Моля за съвет относно контракциите

  • 1 262
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте момичета, това ми е 1-ва бременност съм в 33 г.с. и малко съм объркана относно това дали дадена болка в корема е контракция.Миналата седмица имах доста чести болки в корема+ втърдяване и док. ми предписа магнерот + гинепрал.Но въпреки че ги пия пак чувствам някакво напрежение, дърпане ниско долу и лека болка, но пък коремчето не се втърдява.Незнам дали да звъня на док или това е нормално.Ще съм ви благодарна ако ме посъветвате как да постъпя.

# 1
  • Мнения: 8 929
Според мен това са подготвителни контракции. Ако станат болезнени звънни на лекаря си!

Успех и леко раждане!


Hug

# 2
  • Мнения: 1 674
Според мен това са подготвителни контракции. Ако станат болезнени звънни на лекаря си!

Успех и леко раждане!


Hug
и аз така смятам.Леко раждане.

# 3
  • Мнения: 112
Въпреки всичко, защо не звъннеш да попиташ лекаря си? Все пак...

Успех и дано всичко да е наред! Hug

# 4
  • Мнения: 1 619
аз започнах същите медикаменти в 27 г с заради контракции. Мислех че ще спрат, обаче така и до края си има,  макар че стриктно си пиех хаповете. Ако болките се зссилят най добре иди на лекар.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с лекар Hug

# 6
  • Мнения: 2 334
Подготвителни контракции са не се притеснявай   Peace
Леко и безпроблемно раждане  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
И аз пиех магнезиев препарат, но въпреки това корема ми не спря да се втвърдява! Спокойно и ако се притесняваш много звънни на доки!

# 8
  • София
  • Мнения: 53
Приемах магнезий от четвърти месец заради контракции, коремът ми беше напрегнат въпреки това. Почивай си повече и не се притеснявай Hug 

# 9
  • Попово
  • Мнения: 687
и аз приемем магнезий от 6ти месец, но корема ми от време на време се втвърдява днес на консултацията док каза че са подготвителни контракции и да не се шашкам, в 36 г.с магнезия се спира и се чакат вече  истинските контракции с болките  Peace а ти ако си притеснена се консултирай с твоя док.

# 10
  • Мнения: 6 713
Консултирай се с лекар Hug

И леко раждане! Hug

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Може и да са подготвителни контракции.Това дърпане и аз го имах и болката също, но си изкарах почти до края (родих 9 дни преди термин).Но за всчко съмнение което имах звънях на лекарката ми.Така, че не се притеснявай да звъниш и да ходиш на преглед за всичко което те притеснява  Peace

# 12
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Според мен това са подготвителни контракции. Ако станат болезнени звънни на лекаря си!

Успех и леко раждане!


Hug
Peace
 Не се шашкай,мила,но може скоро и да родиш.

# 13
  • Мнения: 23
И още нещо момичета, когато ходя чувствам адски дърпане  и тежест ниско долу.Това дали е нормално?

# 14
  • Мнения: 467
И още нещо момичета, когато ходя чувствам адски дърпане  и тежест ниско долу.Това дали е нормално?
Възможно е бебето ти да се подготвя за излизане и да е слязло ниско в таза. Това е последната фаза, коремът спада малко и главата натиска шийката на матката. Тогава има трудности при ходенето. Аз така се влачих цял месец.
А контракциите няма да ги сбъркаш, те винаги са съпроводени с втвърдяване на корема, болезнени или не. Но само болезнените водят до раждане.
Успех ти пожелавам. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт