Прогестеронов крем

  • 14 169
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте, искам да попитам някой опитвал ли е хормонална терапия с крем на растителна основа?

# 1
  • Мнения: 1 335
Поради прогестеронов дефицит миналата година рових доста за публикации по темата. Гинеколгът ми каза че това са рекламни измишльотини, целящи единствено продажбата на съмнителен продукт.
Ако правите опити за бебе и/или имаш нисък прогестерон, по-добре не експериментирай.

# 2
  • Мнения: 29
Незнам до колко мога да им вярвам на лекарите. Все за по-малко неща се допитвам към тях относно медикаменти, защото синтетичната химия с която искат да ни тъпчат понякога има сериозни злокачествени резултати върху организма. Иначе за диагноза няма към кой друг да се обърнем Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 718
Здравейте, искам да попитам някой опитвал ли е хормонална терапия с крем на растителна основа?

Поради каква причина искаш да го ползваш?

# 4
  • Мнения: 3 376
Утрогестанът също е естествен прогестерон на растителна основа. Българските лекари се доверяват на този препарат и мисля, че няма нужда да се замества с кремчета.

В един американски сайт четох, че на практика всички прогестеронови кремове се базират на една и съща съставка, просто разликата е в съдържаното количество. Което впрочем никъде не се споменава по опаковките и брошурите. Също така, никъде не се споменава, че този крем при жени в репродуктивна възраст не бива да се прилага преди да е минала овулацията, тъй като това може да я потисне и следователно да нанесе повече вреда от колкото полза.

Разбирам недоверието ти към лекарите, обаче тук все пак говорим за крем с хормони  Simple Smile

А какъв е твоят проблем? Дай малко повече информация за провеждани лечения, изследвания или просто неуспешни опити. Може да сме ти от полза Simple Smile

# 5
  • Мнения: 29
Всъщност крема не съдържа хормон, а стимулира естественото регулиране на хормоналния дисбаланс. Ето един линк за повече информация:
http://anhira.com/superhrani/moonrisebg.php
При мен проблема е, че от полвин година опитваме за бебче и не се получава. На ултразвук лекарката откри поликистозни яйчници и вероятно по тази причина липса на овулация. Имам редовен цикъл, но от дулгогодишен спорт нивото на прогестерон ми е ниско, а високо на тестостерон Simple Smile а не искам да ставам татко Simple Smile)))

# 6
  • Мнения: 3 376
Интересни са тези статийки, логично звучат, но за съжаление въпреки това не знам дали кремът им е ефективен, както и дали няма странични ефекти Simple Smile Обаче, все пак, аз мисля следното: щом имаш липса на овулация, това е и причината да имаш нисък прогестерон (липса на зряла яйцеклетка -> нисък естроген -> нисък прогестерон). Т.е проблемът не е, че организмът сам по себе си не успява да синтезира прогестерона, въпреки всички налични фактори. Просто при липса на овулация винаги е така. Така че дори кремът да е хубав сам по себе си, не знам дали има ефект при твоя проблем. Тук в бг-мамма май имаше някъде теми за Муунрайз  newsm78 Може би там ще намериш полезни мнения на жени, които са го пробвали...

# 7
  • Мнения: 29
Благодаря Гризката, интересно ми е дали някой има опит с подобен крем. Аз го изпозвам от месец и не мога да преценя дали има странични действия, но този месец имах овулация (незнам дали е от крема Simple Smile)
Лекарката ми препоръча противозачатъчни, но отказах. Моята логика е , че за да има проблем в организма в повечето сличаи има причина за наличието му.  Често причината е в самите нас, лош режим, наднормено или поднормено тегло, стрес, аборти, инфекции и пр. Когато имаме диагноза можем да си напавим равносметка кое би довело до тази диагноза. Затова не съм съгласна с докторите, че първото нещо е най - лесното да ти предпишат противозачатъчни за да подтиснат функцията на яйнчиците и след 6 месеца те да "закипят" от овулации Simple Smile Лекаря има отговорноста да направи най-доброто за конкретния пациент, защото всики сме различни и следователно не бива да ни унифицират с една и съща терапия. За съжаление такива лекари почти няма...

# 8
  • Мнения: 3 376
Браво, чудесно е, че си имала овулация  Peace Аз лично като цяло също съм против терапиите с противозачатъчни, особено когато жената иска да забременее (естествено, при специфични случаи и това се налага). Вие опитвате от скоро, така че на този етап е рано за тежка артилерия Simple Smile Желая ти успех съвсем скоро!  Peace Само ако може ни дръж в течение как ти се отразява този прогестеронов крем. За пръв път някой споделя тук за такава терапия и ще е полезно да се прочете за твоя опит.

# 9
  • Мнения: 29
Както споменах по-горе мойта равносметка за наличния ми проблем е дългогодишната спортна активност в областа на екстремните спортове. Естрогена и прогестерона са женските полови хормони, а при изразходване на адреналин, силови упражнения, лиса на мазнини и наличие на мускули взима превес тестостерона. Винаги съм си мислила, че спорта е здраве и не съм си давала сметка как могат да се объркат нещата. И така сега освен кремчето, наблягам на активната почивка, силна храна и никакъв спорт (освен  luvbed ) и дано пожелнието ти Гризка бъде Благословено  Praynig
Желая на всички в този форум здраве и сбъднати мечти!

Общи условия

Активация на акаунт