Пътуване из Родопите

  • 6 104
  • 13
  •   1
Отговори
Това лято направихме едно 4-дневно пътуване из Родопите с 3 нощувки и много ми хареса. Тук са снимките от пътуването, а обектите посетихме в следния ред:
1. Араповски манастир (намира се преди Асеновград)
2. Смолян
3. Пещера "Ухловица" (много е красиво и го препоръчвам на всеки)
4. Широка Лъка - нощувка
5. Буйновско ждрело, Ягодинска пещера, Пещерно жилище
6. Триградско ждрело, Дяволското гърло
7. Триград - езда
8. Доспат - нощувка
9. Батак - църква, костница, исторически музей
10. Цигов чарк - нощувка
11. Пещера
12. Пещера "Снежанка"

По всички места, където нощувахме, опитвахме местната кухня. Великолепна е Simple Smile. Под всички снимки сложих и сайтовете на местата, който се интересува. Цялото пътуване беше около 700 км. 

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 555
Страхотни снимки. И аз мечтая за такава разходка из Родопите.  Blush Ама пусто мъж ми все ме възпира, пътя бил лош, с детето как да стане и т.н. Да видим кога ще го осъществим.  smile3516

# 2
  • Мнения: 3 447
Нищо му няма на пътя, просто има повече завои. И там хора живеят, и децата си возят, и то в коли, не в каруци и на мулета  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 255
Малеее колко хубаво изглежда... Набелязвам някой от обектите, близо до Триград, че след месец ще ходим там!  Laughing

# 4
  • Мнения: 3 695
страхотни снимки на тези уникални места  Peace

# 5
  • Мнения: 3 622
Страхотни снимки  Peace
Докато ги разглеждах се връщах на всички тези красиви места  Grinning

# 6
  • Мнения: 779
Страхотна екскурзиика сте си спретнали!Поздравления за фотосите -чудни са.И аз съм се зарекла да посетим тези местенца,но дано лято 2009 успеем ,че 2008 -уви  Whistling

# 7
  • Варна
  • Мнения: 336
Здравейте момичета
ние преди една седмица се върнахме от подобна екскурзия, само че нашата беше 8 дена със 7 нощувки, до някои места не можахме да стигнем, а Триградското ждрело го видяхме с малко мъгла, ето и екскурзията
1. Араповски манастир
2. Рибната Света Богородица в Асеновград, нощувка в Асеновград
3. Асенова крепост
4. Чудните мостове, спане в Нареченски бани
5. Бачковски манастир, Кръстова гора, спане на Кръстова гора
6. Ягодинска пещера, Дяволското гърло, Триградско ждрело, спане в Широка Лъка
7. Дяволски мост в Ардино, нощувка в Ардино  - там спахме две вечери, защото времето беше лошо. Ако има желаещи да видят дяволския мост, направете го през лятото или най малкото когато времето е сухо. Ние до самия мост не стигнахме, защото пътя е черен, няма асфалт, беше валяло дъжд и колата се хлъзгаше, а пътя е в планината, но пък в Ардино има чешма която изглежда точно като моста, така че се задоволих само със снимки на чешмата  Flutter
8. Перперикон, Царевец, спане във Велико Търново
това беше малката ни екскурзия, за другата година сме планирали да обиколим югозападна България

# 8
  • Мнения: 2 388
Миналото лято посетихме по-голямата част от посочените места. Наистина си струва да се видят.
Лошото е само, че повечето са свързани с път с доста завои. Confused

# 9
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
dipavlova, би ли споделила за нощувките -цени, места и т.н.
Благодаря!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 478
И ние сега се завърнахме от едно такова пътуване.
Само че нашето започна от Варна,В.Търново,Трявна,Дряновски манастир,Етъра,Боженци,Габрово и премина в Родопите.
Няма толкова красиво място като Родопския масив.
Обикнах го още когато го видях за пръв път,а това беше доста отдавна.
БЯхме отседнали в спа-хотел Девин.Препоръчвам този хотел на всички гости на града.
Посетихме Ягодинската пещера,Триградското ждрело,Асеновата крепост и Бачковския манастир.
АКо мога,всяка година бих се връщала на това място.
Не ми пречат завоите.Очарованието на планината е в скалистите тесни пътища и гадните завойчета. Laughing

# 11
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Страхотни снимки Peace
аз това лято исках да разгредам музея и църквата в Батак, и се оказа, че точно в този ден са затворили по-рано  Sad  много разочарована бях

# 12
  • София
  • Мнения: 140
Тази година и ние решихме да си направим 7-дневна екскурзия из Родопите.
Маршрута ни започна така:
1.Велинград-разходка, обяд
2.Цигов Чарк-2 нощувки
-дневна екскурзия до Батак, разглеждане на костницата, новата църква историческият музей.
-дневна разходка по цялото протежение на язовир Батак-вилно селище Дъното, комплекс Св.Константин /не съм сигурна дали имаше Елена/ newsm78
2.Доспат-2 нощувки
-разходка в Доспат, дегустация на местни спец.
-разходка до Сърница през старият път заради прекрасната гледка и яденето на горски малини на корем Mr. Green
3.Триград 2 нощувки/специални благодарности на леля Роси за вкусната домашна храна и топлото посрещане/
-посещение на Дяволското гърло /не сме очаровани/
-изкачване на върхът, който е точно над селцето/прехода е около 2 часа в едната посока/.Там расте известният мурсалски чай от който имах щастието да си набера собственоръчно-така да се каже по европейски  му Екологично чисто Mr. Green
-разходка из самият Триград-до конната база, по невероятните зелени поляни, из цялото селце./Триград винаги ще има специално място в сърцето ми, беше любов от пръв поглед/
-посещение на Ягодинска пещера-препоръчвам горещо, има какво да се види и обиколката с гида беше изключително приятна.Помолиха ни да не правим снимки в пещерата, но за сметка на това се продава за всеки желаещ да си закупи цял диска с 130 фотоси само за 2.50 лв.
-разходка до с.Ягодино
4.Мелник- не стигнахме поради "романтичният" 4км черен  път през с.Пирино се оказа над 20 км.и водещ до х.Пирин.След хиляди перипети /това е една друга история/нощувахме в с.Кушина с население от около 8 души на преклона възраст 80 и на горе години.  Joy
5.София-в къщи.

Снимки от Родопите ще кача тези дни, на който му е интересно да разглежда.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ееее много хубави снимки  Hug браво!!!! Винаги съм знаела че в Родопите има нещо магическо.Любимата планина ми е.Когато съм там,винаги усещам нещо  странно в душата си  Simple Smile , накакво превличане  Crazy Влюбена съм в нея  Wink

Общи условия

Активация на акаунт