Топче зад ухото

  • 33 091
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте,

Преди около половин година напипах топче колкото грах зад едното ухо на сина ми(2г). Джи Пи-то каза, че било лимфен възел, който си останал подут вследствие на прекараните много отити като бебе и гнойни ангини при всеки никнещ зъб. С времето щял да се прибере. Ама не се прибира. Тия дни детето беше понастинало, и това топче вече е колкото голям фъстък. Не реагира, когато го пипам зад ухото. Много съм се притеснила-моля ви, кажете на какъв лекар да го заведа, за да ми кажат какво е? Не знам дали изобщо има значение, но след първият антибиотик още на 4 месеца, минах изцяло на хомеопатично лечение, което доста добре и бързо влияе на болестите му.

Благодаря на всички, които ще се включат по темата!

# 1
  • Мнения: 25 568
Е, нали вече са ти казали? Лимфен възел е, при много деца го има това подуване, спокойно.  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 005
И при синът ми понеже е доста слабичък и се забелязват подутите лимфни възли .. newsm78 Казаха , че не е опасно , от честите ангини е ... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 9
Синът ми е на 3г. и тази зима много боледува.При него също се появи това възпаление.Хомеопатичката ни каза че е от отслабване на имунната система в следствие на боледуването.Сега почти не се забелязва подутина-така че ще се оправите Peace

# 4
  • Мнения: 17 546
Не съм сигурна, че е лимфен възел. Rolling Eyes Те не са малки колкото грахово зърно или фъстък, дори и да са спокойни, а не възпалени. Пък възпалени, както спомена боледуването, съвсем не са толкова малки. Дали не е запушена мастна пора(често се случва зад ухото) или обикновен липом? Освен това локализация "зад ухото"  е доста обширно понятие. Къде точно зад ухото? В косата; веднага зад ушната мида в ямката зад меката част на ухото, къде? Защо не потърсиш второ мнение?

# 5
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
И при моето момченце се появи подуване на лимфните възли след ваксината против морбили. Вече 1 година не му минава.

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Рали има един такъв лимфен възел. Лекарката ми каза че е нормално и ще се разнесе... А иначе когато детето е болно, всички лимфни възли стават по-ясно изразени.

# 7
  • Мнения: 1 081
Не съм сигурна, че е лимфен възел. Rolling Eyes Те не са малки колкото грахово зърно или фъстък, дори и да са спокойни, а не възпалени. Пък възпалени, както спомена боледуването, съвсем не са толкова малки. Дали не е запушена мастна пора(често се случва зад ухото) или обикновен липом? Освен това локализация "зад ухото"  е доста обширно понятие. Къде точно зад ухото? В косата; веднага зад ушната мида в ямката зад меката част на ухото, къде? Защо не потърсиш второ мнение?

Аз всъщност точно второ мнение искам, но не знам при какъв лекар да заведа детето-това ми беше и част от въпроса. Топчето е точно зад ухото, на височината, където започва отвора в ушната мида. И аз мислих за мастно образувание, но пък това, че се подува, когато е болен, ме кара да мисля, че може да е лимфен възел.

# 8
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Предполагам че на ендокринолог трябва да заведеш детето.

# 9
  • Мнения: 603
Заведи го на лицево - челюстен хирург. Аз съм имала 3 пъти такова топче, което са ми го махали. Слага се упойка, цепва се и се маха. Казаха ми че е киста. Тогава бях 16 г.  Така 3 пъти. Не е страшно. Но може при Вас наистина да е лимфен възел.

# 10
  • Мнения: 17 546
Аз всъщност точно второ мнение искам, но не знам при какъв лекар да заведа детето-това ми беше и част от въпроса. Топчето е точно зад ухото, на височината, където започва отвора в ушната мида. И аз мислих за мастно образувание, но пък това, че се подува, когато е болен, ме кара да мисля, че може да е лимфен възел.
Почти напълно съм склонна да мисля, че не е лимфен възел на това място. Какво е на пипане, меко, твърдо? Потъва ли в тъканта и почти не се усеща като го натиснеш? Боли ли го детето, ако натиснеш топчето? Моят съвет е дерматолог. Peace

# 11
  • Мнения: 1 081
Ами не знам колко е меко, но не е много твърдо, все пак не натискам силно. Не потъва, защото отзад е костта. Мисля, че не го боли, като го пипам, поне не реагира с плач, но той по принцип не обича да го пипат...А ако е мастно топче, каква е логиката да се подува при болест?

# 12
  • Мнения: 17 546
А ако е мастно топче, каква е логиката да се подува при болест?
Колко може да се подуе? Да не ти се струва само, че се подува? Може и кистичка на костта да е, може да е липом, но това може само лекар да ти каже. Или хирург или дерматолог.

# 13
  • Мнения: 1 081
На хирург ми се струва най-добре да ида...

# 14
  • Мнения: 17 546
На хирург ми се струва най-добре да ида...
Peace Да, мисля, че наистина такъв специалист ще ти бъде най-полезен. И не се притеснявай, на това място смятам, че не е нищо обезпокоително. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт