Изтръпват ми ръцете

  • 1 908
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Мами, по време на раждането , докато ми слагаха пълна упоика за секцио, не знам от какво но ми изтръпнаха и двете ръце и не ги чувствах изобщо.Още преди упойката. От тогава и до днес за секунди ми изтръпват идвете ръце. Да ви се е случвало такова нещо?
от какво е това чудо?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
По време на раждането ми сложиха епидурална упойка и не съм имала подобен проблем като твоя. Да не е засегнат някой нерв по време на бременността  newsm78 потърси компетентно мнение

# 2
  • Мнения: 5 241
Съмнявам се да е от упойката.Аз раждах със спинална упойка и месеци след раждането понякога си чувствах ръцете като чужди,особенно сутрин като се събудя  Rolling Eyes Но с времето минава,не съм пила никакви лекарства,нито съм се мазала с нещо  Wink

# 3
  • Мнения: 7 186
Не би могло да е от упойката,особено щом е била обща.Може би трябва да се консултираш с невролог,ако евентуално проблемът идва от нерв,а може и да е свързано с нарушение в оросяването-в такъв случай със съдов хирург може би.
По време на увода в анестезия е нормално да ти изтръпне ръката,защото след като лекарството се вкара през абоката,докато минава по хода на вената първо там се обезчувствява и след това навлиза в кръвообращението и докато броиш до 10 си заспала.Абсурдно е това да е останало вследствие на анестезията,защото всички лекарства,които са използвани по време на общата анестезия се разграждат след приключване на операцията и постепенно се излъчват от организма.

# 4
  • Мнения: 221
не мисля,че е от упойката,но е добре наистина да се консултираш с лекар,аз теб съветвам,а пък на себе си внимание не обръщам,защото много често ми се случва да ми изтръпне лявата ръка от раменната става. аз го свързвам с това че лявата ми ръка е тази,която пренатоварвам,но наистина това изтръпване се появи след раждането -10.2004г.,но в последните 2месеца,дано скоро се оправим,може би ако се мажем с обезболяващ спирт? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 1 315
Ръцете ми изтръпнаха още преди да ми сложат упойката. Казах им , че не ги чувствам, а те - ми няма защо,още не сме сложили упоиката. А ръцете ми все едно ги нямаше.
Дано се оправим ! Praynig

# 6
  • Мнения: 2 950
Аз родих нормално със спинална упойка, по време на раждането не сйм имала изтръпване, но после в нас - да! В началото беше ужасно, но усещам, че малко по малко ръцете ми изтръпват все по-рядко и рядко. Затова не съм сигурна, но може да е от упойката.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
На мен ръце не са изтръпвали, но седалищните части и бедрата отзад в началото ми бяха от време навреме напълно безчувствени, някъде седмица след операцията се оправих

Общи условия

Активация на акаунт