? за употребата на печка

  • 4 162
  • 10
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Имам един много глупав въпрос. Дори не зная дали тук е мястото, където ще получа отговор, но след като става въпрос за готварски рецепти, все някоя от вас разбира и от печки.
 Не съм от добрите готвачки, старая се и понякога се получава,но по обясними причини с печката и по специално с фурната ми съм на "вие".  За да се получи по-добър контакт м/у кухнята и мен, свекърва ми подари нова печка с керамичен плот, обдухване , вентилатори и тинтири, минтири...., безброй много функции. Три седмици я гледах от далече, но днес реших да я пробвам. Пробата се оформи като тавичка с охладено пиле, пълнено с ориз и гарнитура зеленчуци. Много смело от моя страна..... Crazy
 Както и да е... прочетох инструкциите. натисках копчета, нагласях температури, включвах вентилатори - направо надминах себе си ...и точно когато изключих фурната, извадих пилето с препечена , хрупкава коричка и ....да му се не види!  smile3511, погледът ми попада на поле от инструкцията оградено в квадратче ( естествено незабелязано от мен )на което пише: "Изгаряне на защитното покритие. За да изгорите защитното покритие на скарите и тавата , включете фурната на 250 градуса продължение на 30 мин., без да слагате нищо в нея . По време на операцията осигурете проветрение."   #Crazy
 Безопасна ли е храната след като не съм извършила проклетото изгаряне ? Извинете за тъпия въпрос .

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 22:59 от Morena

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Според мен не е безопасна. И аз преди две седмици се сдобих с нова фурна, но стриктно спазих инструкцията. След като се изисква проветрение, значи не е безопасно вдишването на изпаренията. Не е приятно да изхвърлиш цяло пиле, но.... не знам нека и някой друг да каже. Това е мое мнение.

# 2
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Готвих в собствена тавичка. Не съм ползвала тава от печката. Мъжът ми яде.  Не можах да го спра. Каза, че нямало нищо и дрън, дрън ..още 100 неща, но след като не е компетентен на тема печки не му хващам вяра и сега се притеснявам  newsm77

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Тавичката няма значение, нея просто я измиваш, тя не е опасна. Трябва да обгори самата печка. Щом мъжът ти е ял ще можеш да наблюдаваш какви ще са последствията върху него  Mr. Green Шегувам се.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 003
Не е много безопасно, но едва ли е смъртоносно. Все пак при печене ще се получава нагар и по-нататък.  Може да се появи  алергична реакция. Каквото е останало в тавичката, дай го на кучетата пред блока.
Браво на свеки за подаръка.

# 5
  • Мнения: 212
Готвих в собствена тавичка. Не съм ползвала тава от печката. Мъжът ми яде.  Не можах да го спра. Каза, че нямало нищо и дрън, дрън ..още 100 неща, но след като не е компетентен на тема печки не му хващам вяра и сега се притеснявам  newsm77

Няма страшно - ние мъжете сме за това. Смело опитваме всяко ястие сготвено от жената преди домакинството да видим дали е отровно така че ако е - да умрем само ние. Simple Smile
Наблюдавай мъжа си няколко часа - ако не се гътне яжте спокойно. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 22 414
По принцип е добре всеки нов уред да се включи за известно време да поработи, за да обгорят разните му там части. Винаги се отделя една специфична миризма.
Едва ли ще умре като е ял от това пиле, но все пак е било добре да го изхвърлиш и да сготвиш нещо друго.

# 7
  • Мнения: 940
Хаха, сещам се за една случка преди 10 години. Братовчед ми се нанесе с жена си в нов апартамент. Всички сме поканени на нова къща, още с влизането се усеща задушлива миризма на обгаряща печка. Жена му направо беше сложила яденето в новата фурна Simple Smile Още сме живи и здрави след като си хапнахме.

# 8
  • Мнения: 2 388
Не е много безопасно, но едва ли е смъртоносно.

И аз съм на това мнение. При първото включване на печката не изпълних условието за изгаряне на защитното покритие.
Милото все още си е жив и здрав. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Днес смятам и аз да ползвам новата си фурна за първи път.Няколко пъти четох упътването и не видях подобно на твоето условие.Нашата печка е Горение.Вашата каква марка е?Преди печенето смятам да мина фурната само с влажна кърпа.Мъжете са издръжливи-не се притеснявай! Laughing

# 10
  • Мнения: 246
И аз като palavata_monahinq 
То моето не беше мерак , не беше чудо,но и моето зайче си е наред  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт