Въпрос относно вечерята на детето

  • 1 610
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте мами,
питането ми възникна вследствие на въпросче на една от майките за млякото преди лягане. Дадох си сметка, че повечето от децата хапват нормална вечеря и след това понякога преди заспиване пият мляко. Доскоро давах на сина ми вечер супата от кухнята и преди лягане му давах млякото. Откакто обаче спря да яде толкова много (беше си направо лаком преди), го усещам, че не иска друго и аз давам само по 220 мл. АМ преди заспиване. Изглежда му стига, защото понякога не го изпива цялото, а и сутрин закусва чак към 9.00.
Чудя се обаче дали това е правилно и дали не трябва да променя режима - дали трябва да му давам да вечеря и да махна млякото.  newsm78. Страх ме е, че ако му давам и двете, ще му е много. Мислех си, че това ще стане от само себе си - като проговори, ще започне сам да си казва какво иска newsm78
Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет и ми кажете как стана при вашите деца.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 158
Аз едва ли ще съм ти от голяма помощ, понеже на тази възраст моят беше доста злояд.

През деня си ядеше няколко предпочитани храни, и освен това - кисело мляко, айрян, вода, чай и сок, като течности. АМ не съм му давала, отбих го на 1 г. и  6 м, и след това млякото, което му давах, беше само кисело мляко или айрян. Добре, че поне мляко пиеше доста, иначе беше страшно злояд.

На въпроса ти - имаше вечеря (различна от мляко) към 20 ч., около 22-22.30 ч пиеше течности, обикновено около 200 мл мляко. И след 23-23.30 заспиваше. Спеше цяла нощ, евентуално по 1 път се събуждаше за вода, но рядко.

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 13:29 от netty77

# 2
  • Мнения: 959
Дъщеря ми си хапва супа към 19 - 19.30. Преди сън - 20.30ч. пие 140мл. АМ и не мисля, че и е много. Спи спокойно, а и сама си търси шишето.

Разбира се, зависи и от апетита на детето. Peace

# 3
  • Мнения: 4 784
И моят син набляга на млякото за вечеря, дори в по - малки дози, но сам си казва, кога иска мляко и кога нещо друго. Често за вечеря се случва да поиска и друга храна, от която хапва само 2 - 3 пъти и я зарязва, дори да е от любимите му.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сина ми все още яде АМ вечер (той ляга към 21 ч.)Понякога като пожелае хапва по нещо от нашите чинии или салата, ако съм приготвила, но в малки количества.Ако е хапнал повече не си изпива цялото мляко, но задължително си го търси.Просто вечерята си е свързва с млякото и това е.За сега нямам намерение да му го спирам.

# 5
  • Мнения: 478
Сина ми все още яде АМ вечер (той ляга към 21 ч.)Понякога като пожелае хапва по нещо от нашите чинии или салата, ако съм приготвила, но в малки количества.Ако е хапнал повече не си изпива цялото мляко, но задължително си го търси.Просто вечерята си е свързва с млякото и това е.За сега нямам намерение да му го спирам.
Същото положение е и при нас

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми за вечеря яде йогурт с бисквити и я държи сита цяла вечер Peace

# 7
  • Мнения: 1 155
Аз за вечеря давам на дъщеря ми супата от детската кухня с едно сухарче вътре, към 21.30 ч. след това мляко не давам.Направо си ляга.  Два или три пъти седмично вместо супа давам мляко с една бисквита Закуска от големи вътре в него и това вечеря.

# 8
  • Мнения: 4 490
Моят лакомник на година и почти 3 м. вечеря каквото има - супичка, манджичка и после преди сън - около 150 мл мляко.  Crazy Но то е повече за успокоение май, навик някакъв. Не мога да допусна, че е гладен, защото доста си хапва, да ми е жив и здрав.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 550
Детето само ще спре да пие мляко, когато спре да му се пие. Дотогава не виждам нищо лошо вечер да си пие АМ.

Синът ми е на 2 години и 2 месеца и пие АМ вечер отвреме навреме, като точно както казах той си решава по колко. Вечеря преди това обикновено супа или някаква манджа, каквато съм готвила. Но от няколко дни не иска мляко. Така че в такива случаи аз се водя от максимата - когато, тогава.

# 10
  • Мнения: 2 131
При Алекс е различно - понякога вечеря, понякога - не. Например, докато бяхме десет дни на почивка, винаги вечеряше - към 19.30-20 ч., и след това пиеше мляко на заспиване - към 22-22.30, но по-малко, около 150 мл. Там обаче и неговият режим беше малко по-различен. Сега в повечето случаи хапва към 17.30-18 ч. по-стабилна следобедна закуска и вечерта си пие млякото - около 250 мл.  Например, вчера следобед изяде един банан и почти цяла кофичка кисело мляко.

# 11
  • Мнения: 6 438
Както са ти казали и преди мен ,детето само ще се определи дали ще хапва и вечеря,и мляко или само мляко.
На моят син му давам,ако иска да си хапне от това,което ние ядем за вечеря,но си пие и мляко.Не мисля,че може да му е много.

# 12
  • Мнения: 741
Синът ми е на 1г и 2мес и вечеря супа със сухар.Рядко пие мляко след това,просто не го иска вече

# 13
  • Мнения: 610
Аз също съм на мнение,че детето ще си определи само.Според мен му дай да си хапне вечерята към 20-20.30 и после определи колко мляко ще изпие примерно към 22-22.30.
Моята дъщеричка спря АМ на 1год.и 3мес.и от тогава сме само на вечеря. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 607
Моето дете спря да пие мляко вечер около годинка и 3-4 месеца.. Хапваше си малко от супата със сухарче и малко от яденето, останали от обяда. И от нашето ядене ако му хареса.
Просто всяко дете само си определя желанията.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт