Събуждане през ноща на дете на 2г.

  • 3 969
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 676
Здравейте,синът ми, който е на почти 2г. от една седмица започна да се събужда през ноща около 2-3 часа с рев, иска да става и в последствие много трудно се успокоява и заспива също трудно.Това се е превърнало в някакъв кошмар за нас - давам му Дормикинд, но без особен успех, моля, който се е сблъсквал с подобен проблем да ми каже как се е справил.Благодаря ви предварително за съветите.

# 1
  • Мнения: 941
може би сънува нещо, преживява нещо което се случва през деня и го е впечатлило
Оставете светната лампата, като се събуди му дайте нещо да хапне, нещо дребно което обича да се разсее, ще премине това, да не се превъзбужда през деня

# 2
  • Мнения: 294
Има такъв период на кошмари. И моят син го преживя. Беше много страшно, защото не можех да го събудя и успокоя. Дори си мислех ,че се задушава или дави. Докато разбрах ,че просто плаче насън и спи много дълбоко.
Случи се няколко пъти и мина. Аз му миех лицето за да се събуди ,а след това го гушках и му давах вода или мляко и пак заспиваше.
Не се притеснявай.

# 3
  • Earth
  • Мнения: 1 952
А синът ти има ли някаква промяна в ежедневието му - например да ходи на ясла ?

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Период е и ще отмине, гушкай го повече, опитай да спиш заедно с него, докато го преодолее.

# 5
  • Мнения: 3 695
И моята е почти на 2 г. и при нас от четири дни го има това събуждане, само че не е с рев, ами си е спокойна, пее, бърбори, играе, ... няма заспиване 2 часа.  ooooh!
При нас го има и тръгването на ясла, но буденето започна един ден преди това.  Confused
Съвет за съжаление не мога да ти дам, но ще следя темата с интерес. Peace 
Пожелавам ви бързо да отмине този период.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Моето дете никога не е спало непробудно, така че ми е трудно да определя дали това е проблем.
Тя все си се буди, понякога плаче повече, друг път бързо заспива пак...

Важното е да не се притесняваш много защото това всъщност ги изнервя още повече. Знам, че ти се спи и тн., но не се изнервяй ти. Аз така много я дразня като стана нервна.

# 7
  • Мнения: 625
Моят син спеше много добре като бебе до 6-8 месеца.После какво му стана.....зъби ли са,сънища ли са newsm78 А от един месец пие АМ около 3 часа.Това не го е правил от времето когато беше на 2 месеца ooooh!Дано е период и отмине бързо Peaceи при вас и при нас. Hug

# 8
  • Мнения: 603
И моята, която е почти на 2 години се събужда след 1 часа през ноща. Понякога за дълго време, понякога за по - кратко време. Изчетох доста писано по този въпрос. Оказа се, че е нещо нормално децата на тази въраст да се събуждат ако са се впечатлили от нещо през деня. Много често се говори и за нощни страхове през този период. Наблюдавай добре детето и виж дали говори нещо или само плаче. Опитай да говориш с детето и да разбереш дали го е страх от нещо, което е преживяло и да изживява това на сън отново.
 Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Същото нещо преживяваме и в нашето семейство  Simple Smile Влади откакто започнаха да му растат зъбките не можем да се похвалим със спокойни нощи и здрав сън. През деня спи хубаво детето, но вечер  ooooh! става страшно. Едно, че трудно заспива, ами и се буди по няколко пъти на нощ, принудих се да му давам АМ, така се успокоява, но след това по някое време пак се буди - незная вече какво да мисля и правя. Случвало се е вече в ранни призори, когато всички сме уморени и изнервени от това непрестанно мрънкане и събуждане, да го вземаме при нас на спалнята, не че там спи спокойно - катери се, рита ни ... Все се успокоявам, че това е често случващо се явление пре дечицата на тази възраст, но ... много ми се иска да се нормализират нещата вече. Така нито той, нито ние сме спокойни.

# 10
  • Мнения: 764
и моят син е на почти 2 г. и си се буди всяка нощ - аз вече свикнах с това. И понеже ми омръзна да стоя над леглото му и да чакам да заспи отново (това понякога отнема време, а и само да направя две крачки, той веднага усеща, че се измъквам), просто го взимам и си лягаме двамата на голямото легло в неговата стая. Така спи спокоен до сутринта.
Снощи обаче си беше доста кошмарно. Започна да се буди много от рано през половин час - рев, рев и не може да се успокои. Не знам каква е причината - човек се шашка, защото си мисли какво ли не, но на него всъщност нищо му няма. на сутринта си беше свежарка, пее си, скача си.
Все си мисля, че е период и ще отмине. А как чакам само момента, в който ще започне редовно да си се събужда чак сутринта....

# 11
  • Мнения: 676
А синът ти има ли някаква промяна в ежедневието му - например да ходи на ясла ?
Няма, никаква промяна в ежедневието му - ходи на ясла, но той ходи от март месец и това му доставя истинска радост, сам се приготвя сутрин да тръгва и влиза с усмивка. Той не иска да спи при нас, просто като се събуди почва да реве , иска да излезе от кошарата, но всъщност като че ли това е някаква инстинктивна реакция, имам чувството, че той си мисли, че е сутрин - не знае къде се намира.Никога не е бил от поспаливите, но поне спеше без да се събужда до 5 - 5.30 , когато си става нормално.А сега през деня и ние с баща му от безсъние не знаем къде се намираме.

# 12
  • Мнения: 610
При нас също се случва буденето през ноща.Понякога е по-често,понякога намалява,но пък ние си играем и говори все нещо.Идва при нас на спалнята и се гушкаме,така явно се успокоява и заспива добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 173
Предполагам не ви събират боклука с гръм и трясък, защото при нас това беше причината.
Може да се стряска, ако минават по-шумни коли.

# 14
  • Мнения: 205
Малкия ми син се буди почти всяка нощ-много неспокоен и лек сън има,а е на 4 год. Не ми притеснява това по никакъв начин ,свиква се.

Общи условия

Активация на акаунт