бебчо има белег какво да направя?

  • 3 763
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
маи като съм  била бремена съм си взела нещо и сега Ани има белег на лявата блузка какво да правя.

# 1
  • Мнения: 447
Ами не обличай повече тази лява "блузка". По изключение може, но само дясната Heart Eyes Сега сериозно- няма какво много да направиш, освен ако не е някакво кожно заболяване. Затова я заведи на кожен лекар да ти каже какво всъщност представлява белега. Иначе на това за взимането му нямам никаква вяра, защото аз нищо не съм взимала, пък Теди има една камара петна по кожата- също като мен.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Това са т.нар. родилни петна и в повечето случаи са наследствени, въпреки поверията свързани с тях. Някои с възрастта избледняват, други стават по-големи. В повечето случаи не се нуждаят от лечение, но това може да го каже само специалист. Всяка кожна промяна трябва да се погледне от лекар  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Това със взимането тежест няма много.Тежест ще има мнението на дерматолог.За това потърси неговото мнение!

# 4
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Ама стига моля ви се с тия глупости за взимането и белезите. Няма връзка Crossing Arms А по темата-спокойно, с времето трябва да избледнее, а ако не, като поотрасне може да се отстрани.                              

# 5
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Май се обвиняваш ми се струва. Thinking
Лично аз не вярвам, че взимането на нещо може да е причина за появата на този белег. Peace
Консултирай се с дерматолог, който ще даде най-компетентен съвет.

# 6
  • Мнения: 2 821
И моята дъщеря има на ръката си петно.
Тъкмо си я познавам Joy

А ти какво си взела? Петната придобиват форма на взетото нещо Crazy Wink

# 7
  • Мнения: 2 631
Ако е подобно на това, което има/имаше дъщеря ми - проблемът не е дерматологичен, а съдов.
Вероятно става въпрос за хемангиом - пусни на търсачка и ще излезе много инфо. Лекуват се успешно - с инжекции или оперативно. На дъщеря ни го лекувахме с 2 бр.- инжекции, когато беше на 1-1,6 г. Сега почти нищо не личи.
Родилните/майчини белези са други - обикновено по челото, нослето, вратлето. Дъщеря ми и такива има/имаше. Те не се лекуват, чака се да избледнеят, което става адски бавно. Като порасне - евентуално с лазер се третирали.

Относно суеверията - никак не им вярвам.
Информирай се, консултирай се и вземете правилното решение за детенцето!
Успех! Peace

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 13:59 от envia

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с дерматолог Peace

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Глупости Crazy ако така се появяваха петна ooooh!
Да слага повече фондютен и няма да личи Mr. Green

П.П. И сина ми има на едната ръка и на гърба по едно петънце, и аз имам.....

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моето бебче има белег на лявото краче, аз имам на почти същото място.

# 11
  • Мнения: 236
Като гледам отговорите на повечрто мйаки тука , ми се струва малко ,че се гледа с насмешка на това .Аз обаче имам такова петно по рождение , което си седи и до ден днешен и ми е голям козметичен проблем , хем моят е на крака , а на лицето (както е при детето ) е много голям удар по самочувствието на човек в по -късна възраст! За съжаление   не мога да ти кажа как  да се справиш с проблема , може би дерматолог ,а като порасне и среща с пластичен хирург.Чувала съм , че лазерите вече са доста напреднали .Преди години на мен се пробваха да ми го махнат дермабразио , но бепе доста болезнена процедура без никакъв ефект и се отказах пове4е да се занимавам с този проблем ! Успех ти желая !

# 12
  • Мнения: 4 433
Племенника ми е на 12 год. и има на бузата родилно петно
Доста е голямо и все така червено Sad

# 13
  • Мнения: 2 631
Нека се уточня - с никаква насмешка не гледам на проблема!

Затова дадох инфото и пак в резюме да кажа - ако е хемангиом - подлежи на успешно лечение и то възможно в най-ранна възраст, т.е. след приключване на задължителните имунизации към първата годинка.
Ако е на краче, гръб, дупе - може и да си стои, ако лекар каже, но когато е на лице и то на момиченце...
На дъщеря ми беше на левия й палец на ръката, та пак толкова го мислех... Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
маи като съм  била бремена съм си взела нещо и сега Ани има белег на лявата блузка какво да правя.

Взела си нещо в смисъл на лекарство ли?
Едва ли има връзка, не се получават в следствие на лечение...

Общи условия

Активация на акаунт