Привет  и от мен ....ето мина година ,а аз от  лежане по болниците ,наистина  не съм влизала в пощата си ,но сега  помогнете ,ако някой има  Синдром на Согрен или колагеноза /автоимунно заболяване /....Диагнозата Сьогрен ми я откриха в София  в Ревматологична клиника ,след куп изследвания ,потвърждаващи ,че я имам и най вече след  изотопна сцинтеграфия на слюнчени жлези и  тест на Шимермер  от офталмолога /същата сухота  и глождене имах и  в очите /,но тях очи и гърло и  уста -с мед да ги намажа ,ако не беше  драскането по хранопровода и гългача .....не мога да  се храня и  общо съм свалила  17 кг. -само кожа и кости съм....направих и  тежка анемия от това ,като поглъщам нещо -дори и кашата  и попарата -ми боцкат ,а как люти и щипе....на  фиброгастроскопията -целия хранопровод е на рани ...и то от тоя Сьогрен .....ама и аз цяла епикриза с анамнезата си написах... ooooh! LaughingИзвинявам се ,за което ,но  нека сега спра с оплакванията и кажа нещо ,за да се посмеем.....ами аз вече нямам нужда от стоматолог,защото за  1 година останах и без зъби ,сами  жертва паднаха 2 1я останалите в лицево-челюстна ми ги извадиха ,преди  2 мес. свалиха конците ,като се надявах на протеза-чене ....но и най  хипоалергичните материали -не ме устройват,днес се връщам от кожния диспансер и  се оказа,че 48 часовата проба  на материалите за протезата -са  полужителни ...така ще си  стана баба ,без зъби ,ама  нейсе -няма да има  с какво да хапя дядката на дърти години ,като  побеснея нещо  Laughing JoyИзвинявам се още веднъж за  притеснението , но ако има  някой  нещо като съвет-все пак ще е надеждичка за мен !!! Joy ooooh! ooooh!