Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 403 199
  • 879
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 355
При когото и да идеш за второ мнение, ще е добре. Когато аз ходих за 2-ро мнение след 2 операции - за да видят за какво става дума ми направиха артроскопия.
Била  съм при:
- д-р Хубенов (Дианабад, но има и частне каб. в Драгалевци)
- д-р Костадинов (Окр. б-ца, но има и частна клиника Св.София на бул. Цар Борис III)
- д-р Тони Георгиев (за него има бая изписано, та така)
- д-р Цонев (2-ра хирургия Пирогов)

Всичките са читави, избери си, къде да идеш, не е нормално, ако си си правил съвестно рехабилитацията да не си възстановил всичко за 1 година.

# 181
  • Мнения: 355
Това последното не го разбрах. Опитах се да ти помогна с информация, тъй като мога да споделя (някому) полезен собствен опит, защото имам общо 7 операции от 2003-а насам (това включва и лакът и бедро, но общо 5 са били на коляно). Ако смяташ, че не ти е важно/нужно/whatever просто си го кажи, егати. Този форум е за подпомагане, солидарност и споделяне на информация.

# 182
  • Мнения: 0
Синът ми ще го оперира проф.Аспарухов от Плевен, а операцията ще е в Трявна на 27.01.2012. Ние сме от Варна и той има кабинет в града - идва в определени дни. София ни е по-далече, а в нашия град има доста оперирани от него и са доволни. За скъсана кръстна връзка ни каза сума около 1650 лв, която не се поема от здравна каса

# 183
  • Мнения: 0
Абе не се пали ама ако не напиша нещо незнам как да разбера дали някой ми е писал.Благодаря за одзива.А пак тая жена каде ми е писала че синаи ще го оперира Аспарухов добре всеки си има мнение и избур. Аз лично не съм доволен от проф.Аспарухов трипати ме ряза в рамките на пет месеца и още си ме боли и имам проблеми. И все пак успех на синъти защото ще му е нужен много болка и с много търпение трябва да се оправи.А и се прегутвете преди операцията да почакате доста защото на ден се оперират наи малко 15 души.

# 184
  • Мнения: 5
Здравейте, предстои ми операция на пкв.
 Питането ми и, дали има някой който вече е правил и продава шината  с градусите за след операцията.
 Моля, ако има някой който разполага с такава да ми пише на gramov@abv.bg

# 185
  • Мнения: 0
Здравейте,знаете ли дали д-р Валери Петров работи ли със здравната каса и как мога да свържа с него?Някой може ли да ми даде негов телефонен номер или поне да ми каже преглеждали някъде.Благодаря,предварително!

# 186
  • Мнения: 0
Здравейте,на мен също ми предстои операция за (латерален колатерален лигамент)на 30.01. не съм на ясно много но май това е външна странична връзка.Направиха ми ЯМР, прегледа ми беше при д-р Петров ВМА.Въпроса ми е кога ви казаха сумата която трябва да заплатите защото аз до момента не съм дал никъкви пари(а и никои не ми е искал) нито за резонанса нито за прегледите.Когато ми назначиха дата за операцията ми казаха да си взема патерици и да си купя шина която струва 170лв.Аз съм военнослужещ-възможно ли е причина да не заплащам да е тази.

# 187
  • Мнения: 0
Здравейте,на мен също ми предстои операция за (латерален колатерален лигамент)на 30.01. не съм на ясно много но май това е външна странична връзка.Направиха ми ЯМР, прегледа ми беше при д-р Петров ВМА.Въпроса ми е кога ви казаха сумата която трябва да заплатите защото аз до момента не съм дал никъкви пари(а и никои не ми е искал) нито за резонанса нито за прегледите.Когато ми назначиха дата за операцията ми казаха да си взема патерици и да си купя шина която струва 170лв.Аз съм военнослужещ-възможно ли е причина да не заплащам да е тази.
Здравейте,бихте ли ми казали как се свързахте с д-р Петров?Не намирам никаква информация в кой кабинет преглежда във ВМА,нито дали има частен кабинет.Моля ви, ако знаете дайте ми телефон за връзка с него.

# 188
  • Мнения: 355
Тристан, мисля, че не плащате, точно защото сте военен. За обикновените граждани, лекуващи се във ВМА е друго.

