Стряскане на бебе

  • 15 856
  • 46
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Бебчо е на 4 месеца и много се стряска. Ако се е зазяпал някъде и го докосна или му извикам, е не силно разбира се, целия подскача. Стряска се от шум и в съня си. Дали е нормално? Може ли аз да съм го стреснала нещо? Изтървах чаша докато спеше  Sad! Е, не беше до ухото му, но беше близко до него! Може ли да е от това и какво мога да направя? Питах жена която лее куршум и каза, че не можело на толкова малко бебе!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Виж сега, ако вярваш в Бог, не е хубаво да водиш бебенцето на такива баячки. Църквата го отхвърля това. Били служители на дявола  Rolling Eyes . Ако не вярваш, води го където искаш  Peace . Моята дъщеричка имаше същия проблем до скоро. Не че вече е отминал, но сега не е толкова обострен. Това тук е линк към въпрос към д-р Слънчева. Може да го прочетеш ако искаш   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 900
В баячки и врачки не вярвам.
И моето дете се стряскаше, отмина и този период.
Наблюдавай, следи, гушкай го след като се стресне, говори му и дано бързо да премине.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че е нормално това стряскане при бебетата-и моето правеше така Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
моето се стряскаше само от рязък шум, не силен, например найлонова торбичка, счупено, удряне на капак в тенджера. не мисля че ти си го стреснала- имаме другарче в градинката което отскоро не се стряска от разни неща- преди като ревнеше моето, то се стряскаше и почваше да плаче и то, или ако моето извика силно нещо от радост и другото трепва и почва да плаче. за леене на куршум по-добре недей, успокоявай го като се стресне, може би е по-чувствително като това наше другарче, но на него му мина, т.е. отминава Peace

# 5
  • Мнения: 583
Дъщеря ми може да спи на музика и хорска глъч, но тихото мяукане на котката я буди. Съвсем нормално е децата да се стряскат от звуци с различна честота. Скърцане, шушкане и т.н. Леенето на куршум се практикува в съвсем различни случаи. Не се обременявай с врачки, гледачки и пр.

# 6
  • Мнения: 1 674
нормално е.И двете ми деца правеха така.С времето отшумява.Дължи се на недоразвитата нервна система у децата.

# 7
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И ние се стряскахме до скоро , но и мина .  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
И ние сме така, но аз тишина не пазя, вече много рядко се буди от шум, даже снощи я преобух през нощта без да се събуди. За баячката  newsm78 аз имам друго мнение. Принципно не вярвам на подобни дивотии, но преди 10 години точно една баячка ми помогна да се оттърва от една брадавичка на носа  Shocked вярно беше малка, като малка бенка стоеше, но близо 5 години нищо не помогна тя да изчезне, то не бяха горене, мазила, лекари и накрая със ставане три сутрини преди изгрев слънце , въртене около някакъв тъп шипков храст, баяне от страна на бабата и леко боцкане по брадавицата - тя взе че изчезна след около две седмици. Сега все още съм скептично настроена към езически ритуали, но не се подигравам с хора вярващи им. Смятам, че ако прекалено се притесняваш съвсем спокойно можеш да отидеш да му баят на бебето, но според мен стряскането е съвсем нормално на такава възраст.

# 9
  • Мнения: 4 335
Според мен стряакането е нормално и ще отмине с времето PeaceНа  деца под годинка,леенето на куршум става без тяхно присьствие,а се носи обли4ана от детето дрешка.

# 10
  • Мнения: 422
Ема също много се стряска,но аз си го обеснявам с това че все пак те още не могат да разберат какво точно се случва от къде идва този шум и кой го издава,дори веднъж баща и се оригна с  извинение и тя пак се стресна въпреки че го гледаше и му се смееше.Надявам се да е това де и с времето да отмине Peace

# 11
  • Мнения: 3 869
Най-вероятно е свързано с нервната система на детето - превъзбудена по някакъв начин. Врачки и баячки едва ли ще помогнат, но класически хомеопат със сигурност и то за много кратко време. При хомеопат можеш да заведеш и неродено дете, даже и незаченато Wink

# 12
  • Мнения: 780
Най-вероятно е свързано с нервната система на детето....
Именно.Тя е много нестабилна, понякога и най-лекия шум стряска бебето.Ще отшуми.Дъщеря ми се стряскаше от шума на минаваща отвън кола.Интересно, но затръшването на асансьорната врата не я смущаваше.По-късно, съм пущала прахосмукачка в стаята докато спи-въобще не я чува.

# 13
не си давай парите за баячки..

гушкай бебето и обръщай всичко на игра- ако се стресне от кихане, кихни тихичко наушким и се засмей, ако куче излая, кажи Бау бау и потърсете баубау къде е, ако с хлопне врата, хм уф и аз незнам, извикай Хлоп, ау как се затвори вратата! Опитай се да отвлечеш вниманието на бебчето от това че се е стреснало.

Нормално е да се стряскат бебетата, и моята се стряска..Важното е ти да не се стряскаш и да не подхранваш уплахата.Пу пу в пазвата и толкова.

Бебка вече пие от чаша и понякога се задавя и започва да кашля. Ако аз се развикам, скоча и размахам ръце, леле кво стана, тя се разревава и повръща. Ако обаче я имитирам се ухилва до уши и си овладява дишането и забравя. Със всичко неприятно и страшно се справяме така.

# 14
  • Мнения: 1 958
при бебетата нервната система не е узряла и затова се стряскат много, нормално е  Peace ще отмине

Общи условия

Активация на акаунт