Секцио в Токуда - споделете опит

  • 9 868
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Предстои ми раждане със секцио в Токуда през октомври и имам няколко въпроса към раждали там мами. Това ми е първо дете и се бях подготвила за нормално раждане, но се оказа че по медицински показания ще се наложи секцио и ми е малко притеснено.

1. Кога носят бебето след секцио и кога ще съм в състояние да ставам и да се грижа за нея.
2. Как стои въпроса с кърменето след секциото - дават ли обезболяващи, които могат да минат в кърмата и ще ми покажат ли как да я кърмя правилно.
3. Колко време след операцията не може да се пият течности?
4. Изобщо каквото още смятате че е полезно да споделите


Прочетох доста в другите теми, но ме интересуват подробности специално в Токуда как стоят нещата.
Предварително благодаря и се извинявам, ако повтарям някоя тема.

# 1
  • Мнения: 1 409
Здравей,
1.Кога носят бебето след секцио и кога ще съм в състояние да ставам и да се грижа за нея.-Моето секцио се наложи по спешност през нощта,но на следващия ден още на обяд ми донесоха бебето.Не можех да го гушна,защото още не се бях раздвижила и бях с катетър,но го оставиха малко с краватчето му да постои при мен.Раздвижването стана вечерта и от другата сутрин ми го носеха в 6:00ч.са папане,като го взимаха само,за да го преоблекат и  изкъпят и пак ми го носеха.Само нощем го взимаха по мое желание,за да мога да поспя,а и останалите момичета в стаята.
2. Как стои въпроса с кърменето след секциото - дават ли обезболяващи, които могат да минат в кърмата и ще ми покажат ли как да я кърмя правилно.-Обезболяващи дават след като те пусне упойката веднага,и след това ако си поискаш пак ще ти дадат.Предполагам,че са съобразени с това че кърмиш.Относно кърменето,да показват,но не обясняват кой знае колко.
3. Колко време след операцията не може да се пият течности?-Веднага щом ме въртаха от операционната в стаята ми казаха да започвам да пия вода,и до вечерта да изпия колкото се може повече,за да мога по-лесно да си изчистя от упойката и да нямам главоболие.
4. Изобщо каквото още смятате че е полезно да споделите-Най-важното е да си спокойна и да имаш доверие на лекарите там.Всички са добри специалисти и никога няма да те оставят ако имаш нужда от нещо.Не се притеснявай да си искаш обезболяващи ако имаш нужда,питай и разпитвай за всичко,което те притеснява и вълнува.И акушерките и лекарите,както и неонатолозите са много отзивчиви и ще ти отговарят на всички въпроси и ще ти помогнат с каквото могат.
На кой д-р си се спряла?
Ако имаш още въпроси питай
Леко раждане ти желая и да се похвалиш после
  Hug

# 2
  • Мнения: 4 000
Рали, не се притеснявай, секциото си има и хубави страни Grinning
Например, знаеш точно кога е, а пък с нормалното - си в едно такова неведение  Laughing

Иначе, виж темата за Токуда, сигурна съм, че ще намериш отзиви и конкретно за твоя лекар, нищо че Бени, ти е отговорила изчерпателно.
Успех!

# 3
  • Мнения: 8
Много благодаря за отговора Simple Smile
Доктора ми е Др Димитров, ходя при него още преди да започне работа в Токуда и съм много доволна. Просто ми се искаше да родя нормално, но щом се налага ..

А нещо да ме посъветвата за багажа за родилното? На регистратурата ми казаха за бебето нищо, само вашия личен багаж. Нощници, чехли, превръзки ясно, но има ли нещо специфично, да не търчи таткото в паника по магазините? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 409
Аз също раждах при д-р Димитров.  bouquet
Относно багажа,освен това което са ти казали си вземи и няколко шишета с минерална вода от малките.Можеш да си вземеш и помпа за кърма,биберона за бебчо ако искаш да даваш и друго не се сещам.
Ако се сетя нещо ще ти пиша  Hug

# 5
  • Мнения: 4 000
бебешки сапун - да го ползваш за хигиена при кърменето, повечко водица и каквото си поискаш - няма списък,никой не те следи за грамаж и обем  Laughing

п.с - и без майтап - тоалетна хартия. при нас все свършваше, а не се "зареждаше" на момента с нова newsm78

# 6
  • Мнения: 1 409
Да за тоалетната хартия бях забравила.И при нас свършваше и нямаше кой да зареди понякога и цял ден.Санитарката е  една и гледа да свърши всичко и явно забравяше.

