АПРИЛ е толкова далече, но вече тупка сърчицето на малкото човече!

  • 16 724
  • 291
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362






   


Ние Априлските мами сме 68 И чакаме 70
Най много бебчета очакваме на 14.04.2009





30.03.2009         
 
Elq-първа бременност гр. София   Two Hearts
 iliana2-втора бременност, София  Two Hearts
tai - първа бременност, Пловдив Two Hearts


 01.04.2009
 Мария- втора бременност гр Бургас Two Hearts
 VANYA86 - втора бременност гр.София
 Io io - първа бременност


 02.04.2009
 Just a girl- втора бременност, Rixensart, Belgium 


 03.04.2009
 jianfen - първа бременност , София 
  radost_mk - първа бременност, Бургас
Didka_132-първа бременност,Бургас


04.04.2009

sisely - първа бременност, Варна


05.04.2009
 magdalena.savova - първа бременност гр.София 



 07.04.2009
ELLE-първа бременност
viki-miki - първа бременност ,Стара Загора
petiana - втора бременност, Габрово
kambichka - първа бременност


 08.04.2009

Pininka - първа бременност, Горна Оряховица
qnika-втора бременност,Русе



 10.04.2009
ksd_g- втора бременност, Бургас
no_name - първа бременност, София 
renka 79 - първа бременност, Бургас
atlantica - втора бременност, 


 11.04.2009
 petia 12091- трета бременност
 Дея` -  втора бременност, Карнобат



 12.04.2009
law- втора бременност гр.София
des-bes- - втора бременност гр.Бургас
Eli-G - втора бременност гр.София
tiya - втора бременност
ola - втора бременност, София 


13.04.2009

Rastina - първа бременност, Варна


14.04.2009
very_nice - втора бременност, Варна
Petiafs - втора бременност
 Rdimitrova -първа бременност
 TANITAFRESH - първа бременност
VelindaD - първа бременност
sashimama - втора бременност, Русе
Vili Shildarova-- първа бременност,Русе
Nadeto_K-- първа бременност,Дряново
furf-първа бременност,София



 15.04.2009
pepia-втора бременност, София
sisi 82 - първа бременност, Ст.Загора
dark_aurora - втора бременност, Каварна
sunny 777 - втора бременност, Варна
самодива-първа бременност,Свищов
Жабче-първа бременност


17.gif16.04.2009

dream-wish-трета бременност



17.04.2009
Gaja - първа бременност, София


18.04.2009
kenga_ - първа бременност
brawneye - първа бременност, Пловдив
Naasoq - втора бременност, София
Mисис T.-първа бременност,Германия/Варна


19.04.2009
Rali - трета бременност, Пловдив


20.04.2009
kotkaaa- втора бременност
princessa raia - първа бременност, София
neobiatna - първа бременност, Пловдив
Mара Подробната-първа бременност


 21.04.2009
brilliantine - първа бременност


 22.04.2009
рони - първа бременност


23.04.2009

zinaida - първа бременност, Пловдив
ol4eto - втора бременност, София


24.04.2009
madlena-втора бременност,Бургас


25.04.2009
the_empress - втора бременност
katti79 - втора бременност
пухчо-втора бременност,Бургас



 26.04.2009
Раличка- - втора бременност,Шумен


 27.04.2009
pipi66 - първа бременност


30.04.2009
chockolina - втора бременност, Варна
genobori - първа бременност, Варна






Аз съм бременна

  Календар на бременността

  Ръководство за успешна бременност
 Признаци, по които да разпознаеш, че си бременна
 Моята бременност в снимки [/b]
Размерите на бебето и начин за определяне на пола

  Размерите на бебето по седмици
 3D календар-седмица по седмица
  Биология на вътреутробното развитие
 Видове ултразвукови изследвания
  Формула за пола на детето


Хранене, спорт и секс по време на бременност

Секс по време на бременност
Как да контролирате теглото си като сте бременна
Кой е най-добрия хранителен режим при бременност
 Видове спорт по време на бременност
  Гимнастика за бременни-нагледно
  Йога за бременни
 Плуване по време на бременност

Храни и напитки, които да избягваме през бременността
Какво да ядем при сутрешно гадене
Храненето през бременността - храни съдържащи полезни вещества
Витамините през бременността
Основни групи храни
Зеленчуците и плодовете
Билки които да се избягват изцяло по време на бременност:

Училище за бременни

Събития –с “9 месеца на училище”-кога, къде

 Център „Съвременни родители”


Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.
Таблица на НЗООК
 Брошура по програма „Майчино здравеопазване”
 НОИ и обезщетения за майчинство
 Обезщетение за бременност и раждане
  Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност


 Таблица за нужните кг. по време на бременност 

 Таблица за средна дължина и тегло на бебето

Изследвания преди и по време на бременност

Списък за новородено бебе

Благодаря на very nice,за полезните линкове!  bouquet


 


ПОправям темичката  Hug

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 19:47 от Дея`

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Браво Дея пу първа да се преместя  Hug

