Kojna Ekzema

  • 840
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, д-р Слънчева,

За първи път се обръщам към Вас, но виждам, че другите участници във форума ценят Вашите съвети и често прибягват до тях.

Дъщеричката ми е на 1 година и от около 5-седмична възраст има обрив, който ту се появява, ту затихва. Водих я на лекар и казаха, че е кожна екзема и ще отмине от самосебе си. Предписаха ми овлажняващи кремчета и хидрокортизон за когато обривите са по-сериозни.

Не живеем в България и хората тук (в Лондон) казват, че този тип възпаление е често срещано и обикновено затихва до 7-мата година.

Какво е Вашето мнение по този въпрос и има ли лек, чрез който екземата да си отиде веднъж завинаги?
Благодаря!


Цитат
Zdravejte D-r Slavcheva,

Za pryrvi pyt se obry6tam kym vas, no vijdam, 4e drugite u4astnici vyv foruma cenqt va6ite syveti i 4esto pribqgvat do tqh.

Dy6teri4kata mi e na 1 godinka i ot okolo 5-sedmi4na vyzrast ima obriv, kojto tu se poqvqva, tu zatihva. Vodih q na lekar i kazaha, 4e e kojna ekzema i 6te otmine ot samosebe si. Predpisaha mi oblajnqva6ti krme4eta i hidrokortizon za kogato obrivite sa po-seriozni.

Ne jiveem v Bulgaria i horata tuk (v London) kazvat, 4e tozi tip vyzpalenie e 4esto sre6tano i obiknoveno zatihva do 7-mata godina.

Kakvo e va6eto mnenie po tozi vypros i ima li lek, 4rez kojto ekzemata da si otide vednyj za vinagi?

Blagodarq



--------------------------------
Моля, пишете на кирилица

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 06:34 от Mamma

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-вероятно се касае за себорея и тя действително с възрастта изчезва. Подходяща козметика е тази на ф-ма А-DERMA крем или лусион Ексомега и шампоан за баня. Не съдържа кортизон и е подходяща за ежедневно мазане на цялото тяло или големи кожни участъци. Това е медицинска козменика.

Общи условия

Активация на акаунт