Как да си намаля производството?

  • 446
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 235
В момента захранвам дъщеря ми и вече има едно заместено хранене. След него не иска да суче, заспива на гърдата, а като я разбудя се хапе. За това реших да не я кърмя след него. Гърдите ми, обаче се препълват ужасно и ми стават бучки и боли, много боли. Всяка сутрин е така, а вече и вечер защото пропускаме следобедното кърмене, избрах него защото по принцип вечер кърмата ми е по-малко. Въпреки, че захраних много плавно (след 6-тия месец) производството не ми се уравновеси. За нощното да не говорим, от месеци не се събужда нощем да яде, но всяка сутрин аз се събуждам препълнена. При първото кърмене не винаги успява да изпразни и двете гърди, защото наистина е много и на нея и омръзва и почва да се дърпа. Резултата са бучки и болки, пия лецитин и ми помага, за разбиването на мастите, но не и за препълването. Не мога да огранича течностите, защото имам проблеми с бъбреците. Нощем спя само по гръб, защото дори и на страни се запушва каналче което с дни се мъча да отпуша, през деня също гледам да не опирам в нищо гърдите си. Ходя с памучни или от микрофибър потничета, защото сутиените ме притискат. Правя всичко възможно процеса по отбиването да върви бавно и плавно, бебето ми го разбира, но тялото ми не. Четох статии и за отбиването и за хипер лактацията, разбрах че трябва да се приема мента, градински чай и тинктура от магданоз, но не съм сигурна в дозите. Дали не трябва доктор да прецени по колко да вземам, страх ме е, че мога да прекаля и да спра изведнъж производството, а не съм сигурна как ще го приемем и двете с дъщеря ми, тя става и ляга с кърма, поне до края на 9-тия и месец искам да е така.

# 1
  • Мнения: 3 869
Ох, изобщо не съм специалист, но съветът за намалявае винаги е да цедиш по малко, колкото да се облекчиш и постепенно нещата ще се нормализират. Ако това не помогне, май ще ти трябва помощ от консултант по кърмене newsm78
По отношение на храната и напитките, в доста източници се твърди, че не влияят на производството, но пък други твърдят точно обратното...

# 2
  • Мнения: 117
Аз не съм имала, толкова висока лактация, но след захранването имах подобни проблеми, особено с едната гърда. Когато са препълнени гърдите, те са проблем и за бебето, защото струята е много силна и то се дави, аз изстисквах малко да освободя напрежението и тогава предлагах гърда. В началото първите ден два събирах по 15-20 мл. от гърда, веднъж на ден, след това намалях количеството, което цедях. За около седмица и спирах цеденето. Събраната кърма я използвах за приготвяне на каши и пюрета.
Не мога да кажа за всички, но при мен увеличаване на течностите водеше до увеличаване на кърмата. Лятото след консумация  на диня почти бях стигнала да давам кърма в банката за кърма, но докато се организирам осъзнах, че не е необходимо да предизвиквам допълнителна лактация и че това състояние е временно.
Количеството което съм писала е ориентировъчно, важно е да отпуснеш гърдите, те постепенно се ориентират на новите условия.
Когато захранвах не предлагах кърма веднага след храната, а поне 10 или 20 мин по късно, за да не натоварвам коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт