Маточна преграда - причина за спонтанен аборт 6 месец

  • 3 653
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте,

Иска ми се да споделя моята история и евентуално да обменя опит с вас. Януари 2008 направих спонтанен аборт в 10 седмица, последва кюретаж, 3 месечно изчакване (1 менструация) и бях отново бременна през април. В пета седмица прокървих и ижвърлих огромни съсиреци. Бях на утрогестан и нон стоп лежане. Кошмарът продължи до 16 седмица, след което ми позволиха да се ражождам и ме увериха, че бременността ми е напълно нормалнa. Също така на един от прегледите видяха преграда в плодния сак. Увериха ме, че това не е проблем, но може да е причина за цезарово сечение. чувствах се добре, но в 23 седмица получих силни контракции (не реагирах веднага тъй като не знаех, че това са именно контракции) и 3 часа по-късно бяхме в болницата. Оказа се, че шийката ми се е отворила, опитаха да направят серклаж, но вече беше късно. Дадоха ми хапчета за предизвикване на контракции и няколко часа по-късно родих. При изваждането на плацентата докторката установи, че въпросната преграда явно е била в матката, а не в плодния сак. След няколко седмици ще ми направят изследвания на шийката, както и на самата матка. Все още се измъчвам, че ако бях лежала повече това нещастие можеше да се избегне, а и си мисля дали скъсяването на шийката не е могло да бъде видяно предварително и да се направи серклаж...чудя се дали това, което ми се случи е плод на лекарска грешка или просто е било неизбежно. За съжаление не бих могла да поискам съвет за доктор (обмислям варианта да сменя моята докторка) тъй като съм в чужбина Sad

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Доколкото разбирам от описанието ти имаш двурога матка. Тя често води до спонтанни аборти.
 Аз също имам такава. Имам 1 спонтанен аборт и една успешна бременност след доста кървене и лежане!
 Успех ти желая!

# 2
  • Мнения: 4 589
esprit_be съжалявам за това, което ти се е случило. Аз също преди седмица направих спонтанен аборт в 25 г.с., като при мен освен изтичане на околоплодни дови имаше и съмнение за двурога матка.

Можеш да ми видиш целия постинг в темата за спонтанен аборт. Нека хубаво да видят дали наистина има такава диагноза при теб и ако има, може да се оперира за да се избегне аборт за в бъдеще.

Стискам палци всичко да е наред следващия път.

Общи условия

Активация на акаунт