Административни процедури след раждане

  • 1 131
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мили дами предстои ми раждане и се ужасявам от административните процедури след раждането на бебчо. Моля за помощ, който е минал по този път нека онбясни с подробностти какво и в каква последователност се прави (имам пред вид регистрацията на бебето, удостоверение за раждане, еднократна помощ за новородено и всички други процедури). Предварително благодаря за помощта!

# 1
  • Мнения: 2 479
Доколкото имам спомен, в родилното ти казват кога и откъде да си получиш акта за раждане, а когато отидеш да си го вземеш, там можеш да питаш за останалото.

# 2
zdraveyte.i na men mi prestoi rajdane i edin ot vsi4kite vaprosi koito si gi zadavam e tozi s procedurite sled rajdane.i na men sa mi kazvali 4e v bolnicta ti kazvat i te naso4vat.no dali e taka 6te vidim.leko bremeneene i leko rajdane na vsi4ki

# 3
  • Мнения: 1 187
Доколкото имам спомен, в родилното ти казват кога и откъде да си получиш акта за раждане, а когато отидеш да си го вземеш, там можеш да питаш за останалото.

Ако имате брак, да. Иначе прочети тук, за да не изпуснеш сроковете и да се наложи признаване чрез съда. Не че има нещо страшно, но си е поредната бюрокращина.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325964.0

# 4
  • Мнения: 9 814
Ако, сте сключили граждански брак проблем няма.
Минава една акушерка и вписва името на детето, родителите му и още разни неща в една книга.
Другите подробности са образование, професия и пр.
За другото вече дали линк.

# 5
  • Мнения: 950
В болницата ми казаха кога бащата (имаме брак, иначе не знам каква е процедурата) да вземе от една от сестрите документите и с тях същия ден (или най-късно на следващия) да отиде в общината в ЕСГРАОН да регистрира детето. След около седмица излиза акта за раждане. Когато те изпишат (мисля, че беше до 1 месец) отиваш в кметството (на който адрес ти е личната карта и там питаш къде какви документи подаваш - за тези неща не мога да ти кажа, понеже не си ги спомням вече как бяха.

# 6
  • Мнения: 4 111
Не са кой знае какви процедурите ако имате брак. Записват името на бебето в родилния дом и след няколко дни отивате да му вземете акта за раждане (майка ми отиде да го вземе) от общината.
За еднократната помощ - с този акт за раждане и с личната карта (или данните) на бащата отивате (майката на детето лично) в дирекция Социално подпомагане по постоянен адрес на майката и попълвате техни заявления, можете да дадете ваша банкова сметка да ви преведат парите иначе ги превеждат по пощата по постоянен адрес. След като получите парите отивате да си вземете обратно акта за раждане.

# 7
  • Мнения: 9 814
В болницата ми казаха кога бащата (имаме брак, иначе не знам каква е процедурата) да вземе от една от сестрите документите и с тях същия ден (или най-късно на следващия) да отиде в общината в ЕСГРАОН да регистрира детето. След около седмица излиза акта за раждане. Когато те изпишат (мисля, че беше до 1 месец) отиваш в кметството (на който адрес ти е личната карта и там питаш къде какви документи подаваш - за тези неща не мога да ти кажа, понеже не си ги спомням вече как бяха.

Явно зависи от града, където раждаш.
В София процедурата е друга.

# 8
  • Мнения: 1 672
Доколкото имам спомен, в родилното ти казват кога и откъде да си получиш акта за раждане, а когато отидеш да си го вземеш, там можеш да питаш за останалото.
 Peace за еднократната помощ се подават документи там където се подават документи и за детските.Но всичко това става след като вече сте взели акта за раждане,а той обикновено се издава 15-20 дни след раждането на детето

# 9
  • Мнения: 950
В болницата ми казаха кога бащата (имаме брак, иначе не знам каква е процедурата) да вземе от една от сестрите документите и с тях същия ден (или най-късно на следващия) да отиде в общината в ЕСГРАОН да регистрира детето. След около седмица излиза акта за раждане. Когато те изпишат (мисля, че беше до 1 месец) отиваш в кметството (на който адрес ти е личната карта и там питаш къде какви документи подаваш - за тези неща не мога да ти кажа, понеже не си ги спомням вече как бяха.

Явно зависи от града, където раждаш.
В София процедурата е друга.

Възможно е. Авторката на темата гледам, че е от Варна, така че се надявам моята информация да й свърши работа. Но може, когато роди и да пита направо в болницата.

# 10
добре сега като чета се сетих-как стои въпроса с тези процедури ако повреме на бременност склучваш брак ooooh! дали е сащото,знам ли кога се издават документите и прочие newsm78 оле савсем се опетлах smile3529

# 11
  • Мнения: 339
yuya, ако нямате брак към датата на раждане, бащата носи заверено от нотариус пълномощно, че признава детето. Това дали си сключила брак по време на бременност важи единствено в случай, че имаш развод и не са минали 300 дни от развода до раждането на детето.

Общи условия

Активация на акаунт