# 2
  • Мнения: 6
Браво Дея smile3501 smile3525

# 3
  • Мнения: 36
И аз съм вече тук  Hug!!!

# 4
  • Мнения: 14
Ето ме и мен сега успях по -рано да се прехвърля GrinningАз бях на преглед в понеделник но все не ми остава време да пиша.За сега всичко при нас е добре.Видях малкото съкровище което беше  и пораснало и мн се развълнувах.Лекарят вече уточни термина 17.04.09 беше ми казал предния път 16,но няма значение когато и да е да е живо и здраво Heart Eyes
Понеже във Варна където ще живея след като се прибера,имаме две котки които са си домашни чисти,аз все пак питах лекарят какви са рисковете и понеже видях,че някой беше питал за котките,на мен той ми каза,че засега няма проблем и опсност ако съм в близост с тях,но след като родя по-добре е  да ги махнем поне докато детенцето навърши 6м.,защото мн лесно развивали алергии.Въпреки,че няма да имат пряк контакт с тях,и ще е в отделна стая,той каза че котките си иамали бактерий които за нас големите хора не са вредни,на за малките те са мн уязвими.Какво ще правим къде ще ги даваме тея котки не ми е ясно,но щом трябва ще ги махнем за известно време пък на мен няма да ми особенно приятно постоянно да има хвърчащи косми по дрехите.
За Дуфастона,аз също пия откакто са ме прегледали но пеих по 3x1 сега на последната консулт.ми го намали на 2X1.Обясни ми/лакрарят/,че Дуфастона укрепвал околоплодното сакче и предпазвал от спонтанен аборт,ама Божа работа.Тъй като аз съм с тежък цикъл и силни болки сега когато получавам болки това са контракции на матката,които могат да предизвикат отлепване.Та затова го пия поне така ми беше обяснено и аз така разбрах.Може би Дуфастона си има схема на пие и се спира постепенно нали все пак е хормон,но това са мои предположения пък и за всеки се изписва различно май.Ако успяла да бъда полезна ще се радвам,но все пак попитайте лакарят си,защото за всеки е индивидуално.
Инче и аз да се похваля вече имам малко коремче,което в определени дрехи ми личи.Стават ми само един чифт дънки Sadи сега в хладно се чудя какво да облека.Но разгледах по мазаините и си набелязах няколко неща Crazy
Ами това е заега от мен.Добре дошли на бъдещите мами  bouquetИ лека вечер от мен Hug

# 5
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Добро утро ранно ранно  Grinning отново от 3 и половина съм будна а днес съм на работа. Доктора ми каза че за се няма проблем да ходя на работа така или иначе съм до края на септември. Иначе за да се чувствам по добре се опитвам да ставам по рано и да закусвам за да мога да повърна преди да изляза от къщи така по дълго време се чувствам добре. Да  се похваля вчера си купих дънки xs размер за 47лв (това е във връзка с цените за тези дрехи) мисля че ще мога да ги нося поне до 6-7 месец но вече ужасно ми убиват всички независимо дали ще сами по големи. Отслабнала съм с около 5-6 кг от както съм бременна и се надявам края на месеца да започна да се възстановявам. След болезненото отлепване съм по добре но като постоя повече от 30 мин права и ме заболява. Пия дуфастон 2 по 1 нош-па 3 по 1 и фолиева киселина един път. Деганът го спрях защото освен че не ми помага ами и ми се спи от него. Началото на месеца съм на изследвания а до тогава ще изперкам съвсем  #Crazy .
Момичета успешен ден на всички. Съжалявам че толкова рядко пиша но трудно съм адекватна за писане, но пък за това редовно чета и всички съвети са ми ужасно полезни
А бе вие сте златни  Grinning

# 6
  • Мнения: 118
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ И АЗ ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯ МОЖЕ ДА ПИША РЯДКО НО СЛЕДЯ ТЕМИЧКИТЕ.ЖЕЛАЯ ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ МАМИ   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 14
Добро утро и от мен Simple Smile
Дея може ли да те помоля да включиш и мен в списъка   Blush, термина ми за сега е на 14.04.2009 - първа бременност? Благодаря ти предварително!

Искам да ви попитам дали е добра идея да взема Оксилококцинум профилактично, че в това време много се страхувам да не настина или да не се заразя с някой вирус? Пък и ни предстои почивните дни да се поразходим до Родопите, а го дават и да вали и ми се иска да се позастраховам  Blush

Слънчев ден на всички!

