Дайте рецепта за шоколадова торта с лешници

  • 3 022
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
 Много ми се е дояла такава торта, като тази в сладкарница "Неделя". Ако някой има представа как се прави или нещо подобно да пише! Моля ви !    bouquet   bouquet   bouquet

# 1
  • Мнения: 196
И още нещо да питам. Може ли да се правят торти и сладкиши с по-здравословните продукти? Вместо с бяла кристална захар - тръстикова, вместо с бяло пшенично брашно - типово, царевично, овесено, оризово и т.н. вместо с пълномаслено мляко - с обезмаслено. Това ми е въпроса. Не питам специално за тази торта, а по принцип дали става в сладкарството това заместване.

# 2
  • Мнения: 196
Чудесни отговори! Много ви благодаря!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Не бързай да се отчайваш де . Simple Smile
Аз незнам въпросната торта, нито мога да отговоря на другите ти въпроси, на мен също ми е интересно да прочета отговорите им ей така от любопитство просто. Все ще се намери някой да ти пише.

Мога да ти предложа страхотно вкусна шоколадова торта, пък нищо не пречи да си добавиш лешници.  Simple Smile




# 4
  • Мнения: 759
Незнам за "Неделя", но тук във Варна има "Крамер" и точно вчера ядох торта Радост, която е цялата шоколад и карамелизирани лешници! Даже понякога ми накъртва (толкова е сладка) и не мога да я изям...

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
с рецепта не мога да помогна.

по другото питане: има разминаване кой какво намира за по-здравословно  Peace

рафинирана захар може да се замени с кафява.
пълнозърнестото брашно е подходящо за тесто за пица, питки, понякога за мъфини, но с него не може да се прави торта например, т.е. не става за фини сладкиши.
царевичното не се надига (защо е по-здравословно  newsm78)... за другите незнам, ползвам ги за специфични рецепти и на общ въпрос не мога да отговоря...

обезмасленото мляко заменя пълномасленото, но защо е по-здравословно не ми е ясно  Thinking

въобще експериментирай малко или попитай чичко гугъл какви рецепти предлага с написаните от теб продукти.

Общи условия

Активация на акаунт