Рецепти с мед, моля...

  • 2 310
  • 24
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам доста мед (домашен, фук-фук).
Но имам 1/4 буркан от миналогодишния. Не ми се иска да го хвърля, но вече 1-2 пъти на парна баня го раззахаросвах и вече не става за директна консумация.
Та какво да приготвя с него?  newsm78

Чувала съм, че се маже месо с мед и се пече... Самата технология в детайли не ми е ясна и сякаш предпочитам някаква сладка вкусотия да приготвя.   chef
Идея как да го използвам за някоя торта/сладкиш примерно?  Thinking

10Х   bouquet

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз слагам мед в маринатата за месо около 1 ч.л.
после месото има приятна кафеникава коричка.

мед на водна баня не разтапям, ям си го захаросан.
разтопен му се губят ценните вещества.

направи си меденки
или цялостен масаж на тялото  Peace

# 2
  • Мнения: 2 018
Обелени, нарязани на колелца картофи. Объркай ги със соев сос, 1-2 супени лъжици мед, копър, олио, малко вода и във фурната.
Чудна гарнитура /не помня къде я прочетох  Embarassed/

# 3
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
потърси рецептата на торта медовик, много е вкусна и е с мед.

# 4
# 5
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Ей тая тема и мен живо ме интересува, защото съпружето са занимава с 4 кошера и мед дал Господ. Подаряваме, подаряваме и пак остава, та и аз изпадам в чуденка по въпроса Thinking

# 6
  • Мнения: 1 283

Прави сутрин по един шейк за отскок - Прясно мляко, банан и мед. Ето ти витамини за зимата Wink

# 7
  • Мнения: 832
Меденки - лесно и вкусно  Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Прясно мляко, банан и мед.

чудесен начин да си прекарвам времето  Toilet

L e o няма да ме подведе. Пълна изкусителка в сладкишите  Heart Eyes. Мерси за предложенията    bouquet
asyalein -как не съм се сетила за масажа до сега? ... и на теб мерси  Grinning
Бо_ - разкошно предложение. Мисля още утре да го спретна, пусто не обичам соев сос. Може ли да го заменя с нещо друго?
dion - дай конкретна рецепта за меденките, плз!  Hug

# 9
  • Мнения: 2 199
Обикновено кексово тесто се пече в тавичка след като го изкараш от фурната мажеш кекса с мед(течен или разтопен) и поръсваш с кокосови стърготини. винаги става и никога не остава  Mr. Green
Аз също имам мед баща ми даде 9 буркана миналата година  Crazy половината дори не съм използвала раздавах на колегите студенти и пак не свършва  Mr. Green
Вече си правя масаж, че няма свършване  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 505
Свински ребърца с мен,чудесни са.

# 11
  • Мнения: 48
Ето и от мен една идея за мед:
100гр. цветен прашец се слага в 1кг. мед.Чака се няколко дни да се разтвори прашеца.От време на време се разбърква.След като е готово си правим напитка с прясно мляко,което леко затопляме.

N.B. Сервира се на съпружеството преди  luvbed
        За резултата.... ще си говорим в друга тема Joy

# 12
  • Мнения: 2 018
Бо_ - разкошно предложение. Мисля още утре да го спретна, пусто не обичам соев сос. Може ли да го заменя с нещо друго?

Тъй като слагам соев сос, почти не ги посолявам, но ако няма да го използаш, то тогава си ги посоли на вкус. Не гарантирам дали ще се получи същия ефект. Не зная с какво друго може да го замениш. Сложи и мазнина, гледам че съм забравила да я спомена.
Сетих се, имам една марината с мед. Става разкошно месото, но... тя отново е със соев сос.  Rolling Eyes

# 13
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Виж и медения сладкиш на Сладка хапка Peace

# 14
  • Мнения: 832
Шани, заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275752.0;topicseen - тези съм ги правила, харесаха ни доста; единия път им сложих и малко шоколадови пръчици;
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330368.0 - тези не съм ги пробвала още. Етърва ми ги прави онзи ден, не й са се получили нещо.Но доколкото разбрах,тестото го е направила по-рядко.Както и да е.
Дано ти харесат!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт