Кърмене и ваксина срещу грип?

  • 941
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Мили мами, как мислите - съвместими ли са кърмене и антигрипна ваксина?

# 1
  • Мнения: 336
На мен не ми разрешиха...

# 2
  • Мнения: 543
Четох в една френска книга, че докато си бременна, може да си сложиш противогрипна ваксина. Но може би за кърмачка е различно... Най-добре се консултирай с педиатъра на бебето, той най-добре ще те насочи.

# 3
  • Мнения: 2 821
И на мен не ми разрешиха. И с двете деца не съм си слагала ваксина докато ги кърмех.

# 4
  • София
  • Мнения: 388
Малко тъпо ще прозвучи вероятно моя отговор, но през живота си досега вече два пъти по различни поводи чувам от лекар: противогрипна ваксина- в никакъв случай! За кърменето специално - не знам, но моят съвет е - недей.

# 5
  • Мнения: 3 695
Моята лекарка ме караше да си слагам такава, но откакто четох повече за ваксините покрай детето, съм с по-различно мнение за тях и не бих си сложила нищо доброволно.  Peace

# 6
  • Мнения: 305
Много благодаря за отговорите ви, момичета, покриват се с първоначалната ми нагласа  Wink  bouquet!

# 7
  • Мнения: 5 401
Малко тъпо ще прозвучи вероятно моя отговор, но през живота си досега вече два пъти по различни поводи чувам от лекар: противогрипна ваксина- в никакъв случай! За кърменето специално - не знам, но моят съвет е - недей.

Не, в никакъв случай не е тъпо!  Mr. Green

Противник съм на такава ваксина. Всичките ми познати, които се имунизират наесен, се разболяват много по-често и карат болестите по-тежко. Доколкото зная, СЗО прави прогнози кой вирус ще атакува и според резултатите от тях се подготвя ваксината. С цялото ми уважение към СЗО, тези прогнози явно не се сбъдват с такава точност и надеждост, с каквата се очаква от тях.  Peace

Моят съвет е да разчиташ на естествения имунитет на организма, както и на свойствата на кърмата да защитава и теб, и бебчето.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 873


Противник съм на такава ваксина. Всичките ми познати, които се имунизират наесен, се разболяват много по-често и карат болестите по-тежко. Доколкото зная, СЗО прави прогнози кой вирус ще атакува и според резултатите от тях се подготвя ваксината. С цялото ми уважение към СЗО, тези прогнози явно не се сбъдват с такава точност и надеждост, с каквата се очаква от тях.  Peace

Моят съвет е да разчиташ на естествения имунитет на организма, както и на свойствата на кърмата да защитава и теб, и бебчето.  Simple Smile
[/quote]
направо ми взе думите от клавиатурата Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
На мен ми казаха, че не може. Респивакс, от който съм доволна по принцип, също не може.

Общи условия

Активация на акаунт