# 7
  • Мнения: 8
Много благодаря момичета!

А за тоалетната хартия и аз чух Simple Smile
Ако се сетя да питам още нещо, ще пиша пак.

# 8
  • Мнения: 8
Сетих се още неща:

В каква поза ще мога да кърмя малката след раждането? Ще ми пречи ли операцията?

Катетъра преди или след упойката ви го сложиха?

Как стои въпроса със свижданията. Мисля че четох някъде че пускат таткото еднократно да ни види?



 

# 9
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
В каква поза ще мога да кърмя малката след раждането? Ще ми пречи ли операцията?
Както ти е удобно на теб! Дали ще ти пречи операцията си е строго индивидуално. Мен си ме болеше доста когато се движех, но когато бях седнала или легнала беше търпимо. Първия ден след операцията вечерта помолих за обезболяващо, та се пооправиха нещата де.

Катетъра преди или след упойката ви го сложиха?
След упойката.

Как стои въпроса със свижданията. Мисля че четох някъде че пускат таткото еднократно да ни види?
Да, малко след операцията пускат таткото да ви види. След това всеки ден има свиждания.


# 10
  • Мнения: 4 000
[Да, малко след операцията пускат таткото да ви види. След това всеки ден има свиждания.




Когато аз раждах през януари нямаше свиждания. Само таткото в началото и после никой друг. Което в никакъв случай за мен не беше минус. Все пак беше времето на грип и други болести

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами не знам за зимата, когато има грипни епидемии! Аз раждах там през май и тогава си имаше свиждания. Но те не ставаха в отделението.

# 12
  • Мнения: 2
На мен секциото ми беше сутринта. Дадоха ми да пия вода около 12 часа след операцията. Вечерта ми биха обезболяващо. Не се притеснявай за кърмата, тя слиза 2-3тия, понякога 4тия  ден. На другата сутрин ме раздвижиха и ми дадоха да ям (бях умряла от глад  Grinning). След това ми дадоха бебето. Позата не е особен проблем, защото когато стоиш на едно място не боли много, по-скоро проблема е във взимането и вдигането на бебето - тогава ти се напрягат коремните мусколи и много боли.
Катетъра се слага след упойката и нищо не усещаш.
Свижданията са от 4.30 до 6.30 пред асансьорите.

# 13
  • Мнения: 318
Здравей, и аз раждах там секцио - при Димитров, според него се налагаше по медицински причини. Носи си водички, ако искаш си вземи и ти някакви обезболяващи, че аз като исках за трети път - сестрите ми обясниха, че трябвало "да свиквам с болката" и не ми дадоха. Бях във Вип стая и таткото беше денонощно с мен (спеше на една пейко-канапе Simple Smile - това по въпроса за свижданията.
  За кърменето обясняват, а ако питаш Димитров, той ще ти прати и сестра, която да ти разкаже и покаже как става кърмене с операция (поне при мен така направи, тя ми обясни и какво да правя, да се цедя и т.н, тъй като гърдите ми бяха станали огромни и бях на косъм от висока Т и т.н.)
   Като цяло съм доволна, всеки ден ти показват как къпят, преобличат и хранят бебето. Аз не можех да се замъкна до там и първите 2 дни таткото ходеше да гледа и да се учи Simple Smile
   На мен детето ми го донесоха 15 минути след като бях настанена в стаята. При мен си беше до 24.00 вечерта всеки ден
Носи си превръзки, чехли и ношница - ако искаш, тъй като те дават едни - които се оказват доста удобни в един момент.
Може да си вземеш и от тезо еднократните гащи за след раждане, аз бяхс такива от втория ден, удобно е и по-хигиенично.
     Вземи си и нещо за четене, ако ще си в обща стая - там няма да може да има постоянно човек при теб. От друга страна, с останалите момичета определено ще има какво да си говорите и споделяте.
     И един съвет от мен - колкото по-рано станеш - толкова по-добре ще се чувстваш с всеки изминал час.
Пожелавам ти леко раждане  и здраво красиво и мило бебче Simple Smile  Peace Peace

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На мен секциото ми беше сутринта. Дадоха ми да пия вода около 12 часа след операцията.

След секциото, като ме преместиха в стаята, попитах кога мога да пия вече вода. Те ми казаха, че мога още сега и даже е хубаво да изпия повечко, само да не се наливам наведнъж с много вода, за да не ми стане лошо.

Общи условия

Активация на акаунт