Зехтин на бебета?

  • 1 921
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,някой да е чувал да се дава зехтин на кърмачета(около 1-2 мес.дете)??

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
За толкова малки бебета зехтинът се ползва само за мазане на кожата.

# 2
  • Мнения: 1 691
Чувала съм  един-единствен път - на една приятелка така й беше казала педиатърката срещу колики (1-2 капки май беше). Много се учудих, но явно някои го практикуват.

# 3
  • Мнения: 3 869
Знам, че за мазане се препоръчва зехтин, бадемово или гроздово масло. Те са бързоабсорбиращи се от кожата и дори детето да си лапа ръчичките, няма опасност нещо да му стане от тях. Иначе храносмилателната система е твърде неразвита за обработка на такива мазнини. Най-вероятно просто преминават през нея и се изхвърлят, ако се дават като капка  newsm78. Ама как помага зехтинът за намаляване на газовете и дискомфорта - идея нямам!

# 4
  • Мнения: 1 089
Мазнините в зехтина не са много по-различни от тези в кърмата, без разбира се да са еднакви, така че храносмилателната система няма да се затрудни кой знае колко. Тъй като обаче се съдържат и други , потенциално опасни за новородено вещества, макар и в малки количества, не намирам за много разумно да се дава на съвсем малко кърмаче. Нямам идея, за какво го дават, но във всеки случай за колики няма да помогне. Има си други начини за справяне, а колкото и да са тежки коликите за около 3-4 месеца минават, а риска от евентуална алергия или не дай си Боже интоксикация си остава и според мен просто не си заслужава.

# 5
  • Мнения: 502
  За мазане,стерилизиран. И моята предишна педиатърка ми го беше препоръчала. Но само външно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
По принцип помага при запек.Аз съм давала по 1 к.л. сутрин рано на гладно,но след 10-ти мес. на малката и вършеше работа.Иначе зехтин към пюретата започнах да добавям към 7 мес. някъде.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Знам ,че помага при запек, но е основно за мазане на кожата на бебчето

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


И аз знам, че е за мазане и то преработен , не в готовия вид по магазините

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
за мазане се ползва преварен зехтин Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
На тази възраст зехтина се ползва преварен само за мазане. Иначе в храната на бебета може да се добавя към 8 месец

# 11
  • Мнения: 2 614
В храната можеш да добавяш и рапично олио, но в никакъв случай в толкова крехка възраст!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт