Смесено или изцяло на АМ- каква е разликата?

  • 697
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Вече 3-ти месец сме на смесено хранене, като в последните 2 седмици за щастие увеличаваме процента на кърмата. Но наскоро четох статия какви са рисковете от ползване на АМ вместо кърма - увеличен процент заболявания, децата не получават нужните антитела и прочее. Та по тозо повод се зачудих - какво предимство, освен предаването на антитела дава смесеното хранене? Въпреки, че част от храната му е кърма детето ми пак си затруднява организма с адаптирано мляко. Не получава ли с него и всички негативи на напълно хранените с АМ деца?

ПП. Въпроса ми да не се приема като търсене на оправдание за спиране на кърменето, понеже такива намерения нЕмам Naughty Crossing Arms
Ние с Дени здраво сме се заинатили и сме въодушевени от постигнатия напоследък напредък и продължаваме поне още 3 месеца Sunglasses

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз храних смесено 1г. и 4м.Отбих по собствено желание,ако я бях оставила,дъщеря ми щеше още да суче сигурно.Не съм чела статията,за която споменаваш,но аз винаги съм разсъждавала по обратния наин.Дъщеря ми получава всички плюсове на кърмата + добавката от АМ,което според мен не е толкова злокобно,колкото бива представяно понякога.

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Та по тозо повод се зачудих - какво предимство, освен предаването на антитела дава смесеното хранене?

и аз не бих отказала отговор на този въпрос! макар че май се досещам какво ще ни се каже... Flutter

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не са само антителата - получават се и ензими, които улесняват смилането и усвояването на АМ. Получава се и бифидус-фактора, олигозахаридите, есенциалните мастни киселини - неща, които подобряват чревната флора, подпомагат развитието на мозъка и т.н. Отделно е и момента с всички ползи от физическия контакт при сученето, както и това, че щом бебето и гърдата имат допир, в гърдата се изработват антитела срещу вирусите, на които бебето е изложено в момента, т.е. получава специфична защита на момента (не само общата, която ще получава и ако се храни само с шише изцедена кърма и няма контакт с гърдата). Така че ползите си ги има - АМ променя някои неща, но голяма част от негативите се неутрализират и компенсират, когато присъства и някакво количество кърма.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Много благодаря Хедра  bouquet
Само още един въпрос - дали е от голямо значение съотношението кърма:АМ. Преди при нас то беше около 25:75, сега сме вече на 40:60 с тенденция да стане 50:50. Но дали има качествена разлика при промяна на количественото съотношение или такава ще се появи ако успеем да минем изцяло на кърма?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колкото повече е кърмата в съотношението, толкова по-добре Grinning Какви точно са разликите при различни съотношения кърма-АМ няма данни (или най-малкото аз не съм попадала на такива, пък и няма как да се организира достоверно изследване на тези неща, твърде много вариации има). Винаги има 3 типа с различни резултати - деца изцяло на АМ, деца на смесено хранене и изключително кърмени. Всяка група се отличава с нещо съществено от другата - децата на смесено хранене показват по-ниска заболеваемост в сравнение с децата изцяло на АМ и малко по-голяма заболеваемост в сравнение с изключително кърмените (поне по отн на двете основни неща, които изследват - отит и пневмонии). По отношение на чревната флора - децата на смесено хранене имат почти същата като хранените изцяло с АМ и съответно значително по-различна от изключително кърмените. И т.н., и т.н. - разлики има, само че не мога да ти кажа точни съотношения и как се променят в зависимост от съотношението кърма-АМ.

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Много полезна информация!   bouquet

# 7
  • Мнения: 479
Много полезна информация!   bouquet

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт