какъв е шанса ми да пусна сина си от 8 годишен на училище

  • 2 640
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
сина ми е много дребно и чувствително дете. сем. имаме с дислекция той също има симптомите.искам да се чувства добре не да го смачкат от първия ден,не да е троикаджията на класа. ако някой знае за законен начин моля да помогне

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 177
 Отлагането става с комисия, която е обикновено напролет и е от лекари, психолози и др. Това става в инспектората към МОН. Слагат график за работното време на комисията. За по-точна и подробна информация звъннете в инспектората.

# 2


Детето на моя приятелка, родено в края на годината (декември), тръгна без проблеми и комисии една година по-късно. Но тогава нямаше задължителна предучилищна. Сега е в шести клас.

Скоро разбрах, че от класа на сина ми също има момче, тръгнало по-късно, пак е родено в някой от последните месеци на годината...
 

 

# 3
  • Мнения: 10
благодаря ви за съветите. newsm17
роден е през ноември надявам се да няма проблеми

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако детето се развива добре за възрастта си и няма проблеми с приспособяването защо ще го пускаш по-късно? И моите са родени в края на годината, но са с набора си.

# 5
  • Мнения: 120
Няма проблем. Аз исках да пратя дъщеря ми на 5 години и ми обясниха, че няма законово ограничение  във възрастта за започване на училище (т.е. няма задължителна възраст за 1ви клас). Има само препоръчителна.  Преди няколко години е направена поправка в някаква наредба, за да отвори достъпа за деца, които не са започнали навреме и да намалее отпадането от училище. Така, че не би трябвало да има проблем да започне на 8.

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
сина ми е много дребно и чувствително дете. сем. имаме с дислекция той също има симптомите.искам да се чувства добре не да го смачкат от първия ден,не да е троикаджията на класа. ако някой знае за законен начин моля да помогне
Какво печелиш с подобно отлагане, не разбирам  Thinking Ако е дислексик, просто си трябва малко по-специален подход, за да усвои четенето и писането. И на 9 да го пуснеш, ако подходът не е правилен, пак ще го мислят за глупав и мързелив  Rolling Eyes Аз по скоро бих насочила усилията си да намеря училище и учители, които ще разберат проблема и ще знаят какво да направят, за да напредва детето, като всички останали негови връстници.

# 7
  • Мнения: 10
благодаря на всички за съветите и най-вече на личните.надявам се да попадна на истински педагози заинтересовани от работата си и желаещи да помагат на децата,хора достатъчно образовани и всеотдайни,а не тесногръди и амбициозни.

# 8
  • Мнения: 3 886
сина ми е много дребно и чувствително дете. сем. имаме с дислекция той също има симптомите.искам да се чувства добре не да го смачкат от първия ден,не да е троикаджията на класа. ако някой знае за законен начин моля да помогне
Какво печелиш с подобно отлагане, не разбирам  Thinking Ако е дислексик, просто си трябва малко по-специален подход, за да усвои четенето и писането. И на 9 да го пуснеш, ако подходът не е правилен, пак ще го мислят за глупав и мързелив  Rolling Eyes Аз по скоро бих насочила усилията си да намеря училище и учители, които ще разберат проблема и ще знаят какво да направят, за да напредва детето, като всички останали негови връстници.
ПОдкрепям мнението мисля даже че ако го пуснеш 1 година след възраста  ще е по трудно  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 934
Аз по скоро бих насочила усилията си да намеря училище и учители, които ще разберат проблема и ще знаят какво да направят, за да напредва детето, като всички останали негови връстници.
Принципно да, но дали е възможно?
Ако не, май по-добре наистина да почне малко по-късно - в крайна сметка ще е само с 2 месеца по-голям от най-големите в класа, което нищо не е.
Ще е по-зрял и по-организиран и ще му е по-лесно да свикне с ритъма в училище. Учебния материал може да му се види прекалено лесен като ниво и да му е скучно, но може би това е по-малкото зло, знам ли. Иначе пък да е от най-малките в класа, и с дислексия (като моя син) ooooh! Не препоръчвам!
Аз бих му намерила частен учител за специализирана подготовка по четене и писане преди да тръгне на училище. Но не какъв да е, а някой с опит с дислексия.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 702
Моята дъщеря е 95 набор. В класа й имаше  деца 96, но също и 94. При това не ставаше дума за дребно, болнаво или родено в края на годината дете, напротив! Просто сестрата е била при тази госпожа в първи клас, родителите са държали тя да е класна и на второто им дете и са го задържали една година. Детето беше щастливо, нито му беше скучно, нито се е чувствало не на място.
Щом ти чувстваш, че е по-добре за детето да тръгне по-късно на училище, направи го.

# 11
  • Мнения: 10
благодаря ти "шемет"! А някой да е чул за добър специалист в Пловдив newsm78

# 12
  • Мнения: 35
Моят син без проблеми и комисии си тръгна на училище на 8 г..Роден е през декември и не съм се замисляла ,а и не съм знаела за разни комисии Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 886
тези дни разбрах от синът ми че имат в класа момиче на 8 г 1 клас заедно е с братчето и което е  пък  на 6 и половина

# 14
  • Мнения: 121
Здравей и от мен двамата ми сина тръгнаха на училище 6 годишни без проблем и комисии, но дъщеря ми тръгна на 8год, но ни искаха документ, от комисия, че е отложена за 1 ви клас. Тази комисия е към инспектората и е два пъти в годината май и септември, поне преди две години беше така. Детето се подлага на доста на брой тестове, рисува, общува с членовете на комисията и те излизат със становище дали то има или няма училищна готовност.
 Ако имаш нужда от повече информация пиши.

Общи условия

Активация на акаунт