А с ушите какво да правим?

  • 4 696
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте!При нас проблема е следния-ушите на моето детенце са доста щръкнали и подигравките от децата стават все повече.Знам,че сега много от вас ще си кажат,че това не трябва да ме притеснява и че е най-важно да е здраво детето и уверявам ви така мисля и аз. Все пак,ако има от вас такива,които могат да ми дадат съвет дали има разни лепенки по специалните аптеки за такива ушета или някакви подобни моля споделете опит.Чувала съм,че може да се оправи проблема и с една козметична операция,но не искам да стигаме дотам.Ако пък това е единствения вариант ще прибегна до него,ако детето ми го пожелае,т.е.ще изчакам да стане достатъчно трезво мислещ,за да прецени дали иска това.Ще очаквам помощта ви,благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Лепенките не помагат

# 2
  • Мнения: 4 335
Не вярвам нещо да прибере ушенцата,освен операция Tired

# 3
  • Мнения: 1 554
майката на мъжа ми ,му залепвала лейкопласт хахото, но има видим резултат,прибрани уши по скоро залепени за главата Laughing

# 4
  • Мнения: 4 335
майката на мъжа ми ,му залепвала лейкопласт хахото, но има видим резултат,прибрани уши по скоро залепени за главата Laughing
Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 1 185
Моя мъж твърди, че като малък е имал по-щръкнали уши, но е започнал да слуша музика със слушалки и сега са прилепнали!

# 6
  • Мнения: 23
Аз съм със щръкнали уши от малко бебе и знам за всички подигравки и какво е усещането от тях така че ако имате възможност операцията е много добро решение.Като човек който е преживял мноооооооого подигравки за това наистина мисля че това е най добре PeaceА иначе аз още се притеснявам да си вържа косата на опашка пред други хора освен най близките Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 471
Имах съученичка , която си направи такава операция-съвсем просто е.Помня , че децата много й се подиграваха преди това.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че лепенките едва ли ще помогнат-решението е операция

# 9
  • София
  • Мнения: 1 946
Не знам дали операция е решението.. ако не е за ушите, децата за друго ще намерят да се подиграят. Те са си такива. Ще кажат, че е дебело детето, или твърде слабичко, или ниско или стърже облаците, или носът му е копче или да не плува по гръб и т.н.
Понякога са жестоки, но това си е част от израстването.
По-добре научи детето да харесва и цени себе си и да знае, че всеки човек е уникален и специален, включително то самото.  Peace

# 10
  • Мнения: 941
Не знам дали операция е решението.. ако не е за ушите, децата за друго ще намерят да се подиграят. Те са си такива. Ще кажат, че е дебело детето, или твърде слабичко, или ниско или стърже облаците, или носът му е копче или да не плува по гръб и т.н.
Понякога са жестоки, но това си е част от израстването.
По-добре научи детето да харесва и цени себе си и да знае, че всеки човек е уникален и специален, включително то самото.  Peace
това звучи добре но може да го напише само човек който не е имал такъв проблем
И аз съм с щръкнали уши, и колкото и да се ценя и уважавам не мога да си върже косата и да излезна навън, цял живот съм се притеснявала за това,
Ако имате възможност направете операция, и то само ако наистина са много щръкнали а не леко настрани, още повече ако е момиче ще страда повече и ще се комплексира
Това си е гени, мисля че лепенките не помагат

# 11
  • Мнения: 44
Благодаря много за изказаните мнения.Ушите са доста щръкнали,а най-интересното е,че в рода поне до дядовците и бабите нямаме такива с щръкнали уши.Наистина се колебая кога да се направи операцията.Много се страхувам,дори и да е формална сама по себе си пак е операция.Иска ми се този проблем лятото вече да го няма,защото вече ще е по-голям и ще разбира и съм сигурна,че ще плаче и то доста.Много е чувствителен и като майка на това дете гарантирам,че ще е точно така.Това лято не веднъж са го наричали маймуна.Няма да ви кажа как боли сърцето newsm45.Аз съм от Варна и ако има по-запознати хора,които да ми дадт информация за болницата и лекарите,които правят тази процедура,моля пишете ми.

# 12
  • Мнения: 543
Аз също имах добра приятелка, съученичка, която отнесе много подигравки заради щръкналите си уши. Всъщност при нея едното само беше щръкнало, което май е по-неприятно. Както и да е, оперира се в Москва, защото имаше и други проблеми и се налагаше там да се направи друга операция, та съчетаха нещата. Тази операция на ушите наистина е елементарна, за съжаление не мога да дам координати на лекари в България. Пожелавам ти успешно да се справите с проблема!

# 13
  • Мнения: 27 524
Лепенките са пълна тъпотия.
Не бих си оперирала детето за подобни неща. Има куп по-важни неща в живота. Ако след време, като голям и разумен реши сам, това е отделен въпрос. А децата са жестоки по принцип и все ще намерят за какво друго да се подиграват.

# 14
  • Мнения: 14 654
Не знам дали операция е решението.. ако не е за ушите, децата за друго ще намерят да се подиграят.

Нещо подобно щях да напиша и аз. На един му се подиграват заради ушите, на друг- заради очилата, на трети заради дългия нос, заради наднормено тегло, малки гърди, къси крака, рядка или пък бухнала коса... (на един съученик му винаха Калпак, заради косата, на друга съученичка- Кокалес, защото беше твърде слаба, на друга - Облак, понеже беше дебела и затъмнявала пространството, на мен - Очиларка). Заради късогледство мъжът ми винаги е носил очила с много голям диоптър, които приличат на лупи, не е имало олекотени стъкла. По-скоро трябва да се обяснява на детето, че само глупавите хора се подиграват за такива неща и не си заслужава човек да се ядосва заради тях. Иначе операция на ушите ми се вижда крайно, все едно признаваш, че детето ти е дефектно и има нужда от поправка. Ако дъщерята на някоя майка тук търпи подигравки заради малкия си бюст- силикон ли трябва да й се сложи?

Общи условия

Активация на акаунт