Какво да носим първия ден в детската градина?

  • 3 935
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте, на 3 г. сме и досега не сме ходили на ясла.Та въпросът ми е какво да нося първият ден? Нужно ли е резервни дрешки, пижамка, салфетки, мокри кърпички?!?Много съм притеснена, защото родителска среща няма да правят предварително и се страхувам да не пропусна нещо.

# 1
  • Мнения: 643
За първия ден резервни дрешки , а за по-нататък - в самата градина ще ви кажат, навсякъде различно искат.Някъде и чаршафи, и пижамки, мокрите кърпи и тези неща са един път в месеца при нас.
Има тема - за първа година в детската градина- там се обсъждаше.

# 2
  • Мнения: 144
в частната детска градина за днес, като за първи ден и за следващите дни искаха - пантофки, пижамка, кърпа за лице и комплект дрешки за преобличане (евентуално). Това е. Всичко останало има там.

# 3
  • Мнения: 9 814
в частната детска градина за днес, като за първи ден и за следващите дни искаха - пантофки, пижамка, кърпа за лице и комплект дрешки за преобличане (евентуално). Това е. Всичко останало има там.

Е, в доста от държавните ДГ трябва да се носят и тоалетна хартия, мокри кърпички, вода и разни други неща.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Резервни дрешки задължително. Пантофи, пижама. При нас вече не искат кърпи за ръце. Купуваме рола за еднократна употреба. Мокри кърпи никога не съм носила. В раничката ни искат да има носни кърпички за еднократна употреба.

# 5
  • Мнения: 550
Резервни дрешки,резервно бельо,пантофи,пижама ,кърпа.Ако има още нещо ще ти кажат

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Щом ще ходите заедно, няма особено значение какво ще носите - просто ще си тръгнете, ако не потръгне, пък за другия ден ще знаеш от какво би имало нужда детето.

# 7
  • Мнения: 2 467
На нас утре ни е първи ден и приготвих: пижама, комплект резервни дрешки (с късо ръкавче, че е топло в градината), анцунг за по-хладно, пантофи, маратонки за на вън.

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В нашата детска искат инцидентно неща. За в гардеробчето искат само един резервен пълен кат дрехи за смяна, пантофи, кърпа за лице и чаршафи.

Веднъж месечно - тоалетна хартия, салфетки, мокри кърпи, вода, препарати за теракот и тоалетна.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз съм и сложила резервни дрехи, пантофи, пижама, кърпа, носни кърпички и мокри кърпички малък пакет, малко шише с вода. Децата имат шкафчета където можеш да оставиш раницата с нещата.
Кърпата не я използва, защото имат апарат за сушене на ръцете та явно ще си я прибера. Чаршафи не са ни искали, те нищо не са казвали за сега да носим, по-нататък ще ни събират на родителска

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 10:36 от Дудинка

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Всъщност основното е поне един кат дрешки за преобличане, които да стоят в раничката в шкафчето. И обувки/ сандали/ платненки за игра в залата.
Всичко друго като чаршафи, пижами, хавлийка и т.н. е индивидуално за всяка градина.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 198
Комплект бельо; комплект по-тънки дрешки за преобличане; комплект по-дебели дрешки за преобличане; резервни чорапки; пантофи; пижамка; кърпа.
В предишната ни градина искаха и шишенце с вода, надписано с името на детето и някаква картинка/стикер, за да си го разпознава. В сегашната пият вода от автомат.
За всичко останало ще ви кажат допълнително.

И цвете за госпожата и лелката.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт