Проблем с един зъб и един НЕ образуващ се съсирек.

  • 9 271
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Преди две седмици извадих зъб. На третия ден поради липсата на съсирек, който пази раната се замърси и загни леко. Пих Родожил, Оспен а сега Далацин инфекцията отмина. Обаче правихме още два кюртажа на раната (първия път да се почисти) а на другия ден  защото нямаше съсирек. Вчера след като направихме кюртажа и се прибрах и махнах марлята от раната съсирек пак нямаше Cry дупката беше празна smile3511. Да не говорим, че раната и при самия кюртаж кървеше повече от слабо. Писна ми вече и търся съвет какъвто и да е! Не мога да се храня вече... от толкова време карам само на мляко и сок за да не замърся раната пак. Зъболекаря ми не дава да правя никакви промивки защото така отмивам съсиречето обаче какво съсирече като не се образува такова. Старх ме е и не знам как ще се затвори тая рана. Ох, айде, че стана дълго.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 18:24 от maatete

# 1
  • Мнения: 1 545
Попитай го за солсосерил дентал. Това е гелче за рани в устната кухина и мосля, че за 2-3 дни ще затвори раната.Иначе съсирек се образува, когато кърви, ако не кърви няма да има съсирек, а просто ще си зарестне.

# 2
  • Мнения: 1 858
Много благодаря ще попитам утре  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Алвожил, много добре действа на такива проблемни рани.

# 4
  • Мнения: 1 858
Алвожил какво е? Антибиотик ли е или нещо друго?

# 5
  • Мнения: 1 858
Видях го какво е но има ли го в аптеките?

# 6
  • Мнения: 1 545
Едва ли, първо защото е стоматологично и второ, защото е 45-50лв.

# 7
  • Мнения: 1 858
Солсосерил го търсих в Гугъл обаче нищо не ми излезе.

# 8
отговорено е вече,но и аз да се включа-повторен кюретаж,алвожил или алвеопенфга,зашиване без пристягане,това би трябвало да реши проблема

# 9
  • София
  • Мнения: 577
Видях го какво е но има ли го в аптеките?

Няма го в аптеките, но почти всеки стоматолог го има в кабинета си. Солкосерила е по-скоро за лигавични заболявания. Ако пушите, поне два часа след манипулацията не трябва да палите цигара.

# 10
  • Мнения: 1 858
Какъв повторен кюртаж? Вече правихме два кюртажа!

# 11
  • София
  • Мнения: 577
Кюртаж се налага, ако има остатъци от храна и други разпадни продукти в алвеолата.. Дали ще се прави нов кюртаж или само промвка на раната вече се преценява клинично. Но не очаквай след кюртажа алвеолата да се изпълни с кръв и да се образува съсирек.

# 12
  • Мнения: 1 858
Задържана храна няма, защото аз не се храня. Добре а като няма съсирек каво да очаквам? Ще зарастне ли тази рана и кога? Спазих всички правила не съм пушила, не съм пила, не съм яла и пак тоя съсирек го няма. Не знам още колко ще издържа на сок и мляко (прясно).

# 13
  • Мнения: 1 545
http://www.med-lit.org.ua/lek/674.html

за солкосерила само че на руски

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 20:53 от bimbaaa

# 14
  • Мнения: 1 858
Бимба аз не знам Руски би ли ми предала нещо от написаното.


п.п. линка не се отваря.

Общи условия

Активация на акаунт