Яжте ябълки!

  • 4 877
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
здраве.bg

Японски учени доказаха, че системното консумиране на ябълки драстично намалява количеството мазнини в организма.
Публикуваните резултати от направените клинични изследвания свидетелстват, че изяждането на три ябълки преди основното хранене понижава съдържанието на мазнините в кръвта с най-малко 20%.

По време на наблюденията, извършени от японските учени, на група хора преди храна е бил даван 600 мг ябълков полифенол – вещество, влизащо в състава на плодовете вещество, спомагащо разграждането на мазнините, съобщават от geneticsafety.org. Такова количество полифенол се съдържа в средно три ябълки.

Направеният след храненето анализ на кръвта е показвал, че нивото на мазнините в кръвта на доброволците е било средно с около 20% по-ниско в сравнение с тези, на които преди обяд не са били давани никакви добавки.

Според японските учени въздействието на ябълковия полифенол е несъмнено, но реалният му ефект върху намаляване риска от наднормено тегло все пак зависи и от количеството храна и хранителния режим.

 Hug Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 487
 newsm10 Това ми е любимият плод,макар,че някой път прекалявам с него  Embarassed

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз обичам явълки-хапвам си ги за закуска Peace

# 3
  • Мнения: 226
И аз много ги обичам и определено през по-голяма част от годината закусвам с ябълки.

# 4
  • Мнения: 4 678
Само така Peace Peace  bouquet

# 5
  • Мнения: 93
и аз обожавам ябълки.понякога даже правя прочиствателен ден на ябълки

# 6
  • Мнения: 1 731
Отделно една ябълка на ден ти осигурява приятен тен на лицето! Peace

# 7
  • Мнения: 93
като са толкова полезни аз не мога да разбера защо повечето диети ги отхвърлят

# 8
  • Мнения: 4 678
като са толкова полезни аз не мога да разбера защо повечето диети ги отхвърлят

Има ли полезни диети newsm78  bouquet
Освен тези които са временни и касаят здравето ти Peace  bouquet  bouquet

# 9
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Не "повечето", само Дюкан ги отхвърля. Не знам някъде другаде да не се препоръчват.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 908
Във вкъщи винаги имаме ябълки и редовно си хапваме,един от любимите ни плодове е . Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
Любим за мен и семейството плод Hug

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не "повечето", само Дюкан ги отхвърля. Не знам някъде другаде да не се препоръчват.
и НВД доколкото знам
Аз днес съм само на ябълки Party

# 13
  • Мнения: 27
Много вкусен и здравословен плод! Обужавам ябълки! Ям всеки ден! Hug Peace

# 14
  • Мнения: 3 641
На мен не ми е любимият плод, обичам леко кислеи и тръпчиви, ама ще ям като са толкова полезни Crazy

Общи условия

Активация на акаунт