Проблем с противозачатъчни...

  • 1 364
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 738
Здравейте! Прегледах всички подобни теми, но наистина не открих отговор на моите притеснения... Rolling Eyes

Втори месец пия Линдинет 20, с контрацептивна цел. Много добре се чувствах. Пила съм ги всеки ден в един и същи час, с изключение на веднъж, когато закъснях с час и половина. Но в паузата след първия месец вместо менструация получих зацапване, кафяво на цвят, после стана кръв, тече ми един ден и спря. Реших, че е нормално. Сега съм във втория месец, останаха ми 6 хапчета от опаковката, когато отново получих зацапване, кафяво на цвят. Вече ми останаха 4 хапчета, а зацапването си се превърна в менструация... Sad Обадих се на лекарката ми, но тя е на семинар, каза да си ги изпия и в понеделник да й се обадя, да се уговорим за вторник... Но до вторник ще откача Confused Моля, помогнете ми, хиляди глупости са ми в главата... Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 971
Първите два-три месеца докато организмът свикне с хормоналните лекарства, такива състояния са нещо нормално. Редно е даже да е описано в упътването. Не се притеснявай, вторник, лекарката ти ще ти обясни, че всичко е наред.

# 2
  • Мнения: 738
Buni, благодаря ти за отговора и успокоението, което ми даде  bouquet Дано наистина е така Praynig
А дали е възможно да съм бременна... Rolling Eyes Embarassed

# 3
  • DE
  • Мнения: 967
Аз също пия Линдинет и първите 3 месеца бях по същия начин. Не се тревожи. Нормално е, тялото ти трябва да свикне с хормоните.
Пия ги вече от 2 години и понякога ми прокървява ей така. Лекарката каза, че е нормално.

# 4
  • Мнения: 738
Мимоза, благодаря ти искрено Hug Просто като се забия в тоя нет да чета инфо по някой проблем и като прочета 100 различни мнения, паниката взема връх Blush

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
И не е нужно да ги пиеш под точно определен час. Аз ги пия вечер между 19 и 22 часа. Когато се сетя!!

# 6
  • Мнения: 738
Знам, но държа да съм изрядна...Когато закъснях с час и половина каква паника беше ooooh! Blush

# 7
  • Мнения: 1 545
Линдинет 20 или 30.При този от 20 доста често се случват такива зацапвания, в смисъл нормално е така да се получава, но не повече от три месеца.При тези от 30 е по-рядко, защото са с по-високи милиграми.Така че споко.

# 8
  • Мнения: 738
Линдинет 20 или 30.При този от 20 доста често се случват такива зацапвания, в смисъл нормално е така да се получава, но не повече от три месеца.При тези от 30 е по-рядко, защото са с по-високи милиграми.Така че споко.

20 пия. И съм във втори месец. Благодаря ти, Бимба, за успокоението Hug

# 9
  • Мнения: 1 545
Все пак на лекар, нали? Предолагам, да!!!

# 10
  • Мнения: 738
Все пак на лекар, нали? Предолагам, да!!!

Естествено, но чак във вторник Rolling Eyes

# 11
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
искам и аз да попитам нещо. може би е нормално..
пия линдинет 20 вече 2ра опаковка (към средата й съм), най-редовно си ги взимам.. цикълът след 1вата опаковка дойде няколко дена по-рано от обичайното ми като в началото беше като зацапване после стана нормално и мина бързо..
нормално ли е да ме болят яйчниците и гърдите (както се случва и в седмицата преди цикъл), само че не продължава ден-два както преди да ми дойде, а може би 5-6 дена вече или дори повече.. не, че е кой знае каква болка, но чат пат се появява и не е приятно, дали ще мине? може би още не съм се настроила? на някой да се е случвало?

# 12
  • Мнения: 649
Наоми бъди спокойна и аз, като пиех Линдинет ми се получаваше така първите месеци, също се стреснах защото си мислех,че само първия месец е нормално да зацапва, но лекаря ме успокои,че е нормално.

# 13
  • Мнения: 738
Мерси Мишина Hug Но ми ги смениха с Ясмин и да ви кажа сега е по-добре, няма зацапване, няма такива филми...Само май взех много да ям Blush Но не мога да кажа със сигурност, че е от тях...
nuance, мисля, че е нормално, но все пак ако неразположението продължава иди да ти ги сменят. Мен с Линдинета нищо не ме болеше, а сега с Ясмин имам лека, но далеч не е такава, както преди...

# 14
  • Мнения: 700
Не знам дали е нормално или ненормално, но аз пия Регулон вече четвърти месец и си кървя още като стигна средата на хапчетата. Тоест като стигна 10-11-12 хапче и започва кървене, което не е силно и не спира, а се слива със самата менструация, която си е както е описано - неболезнена и не с толкова много кръв. Чудя се дали е нормално - все пак нали противозачатъчните са точно и за това - да ти регулират цикъла. А аз си кървя през целия месец, само 10-12 дена, дето няма нищо. Аз ги пия не с контрацептивна цел, по друг повод, но резултата е това. А първия месец кървях през цялото време. Би трябвало да се пробва друг вид в този случай.

Общи условия

Активация на акаунт