малката е с варицела

  • 566
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Моля би дайте ми съвет,вчера дъщерята на сестра ми ни беше на гости и днес са били при докторката им и се оказа че
може ли и моето бебе да се е заразило,тя е на 2м. но двете деца не са се пипали или докосвали
_________________

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако ти си карала варицела, вероятността детето да се разболее е буквално нулева - ти си му предала твоя имунитет и вътреутробно, и продължаваш да му го даваш през кърмата.
Ако не си боледувала, има вероятност ти да се заразиш, тъй като си имала пряк контакт с племенницата ти - и тогава бебето също може да се зарази от теб.

# 2
  • Мнения: 122
Спокойно ! Нали кърмиш? Кърмените бебета са много по-защитени, защото получават имунитет от майката чрез кърмата. И на мен преди 2 седмици ми дойдоха едни идиоти на гости и цялото им бебе(на 5-6месеца) на пъпки, а моя беше на месец и половина. Аз питам какво му е, а те ми разправят, че комарите го били изяли..После естествено се оказа, че имало шарка, а те се оправдаха, че толкова леко я карал, че не са разбрали. Аз бях направо бясна. Нищо ни няма, въпреки че таткото на шаркавото бебе ми го таманоса в скута по едно време !! Не знам дали има значение, ама аз бях карала въпросната шарка и казват, че предаваш с кърмата имунитета на бебето. Дано се включат и по-компетентни! Не се тревожи излишно, няма какво повече да направиш. А и има хомеопатични, които ще помогнат в случай, че се разболеете ! Стискам палци всичко да е наред!

# 3
  • Мнения: 59
ами тя е на изкуствено хранене , не я кърмя, но съм карала варицелата като малка.моля се на Господ да я подмине защото имаме и колики и си представям какво ще е

# 4
  • Мнения: 49
Здравейте!Нашата кака се разболя преди две седмици от дребна шарка,не можах да я отделя от бебето и то сега я кара.За разлика от каката не дава признаци да го сърби въпреки многото пъпки.Хапва си добре,само нощем много се върти-може и от зъбите.Не се притеснявайте малките по-лесно го изкарват.

# 5
  • Мнения: 179
И аз бях притеснена за тази варицела,защото в групата на баткото имаше доста дълго време,затова и го спряхме за да не се зарази, а от там и малкия.Той е на 2 и пол.месеца и макар и да го кърмя,докторката каза да внимаваме,тъй като все още няма имунитет

# 6
  • Мнения: 753
Когато отидох да раждам баткото се изрина в същият момент с варицела.Невежите педиатри в Токуда решиха, че аз макар да съм карала варицела мога да заразя бебето. !/е, и ме изхвърлиха от болницата #2gunfire/
 Но в същност се оказа, че опасноста идва от баткото и му наложиха карантина да не се среща с бебо. Има случаи на новородени, които се заразяват с варицела.Така казаха педиатрите в Майчин дом/на тях поне в това отношение имам вяра/.

Общи условия

Активация на акаунт