Добрата езикова школа във Варна?

  • 19 252
  • 34
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 178
Имам син в 4 клас. Бих искала да започне да учи английски език в някое от езиковите училища в града/Варна/. Какво е вашето мнение? Доволни ли сте от подготовката и отношението в тези центрове? Коя от школите да предпочета - Европа, Форос или English Academy? Имаше теми по въпроса, но те се отнасяха за деца в друга възраст, а и не ми дадоха достатъчно информация.Благодаря ви  bouquet

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
И аз се интересувам от темата.Моят син също е четвърти клас и желая да разшири езиковите си познания по английски език.Не знам защо, но има доста голяма разлика в цените за учебна година.И се чудя дали това би бил критерий за качеството на обучението.Така,че ще чакам вашите мнения и аз.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 178
 Касиопея , май само двете имаме интерес към темата. Чудя се :Фарос и Европа? Освен да дам 800 лв. за учебната година, трябва да съм сигурна, че синчето ще научи нещо повече от колкото в училище. Разбира се не очаквам да му наливат с фуния в главата, но няма да стане, и да тъпчем на едно и също място, и задължително да започва от 1 ниво само защото преди това не е бил в школата. Надявам на вашите отговори.Благодаря отново  Peace

# 3
  • Мнения: 2 129
Дъщеря ми също е 4ти клас.Записах я тази година на Британика.Отзивите на родителите, чиито деца миналата година са посещавали, бяха много добри.Нивото с което започна е sky.Засега тя самата е доволна и ходи с желание.

# 4
  • Мнения: 901
Касиопея , май само двете имаме интерес към темата. Чудя се :Фарос и Европа? Освен да дам 800 лв. за учебната година, трябва да съм сигурна, че синчето ще научи нещо повече от колкото в училище. Разбира се не очаквам да му наливат с фуния в главата, но няма да стане, и да тъпчем на едно и също място, и задължително да започва от 1 ниво само защото преди това не е бил в школата. Надявам на вашите отговори.Благодаря отново  Peace
Е, в Европа задължително ще му направят входящ тест и ако не е за начално ниво, едва ли ще го поставят там, защото никой не иска да обучава дете, което има чувството, че тъпче на едно място. Но така или иначе, в която и школа да отидеш, трябва да настояваш за входящ тест, както и предварително да те информират с какъв процент е необходимо да го покрие, за да е в по-високото ниво. Също можеш да поискаш предварително учебниците, по които възнамеряват да го обучават, а и да помолиш някого да ти разясни какво ново се очаква от детето да знае и умее в края на учебната година. Най-вече отиди и задай всичките си въпроси и в двете школи, не позволявай да те гледат отвисоко и искай отговори по същество. Вероятно сама ще разбереш кой има по-ясни идеи за обучението на детето ти. И накрая остава цената. Всички вдигнаха цените си тази година, но Европа е маалко по-евтина от Британика и Фарос, мисля (без да съм 100 процента сигурна). Относно цената - смятай и сравнявай в евро на час. А и кой прави отстъпка за цяла вноска и каква.

# 5
  • Мнения: 3 622
Синът ми е също четвърти клас. Миналата година кара първо ниво в у-ща Европа,на тази година не съм го записала. Намерих му частна учителка, която ще се занимава с него три пъти в седмицата и то с учебния материал който върви в у-ще. В у-ща Европа учиха коренно различни неща и при него се получи пълна каша с материала

# 6
  • Мнения: 2 803
Моята дъщеря е втори клас и мисля още да не я давам на уроци, но сортирам мнения. Много ми похвалиха езикова школа Белс на Бр.Миладинови. Иначе за Европа съм чувала много добри отзиви. Някои от майките мисли да си дават децата на индивидуални уроци. Какво мислят за това? Необходимо ли е или е пресилено? Wink

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Индивидуалните уроци определено не са необходимост.Пък и всеобщо мнение е, че децата се справят по добре в група.Естествено е много важен и броя на децата,когато групата е малка може да се обърне достатъчно внимание на всяко дете.

# 8
  • Мнения: 2 803
Ама че съм,  ooooh!наистина на Раковски беше, не на Бр.Миладинови. Embarassed

# 9
  • Варна
  • Мнения: 178
Зададох си аз въпросите, но не погледнах учебниците Confused Във Фарос имаха изискването да не е преговарял. Цяло лято заниманията по английски бяха свързани с разбирането на компютърните игри, които играе, и разчитане на картите йо-ги-йо. Справи се, по точно не се справи с теста за определяне на знанията, в резултат на което сега ще е в по-ниското ниво за начинаещи. Погледнах материала, който му предстои да вземе в школата, всичко е от миналата година. След преговора в училище си припомни нещата. Лошото е, че сега в училище ще вземат по трудни неща-минало и бъдеще време, а в школата ще пеят песнички и ще играят игри.Не трябва да се сърдя на никой, но все пак съветите в школата ме учудват - да не му е трудно сега понеже е в по-малка възраст. Да но ако продължи/надявам се/  да учи английски то другата година живот и здраве ще се наложи да прескочи едно ниво и да бъде наравно с другите от школата.Та това се получи от много мислене и чудене Sad


# 10
  • Мнения: 160
Според мен в Европа е добре като за начало. Предлагат добро обучение и естествено се научава повече отколкото в у-ще. А пък и след като мине различните нива може да се запише за сертификат от Кеймбридж.
А също и ако детето има една добра основа и разбира когато някой му говори на английски, English Academy е добър избор. Преподавателите са англичани, много са готини и в часовете не се стои само да слушаш как някой ти говори нещо, а правят всичко възможно, за да ти е интересно Simple Smile

# 11
  • Мнения: 306
  Аз съм чувала добри отзиви за Берлиц, и исках там да го записвам, но засега поради финансови съобръжения ще отложа! Знам че там им поднасят информацията по интересен и занимателен начин.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 169
Здравейте момичета.
Сина ми започва обучение в Британика.Първите ми впечатления са отлични,минахме изпит да определят нивото му, за да бъде в подходяща група.Когато мине малко време ще пиша повече:)

# 13
  • Мнения: 306
Аз ще запиша сина си в Магия 7 - предлагат обучение в самото училище и така ми е най -удобно! Ще пиша отзиви по нататък Simple Smile

# 14
  • Мнения: 901
Аз ще запиша сина си в Магия 7 - предлагат обучение в самото училище и така ми е най -удобно! Ще пиша отзиви по нататък Simple Smile

В повечето школи обучението започва на 1.10. Затова тези, които на 6.10. още говорят в бъдеще време, може да се окажат закъснели - групите да са запълнени или часовете вече да са твърдо определени и да не са им удобни. Съветвам ви да побързате, където и да сте решили да си запишете децата.

Общи условия

Активация на акаунт