Как да използвам замразена кърма?

  • 1 509
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте!Имам замразена кърма и може да ми се наложи да я давам на бебето ми, но съм поставена пред дилемата- след като я размразя само да я притопля до подходящата за бебето температура или да заври и да я охладя.Моля мамите,които са ползвали замразена кърма, да споделят опита си.Използвам контейнерите на авент.
И още нещо,добавте ли към замразена кърма още, изцедена същият ден,защото,аз изцеждам едва по 20 мл?

# 1
  • Мнения: 55
Аз оставям кърмата на водна баня да заври и след това охлаждам, но моя приятелка само стопля и бебето и си е добре, така че си е въпрос на избор. Аз също изцеждам по 20-30 грама и добавям към замразената докато се напълни контейнерчето Hug

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Аз затоплях под течаща вода или топвах във  водоварката за кратко. Не бих оставила да завира, така се унищожават ценни елементи в кърмата. Ако е замразена и съхранявана в стерилен съд и  правилно не би трябвало да има проблем.

# 3
  • Мнения: 4 406
няма нужда да завира кърмата- потапяш съдинката във гореща вода и държиш там докато достигне телесна температура. после даваш на детето или приготвяш каши и пюрета с нея.

# 4
  • Мнения: 104
Много благодаря!:bouquet:

# 5
  • Мнения: 7
az izvajdam zamrazenata karma ot prednata ve4er i ia ostaviam da se razmrazi v hladilnika

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не само, че не е нужно кърмата да завира, ами това дори е вредно. Аз съм я потапяла в топла вода, или на водна баня. Като се охлади съм добавяла и прясно изцедена. Важно е единствено двете кърми да са с еднаква температура. Това е. Понеже имах много замразена кърма във фризера, до късно приготвях на Петър безмлечни каши с кърма. Така, че със сигурност ще ти влезе в употреба. Трайността на замразената кърма във фризера е от 3 до 6 месеца в зависимост от градусите, на които работи фризера

Общи условия

Активация на акаунт