана с опасността от алергия.

Кокосовият орех е вид плод, не е ядка. Няма нищо общо с въвеждането на орехите и класическите семена в ранна детска възраст. Факт е, че повечето деца с алергии към ядките могат да толерират кокосов орех.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Косе Босе  благодаря за изчерпателния отговор и на мен ще ми е много полезен Hug

# 5
  • Мнения: 1 062
Благодаря Косе Босе. Днес направих мляко от бялата част на ядката и добавих в следобедната закуска на бебето ми. Не се усети промяна във вкуса на храната и малката си хапна добре.

# 6
  • Мнения: 756
а могат ли да се правят кремчета с кокосово мляко?

# 7
  • Мнения: 1 062
Изцяло с кокосово мляко не мисля. Бебето ми доста се разхлаби. А не и дадох много, само добавих малко, към следобедната закуска. Ако приготвиш крем изцяло с кокосово мляко мисля, че може да получи диария. Но, по малко е ок. Ще изчакам няколко дни и ще и дам отново, но още по-малко от колкото предния път.

Общи условия

Активация на акаунт