АМР-то пък почти винаги трябва да си го платиш, защото иначе те слагат в някакъв списък, който е дълъг няколко месеца, и обикновено направлението вече е изтекло, и минаваш през цялата дандания личен лекар-отропед-ямр отново...

# 189
  • Мнения: 0
Преди месец паднах и при свита ръка ударих на лакътя. Направих две снимки при специалисти, които казват, че нямам счупване. Синина не съм имала, но имам малко отток. След едни месец ходене по мъките, ръката я свивам до деветдесет градуса, повече не мога.
Някой има ли опит в такива травми? Дали съм скъсала влакно?

# 190
  • Мнения: 0
Здравейте и на мен ми предстои операция на ПКВ и минискус, препоръчаха ми д-р Тимушев, работи в болницата на Шойлев в Дианабад, има ли някой, който да се е оперирал при него? И въобще отзиви от болницата, условията са зле, но разбрах, че апаратурата и специалистите са добри?

# 191
  • Мнения: 0
Преди година скъсах менискус и ПКВ.Правя упражнения за мускулатурата на бедрото но няма резултат.Ако някой има мнение или съвет по - въпроса благодаря предварително.

# 192
  • Мнения: 36
Здравейте Simple Smile  Аз съм момче на 19 години, занимавам се с футбол.

Аз имах съмнения за скъсана предна кръстна връзка (ПКВ), направих си ядрено-магнитен резонанс в Окръжна болница, където диагнозата се потвърди + частично разкъсване на медиалния менискус. Решението беше единствено операция, ако искам да продължа да играя футбол. Насочиха ме към Тони Георгиев, уредихме си преглед при него. Каза "Връзката е тотално скъсана, трябва да те оперираме". Операцията при него е с графт от сухожилието на задното бедро, което впоследствие често води до проблеми с флексията Simple Smile 1 месец с шина и патерици, 6-8 месеца до спорт. Викам добре. Опитах се да получа повече информация за операцията, възстановяването и прочие, като за мое огромно разочарование човекът отсреща ми отговаряше с възможно най-лаконичните отговори, на които беше способен. Общо взето единственото което направи е да ме разочарова на стойност 80 лв за около 7 минутен преглед Simple Smile Следваща спирка - Др. Хубенов, в кабинета му в Драгалевци. При него операцията е с графт от колянното сухожилие. Шина+патерици за 6-8-10 дни, после раздвижване. Пълно възстановяване към предишни дейности - 6 месеца.  Направи ми тестовете, видя резонанса и обсъдихме надълго и нашироко операцията, начина на възстановяване и прочие. В пъти по-дружелюбен,разбран и човечен. Остана единствено д-р Мурадов, в клиника "Света София". Отидох директно да се консултирам за операцията. Неговата техника се нарича double bundle ACL reconstruction, и е по-нова в сравнение с другите операции. Четох за нея, че е по-анатомично нормална и в дългосрочен план се очаква да има известни предимства. Други плюсове е, че не се носи шина, коляното се сгъва напълно до втория ден от операцията, единственото е, че не може да се стъпва 2 седмици. Говорихме с него, казах му ако реша да е при Вас, ще ви звънна тези дни. Мина седмица, размислих, реших, че искам да е при Мурадов. Главно заради вида операция и отношението му. Видях го втори път. Провери ми коляното и каза, че не е чак толкова нестабилно и е почти сигурен, че връзката е почти изцяло запазена. Насрочихме дата за след 7 дни. Вчера Simple Smile отидох в болницата в 8 сутринта. Направиха ми стандартните изследвания - кръв и ЕКГ+кръвно налягане и ме настаниха в стая да си чакам реда Simple Smile Към 12 ме викнаха, аз адски нервен отидох за упойката. Трепереха ми краката. Първо ми биха месна упойка в гърба, а малко след това - спинална. И двете болят малко, като при спиналната беше важно да не мръдна, докато ми вкарват лекарството, че иначе трябва да се повтори. Сестрите много ми помогнаха да си преживея ужаса Simple Smile Мен ме хвана много бавно и даже не загубих напълно контрол над бедрената си мускулатура до последно. Мурадов каза, че се случва при спортисти със силна мускулатура и че ще усещам само лек допир. Така и беше, не съм усетил болка през цялото време. С камерата ми показа, че връзката ми е здрава, като има само леко разкъсване в задната си част:) Почисти скъсаните влакънца, заедно с разкъсванията в менискусите. Вкараха ми нещо,което впоследствие да спомогне за регенерирането на тъканите:) Усещането ми се върна в краката 4-5 часа след упойката, нямах болка.  Днес сутринта направих първата си рехабилитация, ходя нормално, без шина. Коляното е само леко оточно и не мога да го сгъвам напълно без дискомфорт, но казаха, че е нормално Simple Smile Като цяло мина доста по-леко от очакваното и съм изключително доволен от отношението и работата на д-р Мурадов и неговия екип, както и от сестрите в болницата Simple Smile