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 09:45 от Nadeto_K

# 8
Добрютру, мамчета-сладурчета Heart Eyes
Честита ни нова тема SunglassesВидях, че в предишната сте си поговорили за витамините... Мен, по принцип, хич ме няма по плодовете! С изключение на пъпешите и дините, не мога да се сетя за случай, в който да ми се прияде някакъв плод и да си купя Thinking
Нормално, това ме притесни много, когато разбрах, че съм бременна и се чудех как, аджеба, ще успея да си набавя необходимите витамини, след като грам плодове не ям newsm78 Но реших за себе си, че е по-добре да повръщам от ябълки, нектарини, грозде и т.н., отколкото да пия витамини под формата на таблетки... Сега, когато целогодишно вече има всякакви плодове и зеленчуци на нашия пазар /друг е въпросът те с какви химии са наблъскани.../ ми се струва, че е по-добре да ги приемаме естествено. Зимата една салатка от цвекло, ряпа и моркови е толкова ударна на витамини, че нищо да не може да те тръшне на легло и хем набавяш каквото е необходимо Simple SmileА е толкова вкуснаааа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
А и аз също като се премерих вчера и се оказа, че съм отслабнала - но сега, вместо някви глупости на крак, които ям, хапвам предимно плодове и зеленчуци иии мноого движение, с тези задръствания в София стигам даже по-бързо на работа, отколкото преди Laughing Laughing Laughing
Много се разприказвах Embarassed
Хубав ден, мамчета, обличайте се топличко, днес май слънчице щяло да се покаже - да видим Sunglasses

Ааа, забравих Mr. Green И аз съм за 14.04.2009 - първа бременност Simple Smile

# 9
  • Мнения: 160
Добро утро и от мен!Поздравявам Дея за поредната прекрасна тема  bouquet
Относно мненията за витамините-всеки сам си решава,а и всеки лекар май е с различно мнение.Аз лично от сряда пия витамини,защото хемоглобина ми е нисък,а в тях има желязо,както и много витамини и минерали,които независио от старанието ми да ям разнообразна храна,няма как да си набавя.И аз не съм фен на плодовете,но сега ям всякакви и то доста.И спанак ям,но въпреки това няма да спра витамините.Въпрос на мнение...
Усмихнат и весел ден на всички! newsm51 smile3525 newsm51

# 10
ksd_g, разбира се! На мен не са ми готови все още кръвните резултати, така че не се знае дали няма да ми се наложи да пия нещо. А спанак така обичам, но моето момче много се мръщи като спомена за спаначена супичка ooooh!
Хоп - слънчице изгря на нашата улица Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 11
  • Мнения: 14
Забравих и аз да поздравя Дея за хубавата темичка  Blush

И да ви се похваля - преди малко ми пристигна сутиена за бременни, който си поръчах от ДаНет - супер е наистина е много мекичък и удобен, само го пробвах де Simple Smile но като го понося ще мога да дам повече информация Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 107
Добър ден.  bowuu
Добре, че Дея не я мързи колкото мен примерно, че да ни прави темичките.  Grinning
Цитатът е от предната тема.
Аз пия Фолиева киселина и витамини Jameson по препоръка на лекар. Отделно Утрогестан 3*1 и Аспирин Протект през ден, пак по препоръка, но при мен имаше проблеми с NK-клетки и съм с един яйчник.  Simple Smile  А от тоя Утрогестан не е истина как ми се спи  Shocked
майко #Crazy
ами този Аспирин пък за какво ти е?
той е вреден за всички, а пък бременни е опасен Naughty
В грешка си, ВериНайсче. Peace Аспиринът при определини генетични и имунологични диагнози може да бъде жизнено важен, за да оцелее бебчето в утробата на мама. Той се предписва, за да подобри захранването на плацентата. Ако на zinaida й се обяснява по-нАучно и специализирано, нека го направи.  Hug

# 13
  • Мнения: 481
Добро утро на всички   bouquet

Дея - както винаги прекрасна тема, браво   bouquet  bouquet

За витамините - има доста противоречиви мнения по принцип, аз лично клоня към това, че не е добре да се приемат без задължително лекарско предписание, и да се набляга на плодовете и зеленчуците.

Хубав ден   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 211
браво Дея-много цветничко

копирам си от предната тема

Цитат на: zinaida в четвъртък, 18 септември 2008, 19:02
Относно Матерна - през последните няколко години се чуват  не толкова добри отзиви за нея, поради по-богатия й състав , бебетата изкуствено се "надуват" и костите им втърдяват още във вътреутробното развитие.
Това е от мен надявам се да не досаждам 
много благодаря за това разяснение. имах някакви съмнения предния път, защото въобще не ядях много ,постоянно бях на диета (вдигах кръвно) и качих страшно много-към 28-30кила
този път със сигурност няма да пия, вече съм на друга акъл, по-информирана
та, аз съм против синтетични витамини, има достатъчно естествени хранителни добавки. е, по-скъпи са, но ще се пият няколко месеца, не цял живот
poem, пиша ти на лични за хомеопат

рони, не можеш по никакъв начин да ме убедиш, че аспиринът е полезен. както аз не мога да ви убедя, че е вреден Wink
аз баща ми не мога да убедя, продължава да си го пие всеки ден профилактично ooooh!

вчера се теглих-качила съм 2-3 кг, а изглеждам ужасно дебела Twisted Evil но няма да се притеснявам сега за кг. послед бързо се свалят, като проходи детето Crazy

Общи условия

Активация на акаунт