МАСТИТ?!

  • 2 636
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Здравейте мами!
Има едно спешно питаме към вас-от тази нощ едната гърда много ме боли,зачервана е и вече е твърда,мисля,че е мастит CryПонеже все още не е твърда цялата и болката не е нетърпима и се надявам че има начин да предотвратя приемането на антибиотик или не дай си Боже и по-сериозни и неприятни мерки.Затова,моля ви,ако знаете как мога да "разтикам" тази бучка-СПОДЕЛЕТЕ!
Знам че повечето от вас ще ме посъветват да отида на лекар,но повярвайте ми,почти ми е невъзможно,няма кой да гледа малкият.
Благодаря ви предварително за бързите отговори! Hug

# 1
  • Мнения: 1 674
При мен случаят беше почти същият.Само,че аз вдигнах температъра.Ще ти кажа аз как постъпих. Обадих се по телефона на доки и той ме посъветва да предлагам на бебето по-често да суче ,за да освободи гърдата.За около 10-12 часа болките отшумяха.Пиши каво става с теб.Обади се непременно на педиатъра си

# 2
  • Мнения: 1 187
Е, аз вдигнах 40 градуса и се наложи антибиотик, а после и процедури разни, обади се на доктор, давай по-често да суче или изстисквай гърдата. Топли компреси, за да тръгне млякото по-лесно. Дано се оправиш бързо.

# 3
  • Мнения: 6 713
Смени позата на кърмене - къде е бучката?? Аз имах в близост до подмишницата и ми казаха да завъртя бебка да не ми минава пред корема (моя), а да идва отстрани, разбираш ли ме? Че как го обясних ooooh!
Също докато суче бебето прави леки масажни движения на проблемното място да се разкара по-бързо Peace
Аз пих парацетамол за Т, че имах 39 градуса. Може до 3 парацетамола на ден. Ти имаш ли Т?

# 4
  • Мнения: 196
От тази гърда си суче бебо и нямаме проблем,в смисъл,че си тече кърмата без проблем.Аз си мислех,че при мастит(дори и в начална фаза) няма да може да се храни от нея ThinkingНормално ли е?Да не би да не е това за което си мислим Praynig
 Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 196
ЛУДРЕС,нямам температура,поне за сега.Разбрах те за позта на бебо,но защо има нужда от това(не че успорвам,просто ми е любопитно).И ние се храним в поза корем срещу корем,но бучката е от вътрешната страна на гърдата,а не от външната както при теб
 Hug

# 6
  • Мнения: 6 713
ЛУДРЕС,нямам температура,поне за сега.Разбрах те за позта на бебо,но защо има нужда от това(не че успорвам,просто ми е любопитно).И ние се храним в поза корем срещу корем,но бучката е от вътрешната страна на гърдата,а не от външната както при теб
 Hug

Явно при мене беше нужно да сменя позата, защото вероятно не изсмуква докрая добре всичко и като смених позата бучката се разкара за има-няма 1 час Peace Наистина зависи къде точно е бучката Peace

# 7
  • Мнения: 196
ЛУДРЕС,нищо че моята бучка не е на същото място,както се е случило при теб,мисля да пробвам със смяната на поза.Все пак не се знае какво ще ми помогне,всичко трябва да се опита Mr. GreenА вие и сега ли така се храните или беше само докато отстраниш проблема?

# 8
  • Мнения: 2 521
Мастита си е възпаление което налага приема на антибиотик.Това ми обясни моята док когато бях в твоето положение.Само че аз вдигах и над 39температура.Пих оспамокс и панадол.След всяко кърмене изцеждай колкото можеш и слагай топли компреси за да се спуща кърмата.Много време отнема,но поне при мен даде резултат.Ако вдигнеш температура обаче-веднага на лекар.Дано бързо да се оправиш че неприятна работа е това  bouquet

# 9
  • Мнения: 6 713
ЛУДРЕС,нищо че моята бучка не е на същото място,както се е случило при теб,мисля да пробвам със смяната на поза.Все пак не се знае какво ще ми помогне,всичко трябва да се опита Mr. GreenА вие и сега ли така се храните или беше само докато отстраниш проблема?

Ами сега продължавам да редувам да ти кажа, че да изсмуква бебка от всички страни. Mr. Green

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Слагай бебето по-често да суче от тази гърда, може да пиеш Лецитин. Между кърменията прави компреси със зелев лист. Може да изцеждаш, но малко, колкото да премине напрегнатостта на гърдата.
Ако масажираш гърдата го прави леко и внимателно, не натискай. Аз си докарах синини от масаж с опакото на дланта, когато имах такъв проблем /бебо нямаше месец/.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Момичетата вече са казали, но да споделя и аз. Няколко пъти ми се е случвало да имам бучки, когато Марта беше още малка и кърмата ми беше в повечко - явно не е изяждала всичко. Освен, че се напипваше бучката и отвън кожата ставаше по-топла и се зачервяваше! Слагах бебето на гърдата така, че брадичката да сочи точно към бучката. Докато тя сучеше аз лекичко масажирах мястото. Много бързо се оправях винаги - без лекарства! Не съм вдигала температура повече от 37,3. Успех и пиши какво става с теб! Peace

# 12
  • Мнения: 798
Здравей, и на мен ми се е случвало. Запушен канал е това. Мастит е вече, когато запушването продължи по-дълго и има температура.
Това което правих: Винаги започвах кърменето на бебето от тази гърда, като слагах брадичката точно по посока на мястото, където гърдата е по-твърда. Установено е, че бебенцето като смуче най-силно дърпа от долната страна. При кърмене едновременно масажирах мястото, а всъщност преди това правех топли компреси (с топла влажна кърпа).
В единия от случаите вдигнах температура - тогава пих антибиотик, за който питах първо педиатърката. Въпреки температурата не спрях да кърмя.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На третия ден след изписването ни с бебето от болницата едната ми гърда стана твърда като камък. Имам и вдлъбнати зърна та бебчо въобще не можеше да суче оттам, не можех и да изцеждам, болеше ме много, педиатърката ме посъветва да правя много топли бани на гърдата. С топла кърпа си обтривах гърдата и постепенно започнаха да излизат по няколко капки. Когато малко омекна започнах да предлагам на бебето първо от нея да суче, за около седмица всичко се нормализира. Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
аз имах страхотна бучка, която много ме болеше и вдигнах 39 температура., Антибиотик не съм пила и пробвах много неща. Аз се оправих от следното: по няколко пъти на ден слагах да кипне вода в една тенджера, слагах я на масата и се навеждах над нея, за да ми облъхва отвсякъде горещата пара гърдата. Компресите не са толкова ефективни. Нощем си слагах марли напоени хубаво с риванол, найлонче и кърпа отгоре и спях така. Риванолът много бързо разнася бучките.

Общи условия

Активация на акаунт