Надявам се да съм бил полезен.

^ Приятелят ми писа от моя акаунт  Peace

Здравей grafit4e, пожелавам ти бързо възстановяване и безаварийно спортуване оттук нататък.
И аз съм с диагноза скъсана предна колянна връзка, след едно нелепо падане със ски.
Сега проучвам възможностите за операция и много се интересувам от техниката, по която си опериран ти. ще ти бъда много благодарна ако отговориш на въпросите ми;
1. От къде се взима сухожилие за изграждане на нова връзка - от пателата или от бедрения мускул?
2. Колко дни остана в болницата след операцията?
3. На кой ден можеше да се движиш без патерици?
4. Каква сума плати - операция+престой+лекарства?
Благодаря предварително  bouquet

# 193
  • софия
  • Мнения: 757
Знаете ли кои дни преглежда Тони Георгиев във ВМА?
tristan мина ли Ви операцията?

# 194
  • Мнения: 5
Здравейте,
Имах гадният късмет да скъсам пкв и минискуси и на 2та крака(не наведнъж де).
1ят път беше преди 15г. по време на тренировка по скок на дължина. При презимяването, кракът се осука и изпращя. Сложиха ми тогава в спешният кабинет гипсова лонгета, да я нося 1 месец. Като я свалих доктора(вече не му помня името) ми каза операция или 1 много специална наколенка, с която мога да тренирам. Избрах наколенката и така ходех, тренирах и т.н. 4г. През тези години коляното ми излизаше многократно от ставата и се пълнеше с кръв. 2000г. вече се реших, че няма да стане така тази работа и ходих при тогава беше доцент Аспарухов. Направи той артроскопия, отстрани минискуса и каза, че и връзката е скъсана и се налага 2ра операция(сега вече ги прави наведнъж). Направи и връзката и вече 11 г. нямам проблеми с този крак.
Сега преди 2 г и 4м. при игра на футбол пак направих белята само, че на другият крак. Веднага след контузията ходих до спешният кабинет и там същи филм гипс. Ходих на другият ден при д-р Ненов. След 1 седмица напави артроскопия, същата процедура, отрстарни минискуса и каза, че и връзката е скъсана и трябва пак да "лягам" под ножа.
Поради факта, че възстановяването след ППКВ е доста дълго се наложи да отложа операцията заради служебни ангажименти. Реших операцията да е при проф. Аспарухов. Операцийте ги прави в болницата в Трявна, от която съм меко казано разочарован. Условията там и персонала са на много ниско ниво. Добре, че професора е супер професионалист. Като пари да кажа какво струва при него: 3 щифта х 415лв.=1245лв 100лв. някаква сонда. 70лв. ортопедични чорапи които предпазват от тромбофлибити и разширени вени(има нужда от тях, на предната операция не слагах такива и ми излезна 1 разширена вена. А и сега след операцията на оперираният крак върху превръзката слагат ластичен бинт и на мен така калпаво ми го бяха сложили, че в глезена беше много стегнат и кракът ми беша станал на тупан. Вчера бях на контролен преглед при професора, и като ми видя крака се ядоса много. Направи нова превръзка и обух чорапа, и след няколк часа отока спадна.) Друго, в болницата се плащат 200лв. избор на екип и по 5,40 на легло за спане. Шината с градусите при него е 230лв. Аз обаче намерих от позната която имаше.
Към момента съм на 12ят ден от операцията и сгъвам вече на 75градуса коляното. Другата седмица свалям конците и почвам по сериозна рехабилитация. Сега правя само стягания на бедреният мускол, понеже е страшно отслабнал.

Общи условия

Активация на акаунт