ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 15

  • 20 733
  • 437
  •   1
Отговори
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 163
ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 15

ТОВА Е ТЕМАТА ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ИСКАТ ДА ОТСЛАБНАТ ИЛИ ВЕЧЕ СА ГО ПОСТИГНАЛИ.
ТУК Е МЯСТОТО КЪДЕТО МОЖЕМ ДА СПОДЕЛЯМЕ ДИЕТИТЕ, КОИТО СПАЗВАМЕ И РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТЯХ ИЛИ СОБСТВЕНИТЕ СИ РЕЖИМИ, КОИТО ДАВАТ НЕ ПО-МАЛКО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ВЪРХУ САМОЧУВСТВИЕТО И КРАСОТАТА НИ!


Отслабвайте здравословно!     Peace

За да останем здрави, красиви и да поддържаме добра физическа форма, е необходимо заедно с правилното хранене и физически натоварвания винаги да поддържаме организма си добре хидратиран.  Пийте течности колкото се може повече. Те засищат и утоляват глада.



Съдържащите се витамини и минерали в зеленчуците и плодовете са истински природен дар, източник на здраве и бодрост за организма. Те са и неразделна част във всички видове диети.



Белтъчините /протеините/ са едни от основните хранителни вещества, имащи първостепенно значение в храненето. Те са и основен градивен елемент на мускулите.



Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня

Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.


Калкулатор за изчисляване на дневният ви прием калории.
Ето и част от старите теми

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265815.msg6468213#msg6468213
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301132.msg7696277#msg7696277

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 09:22 от * Боби *

# 1
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 163
Пожелавам всички да реализираме мечтите си и да отчетем много минуси  в новата тема!
Да се харесваме и обичаме повече!

# 2
  • Мнения: 1 454
Еййй, Боби ... НЕВЕРОЯТНА СИ !!!

Браво!
Благодаря ти за темичката- страхотна си е пак ...за нас точно Wink


Аз днес пак на плодове...чудя се дали да вкарвам мляко...ама засега няма...хрупам ябълки и така Simple Smile


Боби, и моя период е до 04.10 - съвсем сериозно така го бях измислила - ама да ми се караш задължително, ако случайно пиша разколебана тук. Обещавам преди прегрешение да пиша тук за да ме връщате в правия път... Simple Smile ще съм сериозна...
А при теб сега дори да е по два -три дни диетата - по-добре е от колкото без нищо- според мен така задържаш килограмите Simple Smile Пардон - малкото килограми Wink

ianushkaa, задавай си глупави въпроси колкото искаш - ние ще ти отговаряме - аз какви глупотевини са ми идвали на ум за една година от както съм във форума...нямаш си идея .
Колкото до гроздето - наистина има много захар и по принцип грозде, банани и дори диня се водят някакви странно усвоими плодове...даже май при разделното хранене гроздето се хапва отделно и не  може да се комбинира за разлика от другите плодове...

НО, има нещо много важно - след като си видяла, че при тебе действа добре - не се притеснявай да си го хапваш - всеки организъм е различен и акосе засищаш с малко и се чувстваш добре и отслабваш - значи няма за какво да се притесняваш  Hug

Аелис, слънце  Hug





# 3
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 newsm68 И аз се записвам тук!!!!!!!
Момичета при мен деня започна с прегрешение-картофени солети от тези на дъщерята Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 454
Янушка, само не прегрешавай целият ден...
Забрави за солетите - толкова ви е трудно на всички майки...то не са сладкиши на детето, вкусотии за съпруга...

Вие сте героини Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 393
Запис в новата тема!При мен нищо ново...засега задържам на 77 кг.и малко, но малкото не го броя, само 77 с надеждата по-скоро да видя 76 на кантара. Praynig

# 6
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 163
Да сложа и един стимул:

# 7
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето ме и мен Hug!

* Боби * , страхотна тема  bouquet.

Junior_J , много са ти позитивни постовете, много ме радват Hug.

ianushkaa , много противоречиви мнения срещам за плодовете, някои диети направо ги изключват newsm78. Аз обаче много си ги обичам и си избрах режим, в които да са позволени Heart Eyes.

Пожелавам ви приятен ден  bouquet!

# 8
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 :hug:Eто един стимул и от мен! Mr. Green



За да имаме това


Трябва да постигнем това Laughing


# 9
  • Мнения: 1 454
Здравейте, мили момичета!

Тези дни съм нещо много ведра - първо диетата, второ - спя страхотно и си почивам всяка вечер - това не е било много отдавна Simple Smile
Въпреки това с удоволствие ви честитя ПЕТЪК Simple Smile

Така...по диетите : Вчера пак бяха на ябълки...днес се чудя дали да почвам директно страхотната - или да продължа само плодове...Утре вечер ще празнувам рожденния ден и със сигурност ще пия алкохол, та може би е по-добре тогава да ми е втория ден и да съм яла друго освен плодове и мляко...
Абе ...да - почвам страхотната днес! Simple Smile

На всички момичета пожелавам добро утро, ароматно кафе и една усмивка!
Чакам ви  Hug

# 10
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 HugХайде мацки и аз започвам с кафе!Днес е петък ,ама за нас мамите в къщи петък е като всеки друг ден Crossing ArmsДнес смятам повечко кафе,зелен чай и колело!Успех и на вас! Hug Peace

# 11
  • Мнения: 1 454
Хихи, янушка - нищо лошо не виждам в това да не чакаш петък с нетърпение...
Личи си , че си от мамите вкъщи с това кафе чааак в 11 Simple Smile

Режимен ден...да минеш малко по-късно пак и много забавления с детенце Simple Smile

# 12
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 163
Привет - минавам да ви нагледам.
Аз не съм диетична!
Янушка, да ти пожелая тогова нещо разнообразно и интересно да ти се случи!
Junior_J, весело изкарване на РД!
Аз временно няма да Ви наглеждам, но знам, че съвестно ще спазвате избраните режими и ще поддържате темата жива!
Хубав ден!

# 13
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 newsm68 newsm68 newsm68 Junior_J ,* Боби *,как е режима мацки......аз съм 100%днес на кафе и чай,а довечера ме цака пиячка с мамите във Свищовската тема!Ще внимавам с алкохола!На вас пожелавам романтична вечер! 1dating

# 14
  • Мнения: 1 454
Благодаря ти , Янушка....приятна среща Simple Smile
Колкото до 'пиячката' Wink аз това не го смятам за прегрешение - никога 
Hug

Общи условия

Активация на акаунт