Деца намериха пълна чанта с пари и я върнаха

  • 2 680
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
След като гледах видеото в предаването на Милен Цветков с момичетата в бургаска дискотека, които правят минети на дансинга направо се отчаях от децата. Днес, обаче, отново в Бургас са наградили със стипендия две момиченца, които ще са 9-ти клас, защото върнали на бизнесмен пълна чантичка с пари и документи. Напълни ми се сърцето. Ето я и случката и момичетата:

http://www.globusnews.net/index.php?option=com_content&view= … ie&Itemid=307

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
ми, браво на децата. хубаво е и че човекът е направил някакъв жест към тях...

# 2
  • Мнения: 212
Едно нещо не можах да разбера само  newsm78
Защо по дяволите на всяка втора дума се споменава че човекът бил от партия ГЕРБ. Още в заглавието се набива на очи "партия ГЕРБ". Има ли значение от коя партия е човека след като изобщо не става въпрос за политика в случая. Или може би за политика става дума. Децата са само параван.... newsm78

# 3
  • Мнения: 2 821
Тоз пък. Що си носи хилядите левове в чантата?
А кой ще изплаща стипендията?
А ако не беше от ГЕРБ - какво?
Или може би за политика става дума. Децата са само параван.... newsm78
По скоро.

# 4
  • Мнения: 112
Ако бяха намерили  парите след години, нямаше да ги върнат. Преди около 10г. работех в една сладкарница. Със сервитьорката намерихме една чантичка пълна с марки. Стоеше на един от столовете. След около 1ч. дойде един мъж да си я търси. Беше блед, като платно и трепереше. Върнахме му я, а той каза, че в нея имало 60000лв.-в марки. Взе си я и не почерпи даже. Сега, ако ги намеря... ама птиченцето кацало веднъж.










-

# 5
  • Мнения: 1 447
Направо си е похвално в днешно време някой да върне пари. smile3501

# 6
  • Мнения: 87
Еми тия от ГЕРБ явно и те са искали да се облажат от доброто дело - малко пиар акция са го направили, но постъпката на децата си е меко казано достойна  Simple Smile

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Аз намерих дамска чанта с документи и стотина лв. преди няколко месеца, намерих жената, чиято беше и и я върнах. Не съм чакала почерпка или подарък. Оказа се после, че е съфорумка.  Mr. Green
На мен и на мъжа ми няколко пъти вече връщат изгубени портфейли и документи различни хора. Просто върнах жеста!  Wink

Не знам, обаче, ако намеря крупна сума, дали бих ги върнала, по-скоро едва ли.... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 606
върнали на бизнесмен пълна чантичка с пари
Пълно е с олигофрени.....

# 9
  • Мнения: 3 036
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.

# 10
  • Мнения: 335
Един старец пресича на зелено.
Бърза си немощно, ситнешком да стигне навреме до отсреща.
Изведнъж към него връхлита една джипка на червено. Старецът едва успява да се отдръпне, разклатен от въздушната струя:
- Какъв добър човек! А можеше да ме убие...


Нормална е постъпката на девойчетата.
Обаче, когато всичко друго е ненормално - тези неща правят впечатление и вече сме благодарни, ако някога се случат край нас.

А бизнесменът дали ще върне парите, откъдето ги е взел.
Шегувам се.

# 11
  • Мнения: 25 447
Защо по дяволите на всяка втора дума се споменава че човекът бил от партия ГЕРБ. Още в заглавието се набива на очи "партия ГЕРБ". Има ли значение от коя партия е човека след като изобщо не става въпрос за политика в случая.

Еми тия от ГЕРБ явно и те са искали да се облажат от доброто дело - малко пиар акция са го направили, но постъпката на децата си е меко казано достойна  Simple Smile

По-скоро обратното - някой иска да намекне, че ето, човек от ГЕРБ, който току-що е получил подкуп, го е изгубил и...
Кой нормален човек мъкне толкова пари в брой, освен ако току-що не са му ги подали под масата?  Mr. Green Whistling

# 12
  • Мнения: 599
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.

Той все пак не им е баща, за да се грижи за цялата им издръжка.
Можеше и нищо да не даде, нали.Парите са си негови.

Браво на децата  smile3501 , дано са повече хората като тях.

# 13
  • Мнения: 335
Още малко и ще излезе гаф при размяна на куфарчета  Laughing.

Представям си, ако не му бяха дали това, как отваря другото куфарче вкъщи, а вътре - дамско бельо, дрънкулки, сувенир-Айфелова кула... (забравих името на филма)

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
В Милано на влаковата гара вървим с колежка под ръка, тя ми говори, а аз гледам в земята. Виждам как изритва една пачка евро, в момента който щеше да я запрати с другия крак- я спрях и прибрах парите. След малко дотърчава едно момиче, зелено-червено-мораво почва да ми бълва на италиански нещо. По едно време каза ключовата дума мъней и й ги върнах. Веднъж и аз да си намеря нещо, но мацката беше пред припадък и пуста съвест.... Щях да черпя колегите по една бира за 11 Е пред катедралата, ама...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт